خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین بیت کوین تنها ۲ درصد از حجم بازار طلا را در اختیار دارد!

بیت کوین تنها ۲ درصد از حجم بازار طلا را در اختیار دارد!

بیت کوین تنها ۲ درصد از حجم بازار طلا را در اختیار دارد!
زمان مطالعه : 4 دقیقه
میهن بلاکچین میهن بلاکچین

بیت کوین هنوز مسیر طولانی برای رسیدن به حتی ۱۰ درصد از ارزش بازار طلا در پیش دارد. بنابر ارقام و آماری که در ۱۲ ژانویه (۲۳ دی) از کی یانگ جو (Ki Young Ju) مدیرعامل شرکت CryptoQuant درباره ارزش بازار واقعی بیتکوین منتشر شده، رمز ارز برتر اکنون کمتر از چیزی که قبلا اعلام شده بود، توانسته بازار طلا را بگیرد.

ارزش بازار واقعی بیت کوین

با رشد قیمت BTC در اواخر سال ۲۰۲۰ و رسیدن به قله ۴۲۰۰۰ دلار در هفته گذشته، داستانی به وجود آمده بود که سرمایه گذاران طلاهای خود را به Bitcoin تبدیل می‌کنند و پادشاه رمز ارزها به حدود ۷ درصد از ارزش بازار قبلی طلا (۱۰ تریلیون دلار) رسیده است.

کی یانگ جو توضیح داد:

 

blockquote

با محاسبه ارزش بازار واقعی، فهمیدیم که بیت کوین تنها ۲ درصد از بازار طلا را گرفته است.

blockquote

معیار ارزش بازار واقعی قیمت را بر اساس آخرین حرکات هر بیت کوین می‌سنجد و کوین‌هایی که در داخل صرافی‌های متمرکز قرار دارند را فاکتور گرفته است. بدین ترتیب حرکات بزرگ و احتکارآمیز را محاسبه نمی‌کند. همچنین این معیار BTCهای گم شده را نیز محاسبه نمی‌کند، که در مجموع نتیجه آن قیمتی بسیار پایین‌تر از قیمت امروز است.

یانگ جو درباره نمودار ارزش بازار واقعی، توییت کرده:

 

blockquote

مردم می‌گویند بیت کوین به ۷ درصد از ارزش بازار طلا رسیده است. نه اینطور نیست؛ کوین‌هایی هستند که گم شده‌اند و قابل دسترسی نیستند. بر اساس ارزش بازار واقعی، این عدد تنها ۲ درصد است.

blockquote

 

blockquote

اگر طلای دیجیتالی به ۱۰ درصد از ارزش بازار طلا برسد، آنگاه قیمت BTC باید ۱۵۴۰۰۰ دلار باشد.

blockquote

عملکرد بیت کوین طلا را شکست خواهد داد

صرف نظر از فرایند رشد آرام‌تر BTC، این کوین همچنان بهتر از طلا عمل می‌کند؛ حتی با وجود این که قیمت خود را از دست داد و به نزدیکی ۳۰۰۰۰ دلار در روز دوشنبه رسید.

طبق اطلاعاتی که از خریداری بیتکوین در سراسر دنیا به دست آمده، بزرگ‌ترین رمز ارز اکنون ۱۸.۶ اونس طلا را خریداری کرده است.

قبلا برخی افراد اعتقاد داشتند که بیت کوین اکنون پس از تاریخ ۱۲ ساله خود، توانسته کل ارزش بازار ۱۰ تریلیون دلاری طلا را تسخیر کند.

بنابر گزارش کوین تلگراف، انتقادات طرفداران طلا باقی خواهد ماند. پیتر شیف (Peter Schiff) طرفدار سرسخت طلا، قبلا اعلام کرده بود که درباره وضعیت بیت کوین و دارایی امن بودن آن تردید دارد؛ اما با این حال سرمایه گذاران سازمانی به آن علاقمند شدند.

شیف توییت کرده:

 

blockquote

بیتکوین در روز جمعه حدود ۴۲۰۰۰ دلار، و در روز دوشنبه با قیمت ۳۰۰۰۰ دلار معامله می‌شد. این دارایی در طول یک آخر هفته، ۲۸ درصد ریزش داشته است؛ پس این یک پناهگاه امن، ذخیره ارزش یا حصاری در برابر تورم نیست. اگر می‌خواهید بر روی بیت کوین قمار کنید، آن را بخرید؛ اما اگر می‌خواهید در برابر تورم امنیت داشته باشید، طلا بخرید.

blockquote

بیت کوین تنها ۲ درصد از حجم بازار طلا را در اختیار دارد!

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
گری اسکیل صندوق سرمایه‌گذاری ریپل را منحل کرد گری اسکیل صندوق سرمایه‌گذاری ریپل را منحل کرد