خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین تریدرها گوش به زنگ باشند؛ ۳.۳ میلیارد دلار قراردادهای آپشن بیت کوین امروز منقضی می‌شود

تریدرها گوش به زنگ باشند؛ ۳.۳ میلیارد دلار قراردادهای آپشن بیت کوین امروز منقضی می‌شود

تریدرها گوش به زنگ باشند؛ ۳.۳ میلیارد دلار قراردادهای آپشن بیت کوین امروز منقضی می‌شود
زمان مطالعه : 3 دقیقه
میهن بلاکچین میهن بلاکچین

امروز حدود ۳.۳ میلیارد دلار قرارداد آپشن یا اختیار معامله بیت کوین منقضی خواهد شد.

اگر تریدرها، BTC به دست آورده خود را در بازار عرضه کنند قیمت این ارز دیجیتال کاهش می‌یابد. از طرفی هم اگر سود خود را نگه دارند و یا به همان صورت در جای دیگر سرمایه‌گذاری کنند بازار رمز ارزها با ورود سرمایه جدید روبرو خواهد شد و احتمال دارد قیمت‌ها افزایش بیابد.

علاوه بر بیتکوین، تاریخ سررسید قراردادهای اختیار اتریوم به میزان ۴۰۰،۰۰۰ ETH نیز امروز به پایان می‌رسد. قراردادهای اختیار برای تریدرها این امکان را فراهم می‌کند که با قیمت از قبل تعیین شده در تاریخ مشخصی در آینده، یک دارایی را خرید و فروش کنند. این قراردادها به تخمین قیمت ارزهای دیجیتال نیز کمک می‌کنند.

قراردادهای آپشن (اختیار خرید و فروش) را می‌توان تا قبل از تاریخ سر رسید آنها معامله کرد. اینگونه از معاملات با معاملات آتی (فیوچرز) متفاوت هستند. تریدر در تاریخ سررسید قرارداد فیوچرز ملزم به خرید و یا فروش بیت کوین خود است.

قراردادهای آپشن و قراردادهای آتی در شکل‌ها و حجم‌های متفاوت و با تاریخ‌های سررسیدهای متفاوتی بسته می‌شوند. با اینحال آخرین جمعه هر ماه بسیاری از آنها منقضی می‌شوند و بازار ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

دنیس وینوکوروف مدیر بخش تحقیقات Bequant در مصاحبه با خبرنگار سایت دیکریپت گفت:

 

blockquote

حجم قراردادهای آپشن هنوز به اندازه‌ای نرسیده است که بازار را تکان دهد.

blockquote

با این حال او اذعان داشت زمانیکه تریدرها قراردادهای آپشن خود را نقد می‌کنند بازار دچار ریزش قیمت می‌شود و بعد از آن ارزهای دیجیتال به قیمت خود باز می‌گردند. او در ادامه گفت:

 

blockquote

باید به این نکته توجه داشت که علی‌رغم روند حرکت بازار، جریان سرمایه در آن تقریبا خنثی است.

blockquote 

تعبیر این حرف این است که خرید و فروش در بازار کمتر شده است و کاربران به هولد ارزهای دیجیتال مشغول شده‌اند.

با این حال حجم قراردادهای آپشنی که در پایان ماه مارس به اتمام می‌رسند بسیار بیشتر از این ماه است. بر اساس اطلاعات تحلیل‌گران Skew، حدود ۸۴،۷۰۰ بیت کوین معادل ۴ میلیارد دلار در این قراردادها قرار دارند. حجم قراردادهای آپشن اتریوم نیز به ۵۵۱،۸۰۰ ETH می‌رسد که این مقدار معادل ۸۴۱ میلیون دلار است.

ممکن است این حجم بالا به این دلیل باشد که آخرین جمعه ماه مارس به آخرین مهلت محاسبات مالیات سالانه در آمریکا (۱۵ آپریل) نزدیک است. تریدرهایی که از قراردادهای آتی و آپشن سود کسب کنند باید سود خود را برای محاسبه مالیات آن منظور کنند و کسانی که سرمایه خود را از دست می‌دهند باید آن را از محاسبات خود پاک کنند.

تریدرها گوش به زنگ باشند؛ ۳.۳ میلیارد دلار قراردادهای آپشن بیت کوین امروز منقضی می‌شود

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
پیوستن جک دورسی، مایکل سایلور و برادران وینکلووس به کمپین MIT با هدف حفاظت از بیت کوین! پیوستن جک دورسی، مایکل سایلور و برادران وینکلووس به کمپین MIT با هدف حفاظت از بیت کوین!