خانه اخبار ارزها بانک مرکزی انگلیس قصد ایجاد یک ارز دیجیتال اختصاصی دارد

بانک مرکزی انگلیس قصد ایجاد یک ارز دیجیتال اختصاصی دارد

بانک مرکزی انگلیس قصد ایجاد یک ارز دیجیتال اختصاصی دارد

زمان مطالعه : 

1 دقیقه

 بنابر گفته‌های رئیس بانک مرکزی انگلیس، این کشور می‌خواهد یک ارز دیجیتال اختصاصی را توسعه دهد. وبسایت بلومبرگ روز سه شنبه گزارش کرد که در جلسه آنلاینی که رئیس بانک مرکزی انگلیس، اندرو بِیلی در روز دوشنبه با جمعی از دانشجویان بریتانیایی داشت، خبر از اجرای چنین طرحی داد.

بیلی گفت که تحقیقات مختلف روی ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) انجام شده و این طرح برای پرداخت‌ها و مسائل مختلف جامعه کاربرد خواهد داشت. او این ارز دیجیتال را "یک مسئله بسیار بزرگ" خواند و پیش بینی کرد که توسعه این ارز دیجیتال به محض تمام شدن بحران کرونا، در دستور کار قرار خواهد گرفت.

این در حالی است که همه روزه تعداد بیشتری از بانک‌های مرکزی کشور‌های مختلف، به نحوی روی توسعه و اجرای ارز دیجیتال خود، کار می‌کنند و قصد دارند آن را به عنوان یک ارز ملی و برای خرید و فروش عرضه کنند یا برای نقل و انتقال عمده و توافقات بین بانکی به کار بگیرند. 

بانک سوئدی ریکس‌بنک (Riksbank)، قدیمی‌ترین بانک مرکزی جهان، به تازگی تحقیقاتی روی احتمال موفقیت ارز دیجیتال بانک مرکزی انجام داده و برای هدف اصلی بانکداری مرکزی، اعمال تغییرات عمده و مخارج مرتبط با تغییر به ارز دیجیتال، به نتایج مختلفی دست یافته است.

بیشتر بخوانید: بانک ‌های ایتالیا، آماده برای آزمایش یورو دیجیتالی related_content

بانک مرکزی فیلادلفیا هم اعلام کرد که ممکن است ارز دیجیتال بانک مرکزی روزی نقش بانک‌های تجاری را بر عهده بگیرد، ولی ریسک آسیب رسانی به سیستم پولی را هم دارد.

چین هم در این بین به صورت گسترده‌ای در حال کار روی یوان دیجیتالی خود است و قبل از راه‌اندازی رسمی مراحل تست و آزمایش را پشت سر می‌گذارد.

بانک مرکزی انگلیس قصد ایجاد یک ارز دیجیتال اختصاصی دارد

در این باره بیشتر بخوانید

منبع: coindesk

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما