خانه مفاهیم پایه آشنایی با بیت کوین آندریاس آنتونوپولوس کیست؟

آندریاس آنتونوپولوس کیست؟

آندریاس آنتونوپولوس کیست؟
زمان مطالعه : 7 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

آندریاس آنتونوپولوس با این اسم مسخره و سخت کیست؟ اول از همه باید بگوییم که نتایج توسعه بلاکچین‌ها، در ارز دیجیتال، کارکنان و کاربردهایش در بخش‌های مختلف قابل رویت است. اما از طرفی یکی از چیزهایی که در این دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است، جمع متخصصین و کارشناسان ارز دیجیتال و بلاکچین است.

اگر شما هم کسی هستید که به دنیای ارزهای دیجیتال علاقه دارید، حتما در این حوزه با افراد زیادی آشنا شده اید. اکثر آن‌ها فکر می‌کنند که تاثیرگذارترین افراد در دنیای کریپتو تیم‌های توسعه پروژه و رهبران آن‌ها هستند. مدیرعامل‌ها و صاحبان کسب و کارهای فعال در این حوزه هم می‌توانند اهمیت بالایی داشته باشند. در این بین اما کسانی هم هستند که سهمی ‌بزرگ در رواج این دنیای نوظهور داشته اند.

در خیابان‌ها شهر کریپتو، حتما آندریاس آنتونوپولوس را دیده اید. اگر تاکنون چیزی از او نشنیده اید، پس با یکی از مهمترین افراد این حوزه آشنا نشده اید. به طور کلی او یکی از با سابقه ترین و محترم ترین متخصصین صنعت ارز دیجیتال است. بنابراین حتما باید این مقاله را تا انتها بخوانید.

بیوگرافی آندریاس آنتونوپولوس

در سال‌های اخیر، میزان اطلاعات پیرامون ارزهای دیجیتال بسیار زیاد شده است. به عنوان مثال اگر بخواهید در گوگل درباره ارز دیجیتال جستجو کنید، حتما با عبارت‌هایی مثل "چگونه ارز دیجیتال بخرم"، "چگونه ارز دیجیتال استخراج کنم" و "قیمت بیت‌کوین" روبرو شده اید. این‌ها مهمترین موضوعات و عبارت‌هایی است که در اینترنت جستجو شده است.

هر پروژه در فضای کریپتو، می‌خواهد شناخته شده شود. بنابراین با جستجوی این عبارت‌ها، اطلاعات زیادی به شما هجوم خواهد آورد. این اطلاعات هم از طرف جمعی از توسعه دهندگان، مشاوران، منتقدین، سرمایه گذاران و صاحبان کسب و کار فعال در این حوزه به سمت شما خواهد آمد. اما آندریاس آنتونوپولوس در کجای این دنیا قرار دارد؟

بیشتر بخوانید: بلاک‌چین چیست؟ related_content

آندریاس آنتونوپولوس در واقع یک مشاور، متخصص و مبلغ ارز دیجیتال است. او در سال‌های اخیر کنفرانس‌ها و جلسات زیادی درباره ارز دیجیتال و دفتر کل توزیع شده برگزار کرده است. با توجه به اینکه او یکی از متخصصین و آموزنده‌های مسائل مربوط به ارز دیجیتال و تکنولوژی است، در سمینارها و کنفرانس‌های زیادی حضور یافته و کتاب‌ها و مقالات زیادی هم در این رابطه نوشته است.

آندریاس در سال 1972 در لندن، انگلستان به دنیا آمد و در آتن، یونان بزرگ شد. او از همان جوانی به تکنولوژی علاقه داشت و در سن 10 سالگی برای اولین بار کامپیوتر آشنا شد. در 14 سالگی، او برای اولین بار توانست به اینترنت دسترسی یابد و همواره در سخنرانی‌هایش درباره اولین تجربیات استفاده از اینترنت گفته است.

در سال‌های جوانی سعی کرد در یونان کسب و کار خود را راه بیندازد ولی به خاطر سیستم اقتصادی فاسد یونان شکست خورد. بعد از آن به انگلستان مهاجرت کرد و در آنجا به دانشگاه رفت. او در کالج لندن مدرک کارشناسی علوم کامپیوتر گرفت و بعد در شاخه ارتباطات داده، شبکه و سیستم‌های توزیع شده کارشناسی ارشد را به دست آورد.

اولین برخورد با بیت‌کوین

جایگاه گذشته آندریاس به عنوان متخصص و سخنگوی کسب و کارها و انجمن‌های مختلف او را آسیب پذیر کرده بود. البته نه از نوع بد آسیب پذیری، بلکه آسیب پذیر در برابر شناخت بیت‌کوین. بیت‌کوین در واقع اولین گامی ‌است که آندریاس برای شناخت دنیای کریپتو برداشت.

اولین آشنایی با بیت‌کوین برای آندریاس قدمی‌بود که درهای زیادی را به رویش باز کرد. هر زمان که او در کنفرانس‌هایش این تجربه را توصیف می‌کند، شنونده هم می‌خواهد آن را تجربه کند. داستانی که همواره در اوایل صحبت‌هایش به آن اشاره می‌کند.

بیشتر بخوانید: تماشا کنید: بیت کوین تحولی در دنیای اقتصاد related_content

آندریاس اولین بار در سال 2011 با بیت‌کوین آشنا شد. او همواره می‌گوید که اولین بار اسم این تکنولوژی را "پول اوسگولا!" نامیده و فکر کرده که علاقه ای به آن ندارد. وقتی اندکی درباره آن یاد گرفت، فهمید که به دردش نمی‌خورد و کنارش گذاشت. در اکثر سخنرانی این تجربیات اولیه را با دیگران به اشتراک می‌گذارد.

برخورد دوم با بیت‌کوین

دومین باری که آندریاس با مفهوم کریپتو و ارز دیجیتال آشنا شد، در یک اتاق چت اینترنتی بود. در آن اتاق، سفید برگ بیت‌کوین که توسط ساتوشی ناکاموتو نوشته شده بود، به اشتراک گذاشته شده بود. تصمیم گرفت که آن را بخواند. تا آن زمان نمی‌دانست بیت‌کوین چیست و چه کاری می‌کند. بعد از آن بود که جرقه ای در وجودش ایجاد شد. همانطور که در بسیار از سخنرانی‌هایش گفته، از نظر او بیت‌کوین یک ارز نیست، بلکه یک شبکه اعتماد است.

حالا این شبکه اعتماد بودن بیت‌کوین است که شیرازه اصلی این تکنولوژی را در خود دارد. این فکر یا بهتر است بگوییم این واقعیت، چیزی است که نوع تفکر مردم در رابطه با بیت‌کوین را توضیح می‌دهد. توییت محبوبی که آندریاس در این رابطه زده، این است:

blockquote

بلاکچین یک سیستم برای ارز نیست. بلاکچین یک پلتفرم اعتماده. بنابراین، ارز دیجیتال یکی از موارد استفاده اونه.

blockquote

همین برخورد و مطالعه سفید برگ بیت‌کوین بود که چشمان آندریاس را باز کرد. دانش دانشگاهی اش در اینجا به کار آمد. او می‌توانست بخواند، بنویسد، کد نویسی کند و هر چه که می‌تواند درباره ارز دیجیتال یاد بگیرد. او آنقدر برای یادگیری و کاوش در این دنیای جذاب وقت گذاشت که مقدار زیادی وزن کم کرد. آیا شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و علم به خود گرسنگی بدهید؟ آندریاس با نخوردن غذا و یادگیری این کار را کرد!

شغل و کسب درآمد

این علم و مهارت سرشار در رابطه با بلاکچین و توانایی خارق العاده او برای توضیح مسائل بسیار پیچیده این حوزه، باعث شد که در سال 2014 به عنوان استادیار دانشگاه نیکوسیا استخدام شود. در همان سال، او با سناتورهای کانادایی و استرالیایی، درباره قوانین مرتبط با ارز دیجیتال صحبت کرد. او همچنین با وبسایت Blockchain.info همکاری کرد و مدتی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره آن بود.

آنتونوپولوس متخصص منحصر به فردی است. او علم و دانش خود را برای مشاوره در حوزه آموزش، فرهنگ، سیاست، اقتصاد و مسائل انسانی صرف می‌کند.

کتاب Mastering Bitcoin

Mastering Bitcoin اولین کتابی است که در سال 2014 منتشر شد و دو سال هم بعد آندریاس کتاب معروف اینترنت پول یا Internet of Money را منتشر کرد. این دو کتاب تاثیر زیادی در آموزش و معرفی بیت‌کوین و بلاکچین داشته اند.

