خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین جنگ میان خرس و گاو بازار رمز ارزها؛ ۱.۱ میلیارد دلار لیکویید شد

جنگ میان خرس و گاو بازار رمز ارزها؛ ۱.۱ میلیارد دلار لیکویید شد

جنگ میان خرس و گاو بازار رمز ارزها؛ ۱.۱ میلیارد دلار لیکویید شد
زمان مطالعه : 3 دقیقه
میهن بلاکچین میهن بلاکچین

در ۲۴ ساعت گذشته از مجموع سفارش‌های شورت و لانگ در بازار معاملات آتی ارزهای دیجیتال، ۱.۱ میلیارد دلار لیکویید شده است. ارزش کل قراردادهای آتی رمز ارزها از مرز ۳۹۰ میلیارد دلار عبور کرده است.

معاملات رمز ارزها در ۲۴ ساعت اخیر با هیجان بالایی همراه بود. این هیجان بوجود آمده تنها به واسطه بیت کوین نبوده و بر تمام بازار سایه افکنده است. آلتکوین‌ها نیز در کنار رشد قیمت بیت کوین، به صورت تصاعدی افزایش قیمتی داشته‌اند. اطلاعات بازار نشان می‌دهد که افزایش قیمت آلتکوین‌ها، باعث افزایش ۴۰ میلیارد دلاری ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال شده است. هرچند که روند کلی بازار صعودی بوده، اما در بازار معاملات مشتقه ارزهای دیجیتال، جنگی میان خریداران و فروشندگان وجود دارد که نتیجه آن لیکویید شدن ۱.۱ میلیارد دلار از سرمایه معامله‌گران بوده است.

لیکویید شدن ۱.۱ میلیارد دلار ارزهای دیجیتال

مطابق رسم همیشگی بازار ارزهای دیجیتال، زمانی که قیمت بیت کوین رشد قابل توجهی دارد، پس از رسیدن به اهداف قیمتی خود، روند صعودی برای مدتی متوقف شده و فرصت مناسبی برای رشد آلتکوین‌ها پدیدار می‌شود. از این رو پس از رشد بیت کوین، عموما شاهد رشد آلتکوین‌ها هستیم. اتفاقی که در دو روز گذشته نیز رقم خورد. قیمت بیت کوین کمی کاهش یافت و فرصتی به سایر ارزهای دیجیتال داد تا قیمت آنها نیز رشد کنند. ارزش کل معاملات انجام شده در ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۴۰۰ میلیارد دلار بود. در این روز بیش از ۱.۱ میلیارد دلار از سرمایه افراد لیکویید شد. این مقدار مجموع سرمایه لیکویید شده در قراردادهای لانگ و شورت در بازار آتی است. این اطلاعات، از معاملات ۱۲۰,۰۰۰ تریدر در صرافی‌های مطرح بازار جمع‌آوری شده است.

جالب است بدانید که تنها در یک سفارش معاملات آتی در صرافی هیوبی، حدود ۱۲.۹۲ میلیون دلار خود را از دست داده و لیکویید شده است. این مورد بزرگترین حساب لیکویید شده در ۲۴ ساعت گذشته بوده است. در تصویر زیر تمامی اطلاعات این معاملات را مشاهده می‌کنید.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، عمده معاملات لانگ بوده‌اند ( اعتقاد به افزایش قیمت داشته‌اند). ارزش سفارش‌ها لانگ در مجموع ۶۸۵ میلیون دلار بوده است. صرافی بایننس با در اختیار داشتن ۴۲۷ میلیون دلار، اولین صرافی از نظر حجم معاملات است. صرافی هیوبی، بای بیت و اوکی اکس در جایگاه دوم تا چهارم قرار دارند.

ترید و معامله‌گری یک بازی با حمع صفر است. یعنی برای آنکه کسی سود کند، باید فرد دیگری حضور داشته باشد تا ضرر کند. این یک اصل اساسی است که باید هنگام ورود به بازار بی ثباتی مانند بازار ارزهای دیجیتال مدنظر قرار گیرد. این امر مخصوصا در مورد تازه واردین به این بازار صادق است. داده‌های گوگل ترندز نشان می‌دهد که علاقه عامه مردم به بیت کوین در حال افزایش است. این مورد در ماه گذشته رشد بیشتری داشته است

نمودار فوق در حال حاضر بسیار پایین‌تر از قله خود در سال ۲۰۱۷ قرار دارد، اما نوسانات گسترده می‌تواند منجر به نابودی سرمایه افراد شود. تمامی معامله‌گران در بازار ارزهای دیجیتال باید اصول اولیه مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه را بیاموزند. به هر حال در روز گذشته در بازار ارزهای دیجیتال بیش از ۱ میلیارد دلار از سرمایه افراد نابود شده و لیکویید شده است. لذا باید با دقت بیشتری در این بازار فعالیت کرد.

جنگ میان خرس و گاو بازار رمز ارزها؛ ۱.۱ میلیارد دلار لیکویید شد

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت کاردانو، 5 ژانویه (16 دی) - اختصاصی ارز سنتر تحلیل قیمت کاردانو، 5 ژانویه (16 دی) - اختصاصی ارز سنتر