خانه اخبار اخبار جهان از دست رفتن حدود ۴ میلیارد دلار سرمایه گری اسکیل

از دست رفتن حدود ۴ میلیارد دلار سرمایه گری اسکیل

از دست رفتن حدود ۴ میلیارد دلار سرمایه گری اسکیل
زمان مطالعه : 4 دقیقه
xblockchain xblockchain

از ۱۰ ماه ژانویه ۲۰۲۱، بیت کوین (Bitcoin) و سایر رمزارزها بازار را به خون کشیدند و نزولی شدند. در پی این اتفاق حدود ۴ میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت گری اسکیل از دست رفت.

بازار جهانی رمزارزها ضربه بزرگی را متحمل شد. چرا که قیمت بیت کوین از بیش از ۴۰۰۰۰ دلار به حدود ۳۰۰۰۰ دلار کاهش یافت. سایر رمزارزهای بزرگ مانند ریپل (Ripple)، اتریوم (Ethereum) و لایت کوین (Litecoin) نیز از ماه دسامبر اصلاحات سنگینی را تجربه کردند.

در نتیجه، کل سرمایه موجود بازار رمزارزها به زیر ۱ تریلیون دلار کاهش یافت. بازار مشتقات رمزارزها نیز در شرایط خوبی قرار نداشت. امروز، بزرگترین شرکت سرمایه گذاری در بازار رمزارزها، گری اسکیل (Grayscale)، دارایی خالص تحت مدیریتش (AUM)، سقوط وحشتناکی را در ارزش کل دارایی‌های خود تجربه کرد.

سقوط ارزش دارایی‌های تحت مدیریت گری اسکیل تا ۲۴۰ میلیارد دلار

طبق آخرین به روزرسانی، منابع دارایی‌های دیجیتال گری اسکیل در حال حاضر به ۲۴.۵ میلیارد دلار رسیده است. این ارزیابی دارایی به طور قابل توجهی تحت تأثیر صندوق‌های سرمایه گذاری بیت کوین تراست (Bitcoin Trust) یا GBTC قرار دارد که ارزش آن حدود ۲۰.۶ میلیارد دلار است. سایر دارایی‌های دیجیتال موجود در این لیست شامل اتریوم (۳.۱ میلیارد دلار) ، بیت کوین کش (۱۱۹ میلیون دلار) ، اتریوم کلاسیک (۱۰۱ میلیون دلار) ، لایت کوین (۱۵۰ میلیون دلار) ، ریپل (۱۰ میلیون دلار) و سایر رمزارزها است. اکنون ارزیابی صندوق سرمایه گذاری بزرگ گری اسکیل حدود ۳۰۳ میلیون دلار است.

اگرچه اطلاعات ثبت شده هنوز می‌تواند به عنوان یک درایی بزرگ دیده شود، اما در واقع میزام این دارایی کمتر از قبل است که در ۸ ژانویه گزارش شده. در آن زمان، ارزش سرمایه تحت مدیریت گری اسکیل حدود ۲۸.۴ میلیارد دلار بود. این نشان دهنده کاهش ۳.۹ میلیارد دلاری سرمایه تحت کنترل گری اسکیل در مقایسه با گذشته است.

همانطور که قبلا به آن اشره کردیم، میزان دارایی‌های دیجیتال گری اسکیل بیشتر تحت تأثیر روند قیمتی بیت کوین است. بنابراین، افت بیش از حد سهام شرکت به واسطه اصلاح بزرگی است که در دو روز اخیر برای بیت کوین اتفاق افتاد. با این وجود به نظر می‌رسد که قیمت بیت کوین به تدریج به تراز ۴۰۰۰۰ دلار باز خواهد گشت. در زمان نوشتن این مطلب، بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال با قیمت ۳۵۵۶۳ دلار معامله می‌شود. علاوه بر این، دیروز ارزش حجمکل معاملات بازار بیت کوین از ۶۰۳ میلیارد دلار به ۶۶۱ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

از دست رفتن حدود ۴ میلیارد دلار سرمایه گری اسکیل

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
برادران Winklevoss در لیست برترین میلیاردر های بیت کوینر Forbes قرار گرفتند! برادران Winklevoss در لیست برترین میلیاردر های بیت کوینر Forbes قرار گرفتند!