Mastering Bitcoin بهترین مرجعی است که می‌تواند به خوبی بیت‌کوین و بلاکچین را به شما آموزش دهد. آندریاس کتاب را برای یادگیری خودش نوشت. ممکن است در نگاه اول خودخواهانه به نظر برسد ولی در آخر کتاب، شما هم مثل او به طور کامل با این مفهوم آشنا خواهید شد.

blockquote

یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری یک چیز، آموزش آن است.

blockquote

این کتاب برای کدنویس‌ها نوشته شده ولی زبان توضیح آن به قدری ساده و روان است که حتی اگر پیش زمینه ای در علم برنامه نویسی نداشته باشید هم به خوبی مفهوم بلاکچین را درک می‌کنید.

کتاب Internet of Money

اینترنت پول کتاب دیگری است که آنتونوپولوس به جهانیان هدیه کرده است. او در این کتاب، سعی کرده همه مفاهیم را با جزئیات برای شخص عادی توضیح دهد. او در کتاب Internet of Money پتانسیل‌ها و کارایی‌های بیت‌کوین را معرفی و بررسی می‌کند. اون نسبت به نظرات و پیشبینی‌های خود قاطع و مطمئن است.

تصویری از آندریاس آنوتوپولوس در حال سخنرانی

تصویری از آندریاس آنوتوپولوس در حال سخنرانی

او بیت‌کوین را به عنوان با ارزش ترین اختراع دو دهه اخیر می‌داند و بیت‌کوین را یک تکنولوژی، شبکه و ارز متن باز و کاملا شفاف معرفی می‌کند. او در این کتاب به شدت از بانک‌ها انتقاد می‌کند، ولی به مفهوم بانکداری می‌پردازد. از طرفی او ترکیب دولت و پول را مضر دانسته و نتیجه آن را نهادهای فاسد و دریافت کارمزدهای بالاتر از بیت‌کوین می‌داند.

لازم به ذکر است که این کتاب جلد دومی ‌هم دارد تا کسانی که در سخنرانی‌های او شرکت نکرده اند، چیزی را از دست نداده باشند.

قدردانی از آندریاس

درست مثل من و شما، آندریاس هم می‌تواند در زندگی با چالش‌های مختلفی روبرو شود. ولی این چالش‌ها با حمایت دیگران، قابل حل هستند. به احتمال زیاد تاکنون فکر کرده اید که آندریاس یک میلیاردر است. در حالیکه این اتفاق چندی پیش و به خاطر حمله راجر وِر به آندریاس افتاد!

 

راجر وِر وضعیت مالی آندریاس را زیر سوال برد و گفت اگر او در سال 2012 فقط 300 دلار روی بیت‌کوین سرمایه گذاری می‌کرد، الان میلیونر شده بود. آندریاس در پاسخ به اظهار نظر وِر گفت که او یک کارمند است و به تازگی از قرض خارج شده است. او در این مدت با حمایت‌های دولتی و ماهانه 5 دلار، توانست مخارج خود را تامین کند.

البته آندریاس گفت که در ابتدا روی بیت‌کوین سرمایه گذاری کرده بود، ولی به خاطر مشکلات خانوادگی مجبور به فروش آن شد. اطرافیانش هم او را یک فرد خانواده دوست معرفی کرده اند.

اما این بحث اینترنتی، حامیانی زیادی را به صحنه وارد کرد. به حدی که تنها در یک شب، آندریاس با بخشش طرفدارانش به یک میلیونر تبدیل شد.

آن‌ها بیش از 100 بیت‌کوین به او اهدا کردند و بزرگترین کمک مالی تاریخ به یک شخص حقیقی را رقم زدند. بعدها در پستی از همه حامیانش تشکر کرد و از وضعیت زندگی شخصی اش گفت. او فرزند بلاکچین است و تلاش‌هایش در سراسر جهان، میلیون‌ها نفر را با این اختراع بی نظیر آشنا کرده است.

آندریاس آنتونوپولوس کیست؟

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
با بهترین دارایی‌های دیجیتال 2020 آشنا شوید! با بهترین دارایی‌های دیجیتال 2020 آشنا شوید!