خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین ماجرای ساتوشی و بیت کوین قبل از محبوبیت چه بود؟

ماجرای ساتوشی و بیت کوین قبل از محبوبیت چه بود؟

ماجرای ساتوشی و بیت کوین قبل از محبوبیت چه بود؟
زمان مطالعه : 3 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

اوایل امسال با دستگیری جولیَن آسانژ (موسس ویکی لیکس) در لندن، نظرات برخی از اولین سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال و اولین صحبت‌های خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو در انجمن‌های مرتبط با بیت‌کوین منتشر شد. جایی که او در مقاله‌ای در وبسایت PC World بیت‌کوین را یک سیستم پرداخت برای وبسایت WikiLeaks معرفی کرد.

ماجرای ساتوشی قبل از شکوفایی بیت کوین

در سال 2010، ناکاموتو گفت:

 

blockquote

عالی می‌شود اگر این سیستم را در زمینه‌های دیگر هم به کار بگیریم. ویکی لیکس به کندوی زنبور‌ها لگد زده و حالا گروه زنبور‌ها به سمت ما می‌آیند.

blockquote

این فرد بدون هویت که نام ساتوشی ناکاموتو را انتخاب کرده، به نظر فردی (شاید هم گروهی) است که با آرامش و متانت با موضوعات برخورد می‌کند. خالق ناشناس بیت‌کوین این نکته را متذکر شد که توجهات جهانی روی ویکی لیکس رو به افزایش است و این باعث می‌شود که سرانجام توجهات نامطلوبی روی بیت‌کوین جلب شود.

به نظر می‌رسد که ناکاموتو امیدوار بود که بیت‌کوین به صورت طبیعی رشد کند و توجهات ناخواسته را از طریق موسساتی مثل ویکی لیکس که دولت‌ها و مقامات را آزرده خاطر کرده بود، جلب نکند. این وبسایت در ابتدا کمک‌های مالی را از طریق بیت‌کوین دریافت می‌کرد و این کار نیاز به پلتفرم‌های پرداختی مثل PayPal را از بین می‌برد.

یکی از کاربران وبسایت Reddit می‌گوید:

 

blockquote

ویکی لیکس اعلام کرد که کمک‌های مالی را از طریق بیت‌کوین می‌پذیرد، چون همه پلتفرم‌های پرداختی دیگر همکاری خود با این وبسایت را قطع کرده بودند. وی لیکس به خاطر انتشار اسناد و مدارک محرمانه نظامی تیتر همه اخبار و روزنامه‌ها بود و اولین باری که مردم نام بیت‌کوین را شنیدند، زمانی بود که به عنوان متحد ویکی لیکس معرفی شده بود.

blockquote

خود جولین آسانژ هم در وبسایت ردیت، صحبت‌های بی پرده‌ای در مورد بیت‌کوین کرده است.

 

blockquote

من حرف‌های زیادی راجع به بیت‌کوین دارم، مثل نظراتم راجع به آن و گذشته رابطه ویکی لیکس با بیت‌کوین. اریک اشمیت (مدیر عامل سابق گوگل) و من مدتی راجع به آن با هم صحبت کردیم و من هم چیز‌های زیادی یادداشت کردم تا بهتر بتوانم آن را متوجه شوم. این یک سوژه حیرت‌انگیز و بسیار پیچیده است، بنابراین امکان ندارد که بتوانم همه چیز آن را بفهمم.

blockquote

ادوارد اسنودن معروف هم در یک پست توییتری دستگیری آسانژ را محکوم کرد و آن را "لحظه‌ای سیاه" نامید.

 

blockquote

تصاویر سفیر اکوادور که مامور مخفی انگلیس را به سفارت‌خانه دعوت می‌کند تا یک ناشر و خبرنگار برنده جوایز مختلف را از ساختمان به بیرون بکشد، سرانجام در کتاب‌های تاریخ ثبت خواهد شد. ممکن است که منتقدان آسانژ شاد شوند، ولی این لحظه‌ای تاریک برای آزادی مطبوعات است.

blockquote

 

ماجرای ساتوشی و بیت کوین قبل از محبوبیت چه بود؟

2
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
ساتوشی یک سنتی، هر بیت‌کوین را 1 میلیون دلار می‌کند! ساتوشی یک سنتی، هر بیت‌کوین را 1 میلیون دلار می‌کند!