خانه اخبار ارزها بیت کوین نازی، اتریوم یهودی و ترون ژاپنی؛ جنگ جهانی ارزهای دیجیتالی

بیت کوین نازی، اتریوم یهودی و ترون ژاپنی؛ جنگ جهانی ارزهای دیجیتالی

بیت کوین نازی، اتریوم یهودی و ترون ژاپنی؛ جنگ جهانی ارزهای دیجیتالی
زمان مطالعه : 3 دقیقه
پوریا زعیم زاده پوریا زعیم زاده

جنگ جهانی دوم در دنیای ارز‌های دیجیتال آغاز شده و هواداران بیت‌کوین، اتریوم و ترون روبروی هم به صف شده‌اند. ویتالیک بوترین (بنیانگذار اتریوم) راجع به شباهت‌های جنگ جهانی دوم و آینده ارز‌های دیجیتالی می‌گوید، طرفداران بیت‌کوین اتریوم را به عنوان "دشمن قسم خورده" خود می‌شناسند و ترون (Tron) هم یک کپی ناشیانه از اتریوم است.

بوترین به بحث‌های بین نیروهای خودی و دشمن در بین مردم در جنگ جهانی دوم اشاره کرده است. درست مثل جنگ‌هایی که از سال 1939 تا 1945 بین نیروهای متفقین و متحدین رخ داده بود،

از زمان ایجاد بیت‌کوین در سال 2008 هم چنین جنگی در دنیای ارز دیجیتال وجود دارد. این ایده در یک پست توییتری که سوم جولای توسط خالق اتریوم، ویتالیک بوترین منتشر شده بود، مطرح شد. او در این پست توییتری سعی کرد که اتحادی که بین برخی از ارز‌های دیجیتال شکل گرفته را توضیح دهد.

بیشتر بخوانید: نحوه بدست آوردن بیت کوین به زبان ساده related_content

او مدعی شد که اغلب اتریوم به عنوان "دشمن قسم خورده" ای برای بیت‌کوین شناخته شده، در حالیکه در مورد ترون (TRX) چنین دیدگاهی وجود ندارد. برخی بر این باورند که ترون تقلیدی کودکانه از اتریوم است و به طور مشهودی در ساختارش، برخی از کد‌های اتریوم کپی شده است. بوترین در توییت خود گفت:

 

blockquote

از هر نقطه نظری، هر نقصی که اتریوم از نظر جامعه طرفداران بیت‌ کوین دارد، ترون ده برابرش را دارد. ولی با این وجود اتریوم یک دشمن قسم خورده است ولی ترون، حداقل از نظر روانشناختی، مثل یک فامیل دوری است که می‌توان با آن دوست بود!               ویتالیک بوترین

blockquote

نازی‌ها، ژاپنی‌ها و یهودی‌ها

ویتالیک بوترین به مقاله‌ای که توسط فیلسوف و روانشناس معروف اسکات الکساندر، در وبسایت Slate Star Codex منتشر شده، اشاره کرد. در این مقاله، راجع به مفهوم خودی و دشمن بین مردم در طول جنگ جهانی دوم صحبت شده است.

در این مقاله آمده که با وجود شباهت‌های فرهنگی، بیولوژیکی و اجتماعی، آلمانی‌های نازی همواره آلمانی های یهودی را آزار می‌دادند، در حالیکه کاملا با ژاپنی‌هایی که از لحاظ فرهنگی کاملا متفاوت بودند، متحد بودند. تنها دلیل چنین همکاری عجیبی، اتحاد استراتژیک است که در این مقاله به طور مفصل درمورد آن صحبت شده.

در این مقایسه جالب بوترین، طرفداران بیت‌کوین همانند آلمانی‌های نازی هستند، هواداران اتریوم آلمانی‌های یهودی هستند و از طرف دیگر ترون هم ژاپن است که با بیت‌کوینی‌ها متحد شده تا یک دشمن مشترک را از بین ببرند. جالب اینجاست که مدیر عامل ترون، جاستین سان هم در سال‌های گذشته همواره ارز دیجیتال خود را به عنوان "قاتل اتریوم" معرفی کرده است.

بوترین در سال 2011 مجله Bitcoin Magazine را هم تاسیس کرده است. او در ابتدا قصد داشت که اتریوم را روی بلاکچین بیت‌کوین بنا کند. با توجه به این موضوع،میتوان انتظار داشت که توافقی بین اتریوم و بیت‌کوین شکل بگیرد.ولی چنین اتفاقی نیفتاد. آیا دلیلش این است که ترون به اندازه اتریوم برای بیت‌کوینی‌ها یک خطر محسوب نمی‌شود؟

 

بیت کوین نازی، اتریوم یهودی و ترون ژاپنی؛ جنگ جهانی ارزهای دیجیتالی

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
چه تفاوت­ ها و شباهت هایی بین معامله ارز دیجیتال و معامله در بورس وجود دارد؟ چه تفاوت­ ها و شباهت هایی بین معامله ارز دیجیتال و معامله در بورس وجود دارد؟