خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین نقدینگی بیت‌کوین به دنبال رشد چشمگیر زنجیره عرضه آن، افزایش خواهد یافت

نقدینگی بیت‌کوین به دنبال رشد چشمگیر زنجیره عرضه آن، افزایش خواهد یافت

نقدینگی بیت‌کوین به دنبال رشد چشمگیر زنجیره عرضه آن، افزایش خواهد یافت
زمان مطالعه : 5 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

پس از بررسی پیش‌بینی‌های اخیر نمودار ATH، مدیر فنی سایت گلس‌نود، دلایل متعددی برای اثبات نظر خود، مبنی بر قرار گرفتن بیت‌کوین در مسیر صعودی و احتمال رشد چشمگیر آن در آینده‌ای نزدیک، بر‌شمرد. 

وی همچنین اظهار کرد که روند عرضه و نقدینگی بیت‌کوین صعودی خواهد بود. به گفته او، این پیشبینی‌ها در نتیجه بررسی دقیق تحولات اخیر بازار بیت‌کوین، افزایش تقاضای خریداران، هودلر‌های بیت‌کوین، تعادل معاملات و فعالیت ماینر‌ها حاصل شده است. 

کیف پول‌های بیت‌کوین، کوین‌های گم‌شده و…

رافائل شولتزه کرافت، مدیر ارشد فنی سایت گلس‌نود، تحقیقات خود را در این زمینه با بررسی دقیق آمار و ارقام و معیار‌های جهانی آغاز کرده و بر این باور است که نقدینگی و زنجیره بیت‌کوین، با بحرانی صعودی همراه خواهد بود.

وی با اشاره به محدودیت تعدادی بیت‌کوین (21 میلیون عدد) اعلام کرد که در حقیقت تعداد این ارز محبوب، بسیار کمتر از این است. همانطور که همه ما می‌دانیم در مجموع 21 میلیون عدد بیت‌کوین وجود دارد که چیزی حدود 3 میلیون از آن گم شده است. به زبان دیگر می‌توان گفت 16 درصد از حجم  کلی آن از همین طریق کاهش یافته است. 

همانطور که همه ما می‌دانیم در مجموع 21 میلیون عدد بیت‌کوین وجود دارد که چیزی حدود 3 میلیون از آن گم شده است. به زبان دیگر می‌توان گفت 16 درصد از حجم  کلی آن از همین طریق کاهش یافته است. 

فعالان سایت گلس نود طی بررسی‌هایی که داشته‌اند، به آدرس‌های کیف پولی برخوردند که تقریبا 2.7 میلیون بیت‌کوین را در بر داشتند. این کیف‌ها همان هودلر‌های واقعی بودند چرا که تنها بیت‌کوین ذخیره می‌کردند و هیچ خرید و فروشی در آنها به ثبت نرسیده بود.

صاحبان این کیف پول‌های دیجیتال، که رافائل آنها را هودلر خطاب می‌کند، حدود 14.5 درصد از بیت‌کوین‌ها را در بر می‌گیرند. لازم به ذکر است که تعداد بیت‌کوین‌های ذخیره شده در صرافی‌های ارز های دیجیتال، از ابتدای سال تاکنون 20٪ کاهش یافته است.

بیت‌کوین‌های ذخیره شده در صرافی‌های ارز های دیجیتال، از ابتدای سال تاکنون 20٪ کاهش یافته است.

رافائل این دسته را بزرگترین دسته کاهش وجوه مبادله ای خواند. برای توضیح بیشتر باید بگوییم که سرمایه‌گذاران حوزه ارزهای دیجیتال، به معاملات بلند‌مدت روی آورده‌اند. این بدان معنی است که نقدینگی محل‌های معاملاتی مانند صرافی‌ها، در سال جاری به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

امروزه تنها 1.7 میلیون بیت‌کوین برای استخراج باقی مانده و ماینر‌ها از پرداختن این میزان پول برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین، خودداری می‌کنند. تعداد بیت‌کوین‌ها از زمان هاوینگ 2020، کاهش و سختی استخراج افزایش یافته است.

تعداد بیت‌کوین‌ها از زمان هاوینگ 2020، کاهش و سختی استخراج افزایش یافته است.

افزایش تقاضای سازمان‌ها و نقش گری‌اسکیل در این حوزه

با توجه به اتفاقات اخیر در می‌یابیم که در طی ماه های اخیر، شرکت‌ها، سازمان‌ها و موسسات برجسته و بزرگی وارد بازار ارزهای دیجیتال شده و اکثرا روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. 

بر اساس لیستی که سایت نزدک ارائه شده، شرکت‌هایی همچون MicroStrategy، Square، شرکت بیمه MassMutual، صندوق سرمایه One River Asset Management و Guggenheim Partners همگی از جمله این سرمایه‌گذاران هستند. در مجموع میلیاردها دلار بیتکوین خریداری شده است. 

شولتزه كرافت با اشاره به اینگونه تحولات مثبت، اظهار کرد که نقدینگی بازار افزایش یافته و حتی ممکن است در آینده شرکت‌های بیشتری هم وارد این صنعت شوند.

علاوه بر این، وی به نقش فزاینده سایت مدیریت مالی Grayscale پرداخت و گفت که این شرکت در شش ماه گذشته تقریباً 210،000 بیت کوین برای مشتریان خود خریداری کرده است. این تعداد بیت‌کوین خریداری شده، از تعداد بیت‌کوین‌های استخراج شده که حدود 185000 عدد می‌باشد، بیشتر است.

همچنین لازم به ذکر است که هاوینگ سال 2020، پاداش بیت‌کوین برای هر بلاک را به 6.25 کوین کاهش داده است. 

اصول اساسی اقتصادی حکم می‌کند که درصورتی که زنجیره عرضه یک دارایی کاهش یابد، در حالی که حجم تقاضا ثابت بماند یا افزایش یابد، آن دارایی افزایش خواهد یافت. موضوعاتی که به آن اشاره کردیم، همگی در نتیجه‌گیری رافائل و پیش‌بینی وی تاثیر چشمگیری داشته است.

نقدینگی بیت‌کوین به دنبال رشد چشمگیر زنجیره عرضه آن، افزایش خواهد یافت

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت استلار، 24 دسامبر (4 دی) تحلیل قیمت استلار، 24 دسامبر (4 دی)