خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین بیت کوین در یک روز رکوردهای تازه‌ای ثبت کرد!

بیت کوین در یک روز رکوردهای تازه‌ای ثبت کرد!

بیت کوین در یک روز رکوردهای تازه‌ای ثبت کرد!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
پوریا زعیم زاده پوریا زعیم زاده

با اینکه مدتی بود عده‌ای بیت‌کوین را خسته کننده توصیف می‌کردند، امروز این ارز دیجیتال توانست رکورد‌های تازه‌ای در معیارهای مختلف ثبت کند. بعد از هفته‌ها نوسان قیمت بدون هیجان، امروز بیت‌کوین توانست در چند حوزه مختلف رکورد شکنی کند. این معیار‌ها عبارت بودند از: تعداد آدرس‌های جدید، آدرس‌های فعال، تعداد تراکنش‌ها در یک ساعت و خروجی‌های ساعتی.

امروز بیت کوین رکورد‌های تازه‌ای شکست!

مدیر ارشد فنی کمپانی فعال در حوزه داده‌های بلاکچین گلسنود (Glassnode)، آقای رافائل شوتز-کرَفت در پستی توییتری این دستاورد‌های جدید را برشمرد.

  • آدرس‌های ایجاد شده در یک ساعت: در دو سال گذشته
  • آدرس‌های فعال در یک ساعت: در یک سال گذشته
  • تعداد تراکنش‌ها در یک ساعت: در 10 ماه گذشته
  • خروجی‌های ساعتی با طول عمر 24 ساعتی: در تاریخ بیت کوین

تعداد آدرس‌ها

تعداد آدرس‌های جدید و فعال در بیت‌کوین، از زمان جهش قیمت‌ها در سال 2017 به این اندازه نرسیده بود. بعد از کاهشی اندک در اوایل 2018، تعداد آدرس‌های جدید روزانه امروز با جهشی بزرگ از 195 به 450 هزار عدد رسید. تعداد آدرس‌های فعال هم در همین مدت زمان حدود سه برابر شد و از 423 هزار به 1.08 میلیون رسید.

ترکیب افزایش آدرس‌های جدید با آدرس‌های فعال افزایش یافته و تعداد تراکنش‌های ساعتی خبر بسیار خوبی است. جالب اینجاست که این اتفاق چند ساعت بعد از توییت مَتی گرینسپَن، موسس کمپانی سرمایه‌گذاری کوانتوم ایکونومیکس رخ داد.

 

blockquote

حتی نرخ دشواری بیت کوین هم خسته‌کننده شده است. حجم معاملات بیت کوین و مشارکت اجتماعی آن هم هفته هاست در حال کاهش است.مَتی گرینسپَن

blockquote

روز گذشته (دوم جولای ۲۰۲۰)، نرخ سختی استخراج بیت کوین کاملا یکنواخت بود و نرخ آن هم تنها 0.0033 درصد بود. حجم معاملات بیت کوین هم از 52 میلیارد دلار اواسط مِی به 15 میلیارد دلار رسیده بود.

مشارکت اجتماعی

با توجه به تحلیل‌های پلتفرم تحلیلی Lunacrush، میزان مشارکت اجتماعی در سال 2020 اندکی از ابتدای سال افزایش یافته است. در این هفته تعداد پست‌های مرتبط با بیت‌کوین در همه شبکه‌های اجتماعی اندکی رشد داشت و به 927.000 رسیده بود.

بیشتر بخوانید: تحلیل تکنیکال چیست و چگونه قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کنیم؟ related_content

جالب اینجاست که با وجود مشارکت اجتماعی یکنواخت و عادی در ماه‌های ژانویه و آپریل، قیمت بیت‌کوین به طرز قابل توجهی رشد داشته است.

 

بیت کوین در یک روز رکوردهای تازه‌ای ثبت کرد!

1
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
قیمت بیت‌کوین به 27.700 دلار رسید! قیمت بیت‌کوین به 27.700 دلار رسید!