خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین بیش از ۵۰۰ میلیون دلار بیت‌کوین به اتریوم انتقال یافت

بیش از ۵۰۰ میلیون دلار بیت‌کوین به اتریوم انتقال یافت

بیش از ۵۰۰ میلیون دلار بیت‌کوین به اتریوم انتقال یافت
زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

تحقیق منتشر شده توسط شرکت تحلیل اطلاعات ارز دیجیتال مساری نشان می‌‌دهد که بیش از نیم میلیارد دلار بیت‌کوین یا به عبارت دیگر ۰.۳ درصد کل موجودی آن در سال جاری به اتریوم انتقال یافته است. اما دلیل این موضوع چیست؟ رشد مهارنشدنی دیفای در تابستان سال جاری.

قیمت بیت‌کوین و اتریوم در حال فتح قله‌های قیمتی؛ توکن‌های دیفای محرک رشد بازار

ماساری در این خصوص در توییتر نوشت:

۵۰۰ میلیون دلار بیت‌کوین در سال جاری به اتریوم انتقال یافته است. با وجود فقط ۰.۳ درصد کل موجودی بیت‌کوین در اتریوم و رشد چشمگیر دیفای، فرصت ایجاد شده برای پل‌‌های غیرمتمرکز بین این دو زنجیره را نمی‌‌توان نادیده گرفت.

مساری درباره دیفای صحبت می‌‌کند، موضوع جذاب و جدید که بازار ارز دیجیتال را از تعطیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا بیرون آورد. طبق اطلاعات DeFi Pulse، تاکنون بیش از ۹ میلیارد دلار در قرارداد‌های هوشمند دیفای مسدود شده است که رشد یک‌ میلیارد دلاری طی سه ماه اخیر را نشان می‌‌دهد.

بخش عمده‌ای از صنعت دیفای در اتریوم قرار دارد. ماساری عنوان کرده است که کاربران بیت‌کوین در حال انتقال سرمایه‌‌های خود به اتریوم هستند تا از عرصه دیفای بهره ببرند.

این موضوع به آن دلیل است که نمی‌‌توان از بیت‌کوین در پروتکل‌های دیفای مبتنی بر اتریوم استفاده کرد. کاربران بیت‌کوین برای حضور در دیفای باید ابتدا بیت‌کوین خود را در قرارداد‌های هوشمندی مسدود کنند که در ازای این مسدودسازی به آنها توکن‌‌های مبتنی بر اتریوم و معادل با بیت‌کوین ارائه می‌دهند. سپس، کاربران بیت‌کوین آماده ورود به پروتکل‌‌های دیفای می‌‌شوند.

بیشتر بخوانید: توکن جدید صنعت دیفای، Compound شگفتی ساز شد! related_content

در این خصوص چندین سرویس وجود دارد. شرکت کارگزاری بزرگ بیتگو (BitGo) در ماه ژانویه سال گذشته Wrapped BTC را عرضه کرد. این سرویس، متصدیانه است. یعنی آنکه در خصوص پول و سرمایه خود باید به بیتگو اعتماد کنید. ۴۵۶ میلیون دلار در قرارداد‌های هوشمند بیتگو قرار دارد.

پروتکل‌‌های دیگری وجود دارند که از ابتدا به صورت دیفای عرضه شده‌اند، اما این پروتکل‌‌ها بسیار جدید هستند و ایجاد شرایطی که بلاک‌چین‌‌ها با یکدیگر و به شیوه غیرمتصدیانه کار کنند هم‌چنان یکی از چالش‌‌های بزرگ موجود در این صنعت است.

بیشتر بخوانید: بلاکچین و ایفای نقش آن در پلتفرم های VR related_content

شرکت دیفای Keep نیز دارای بیت‌کوین مبتنی بر اتریوم به اسم tBTC است. اما چند روز پس از عرضه خود در ماه می ۲۰۲۰ به دلیل وجود باگ در کد آن، از دسترس خارج شد. در تاریخ ۱۷ آگوست، تیم توسعه‌دهنده گفت که تقریبا ۲ هفته از پایان حسابرسی گذشته است و می‌‌توان انتظار داشت که چند هفته آتی عرضه شود.

پروتکل Ren نیز یکی دیگر از پروتکل‌‌هایی است که هم‌چنان فعال است. تاکنون این پروتکل دارای حجم معاملات بیش از ۳۸۰ میلیون دلاری بین این دو زنجیره است.

طبق اطلاعات موجود در خصوص قیمت بیت‌کوین، ۰.۳ درصد کل موجودی این ارز دیجیتال معادل با ۶۶۴ میلیون دلار می‌‌شود. اما کل ارزش بازار بیت‌کوین ۲۲۱ میلیارد دلار است. دیفای عرصه جذابی است اما نه آنطور که به نظر می‌‌رسد.

بیش از ۵۰۰ میلیون دلار بیت‌کوین به اتریوم انتقال یافت

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
پیترشیفت: در مورد بیت‌کوین اشتباه می کردم پیترشیفت: در مورد بیت‌کوین اشتباه می کردم