خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین نظرسنجی پلن‌بی مشخص کرد که 65 درصد از کاربران، بیت‌کوین خود را نگه داشته‌اند

نظرسنجی پلن‌بی مشخص کرد که 65 درصد از کاربران، بیت‌کوین خود را نگه داشته‌اند

نظرسنجی پلن‌بی مشخص کرد که 65 درصد از کاربران، بیت‌کوین خود را نگه داشته‌اند
زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

بنابر نظرسنجی انجام شده اخیر در توییتر، 65 درصد از شرکت کنندگان در حال نگهداری بیت‌کوین هستند، در حالیکه تنها 3.9 درصد از آنها می‌خواهند بیت‌کوین خود را بفروشند. مدتی قبل یک نظرسنجی در توییتر انجام شد که نشان داد بخش بزرگی از کاربران در حال نگهداری، خرید یا فروش بیت‌کوین هستند، و تنها 12 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفتند که در حال حاضر هیچ بیت‌کوینی در اختیار ندارند.

نتایج جالب نظرسنجی

تحلیلگر معروف و خالق مدل انباشت به جریان (Stock to Flow)، پلن‌بی (PlanB)، در توییتر یک نظرسنجی راه‌اندازی کرد تا بفهمد علاقمندان به بیت‌کوین در حال حاضر چه وضعیتی دارند. او پرسید:

آیا شما در حال حاضر...

  • بیت‌کوین نگه‌داری می‌کنید؟
  • بیت‌کوین خریدید؟
  • بیت‌کوین خود را فروختید؟
  • اصلا بیت‌کوین ندارید.

این نظرسنجی 24 ساعت طول کشید و 13813 نفر در آن شرکت کردند. از این تعداد 65.6 درصد از شرکت کنندگان (9061 نفر) گفتند که در حال حاضر بیت‌کوین خود را نگه داشته اند.

جالب اینجاست که این نظرسنجی مشخص کرد که تعداد خریداران از فروشندگان بیت‌کوین بیشتر است. 18.3 درصد (2527 نفر) از شرکت کنندگان گفتند که می‌خواهند بیت‌کوین بخرند ولی تنها 3.9 درصد از کاربران (538 نفر) اعلام کردند که در حال فروش بیت‌کوین هستند. فروشندگان مدعی شدند که می خواهند بیت‌کوین خود را بفروشند تا ارزهای دیگر بخرند و بعد بیت‌کوین بیشتری بخرند.

بیشتر بخوانید: بیت کوین در یک روز رکوردهای تازه‌ای ثبت کرد! related_content

آخرین گزینه هم برای کسانی بود که در حال حاضر هیچ بیت‌کوینی ندارند. 12.2 درصد از رای دهندگان (1685 نفر) گزینه "بیت‌کوین ندارم" را انتخاب کردند. البته این افراد ترکیبی از کسانی هستند که "علاقه ای به خرید ندارند" یا "منتظر سقوط قیمت هستند" یا "امیدوار به کاهش قیمت هستند" تا وارد شوند.

تایید نظرسنجی

این نظرسنجی گزارشی که اخیرا منتشر شده را تایید می‌کند. در این گزارش آمده بود که تعداد کسانی که بیت‌کوین نگهداری می‌کنند، از فروشندگان بیشتر است. با اینکه قیمت بیت‌کوین از مارس امسال 78 درصد افزایش داشته، ولی حجم معاملات از آن زمان 28 درصد کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید: آیا خرید و فروش بیت‌کوین و استخراج آن قانونی است؟ related_content

همچنین گزارش شده که تنها 27 درصد از بیت‌کوین‌های در چرخش از ابتدای امسال جابه‌جا شده اند. این یعنی 73 درصد از بیت‌کوین‌ها مدت زیادی است که از کیف پول‌های خود خارج نشده اند.

از طرف دیگر پلن‌بی که با مدل قیمت انباشت به جریان خود پیش بینی می‌کند، قیمت بیت‌کوین  تا سال 2024 به 288.000 دلار می‌رسد، چهار دلیلش برای خرید بیت‌کوین در سالهای 2015 و 2016 را که قیمت بیت‌کوین چند چند صد دلار بود، بیان کرد.

 

 

نظرسنجی پلن‌بی مشخص کرد که 65 درصد از کاربران، بیت‌کوین خود را نگه داشته‌اند

1
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
چین بیش از  ۴۵۰۰۰ شرکت مبتنی بر بلاک‌چین ثبت شده دارد چین بیش از  ۴۵۰۰۰ شرکت مبتنی بر بلاک‌چین ثبت شده دارد