خانه اخبار اخبار بلاک چین چین بیش از  ۴۵۰۰۰ شرکت مبتنی بر بلاک‌چین ثبت شده دارد

چین بیش از  ۴۵۰۰۰ شرکت مبتنی بر بلاک‌چین ثبت شده دارد

چین بیش از  ۴۵۰۰۰ شرکت مبتنی بر بلاک‌چین ثبت شده دارد
زمان مطالعه : 4 دقیقه
نادیا سالب زاده نادیا سالب زاده

از زمانی که رئیس جمهور چین بر اهمیت فناوری بلاک‌چین تاکید داشت و آن را مهم قلمداد کرد ،تعداد شرکت‌هایی که از این تکنولوژی  استفاده می‌کنند به سرعت افزایش پیدا کرده است.

به طور خلاصه:

  • چین شاهد افزایش چشمگیر در تعداد شرکت‌های مبتنی بر بلاک‌چین بوده است.
  • هم اکنون بیش از ۴۵۰۰۰ شرکت فعال در حوزه بلاک‌چین ثبت شده در چین وجود دارد.
  • با این وجود، عرضه برای مشاغل مرتبط با بلاک‌چین همچنان بالاتر از متقاضیان آن میباشد.

 

طبق اطلاعات موجود در وبسایت یک شرکت چینی (Qcc.com)، بیش از ۴۵۰۰۰ شرکت فعال در حوزه بلاک‌چین در چین ثبت شده است. از این ۴۵۰۰۰ شرکت بیش از نیمی از آن‌ها در استان گوانگدونگ که از لحاظ اقتصادی بسیار قدرتمند است قرار دارند و از آن فقط تعداد اندکی، حدود ۷۵۰ شرکت، از لحاظ بودجه و سرمایه حمایت شده اند.

بیشتر بخوانید: سه نسل از فناوری بلاک چین related_content

از سال ۲۰۱۶ کشور چین شاهد افزایش فزآینده و تصاعدی شرکت‌های بلاک‌چین بوده است. بخصوص در سال ۲۰۱۸ که بیش از ۱۶۰۰۰ شرکت در عرض یک سال در دولت چین ثبت شدند که آن در واقع افزایشی ۲۴۶ درصدی نسبت به سال قبلش است. البته هرچند در سال ۲۰۱۹ روند ایجاد شرکت‌ها کاهش پیدا کرده بود، اما امسال شاهد جهشی دیگر در تعداد ایجاد شرکت‌های نوپا است.

با وجود تاثیر ویروس کرونا، تعداد شرکت‌ها پس از کنترل شیوع این بیماری در ماه مارس بهبود پیدا کرد و به حالت قبل و نرمال خود بازگشت و از سطح دوره‌ی اپیدمی گذشت.

در ماه آپریل بیش از ۱۹۰۰ شرکت ثبت شدند که این رقم بسیار بالاتر از میانگین ماهانه‌ی ایجاد شرکت‌ها در سال ۲۰۱۹ بود. در ماه ژوئن تعداد شرکت‌های مرتبط با بلاک‌چین به رقم‌ تازه‌ای رسید. در این ماه ۲۴۰۶ شرکت جدید ایجاد شد که آن ماهانه ۳۴/۴۹ درصد افزایش داشت.

شرکت‌های برتر فناوری مالی در حال بررسی بلاک‌چین هستند

در طی چند سال اخیر دولت چین تمرکز خود را بر روی پرورش و توسعه‌ی فناوری بلاک‌چین و تسریع در پذیرش آن کرده است. رئیس جمهور چین طی بیانیه‌ای این فناوری را تحسین کرد و اطمینان داد که باعث ایجاد رقابتی مطمئن در دهه‌ی آینده می‌شود. پس‌از این بیانیه تلاش برای توسعه و پذیرش فناوری بلاک‌چین بیشتر و شدیدتر شد.

هم اکنون تعداد کثیری از شرکت ها در حال تحقیق و مطالعه بر روی این فناوری هستند

طبق یک گزارش اینترنتی چینی که در سال ۲۰۲۰  در سایتSouth China Morning Post منتشر شد، حدود ۸۰ درصد شرکت‌های فناوری مالی که در جدول رده‌بندی سایت مذکور لیست شده بودند بر روی شرکت‌هایی که با بودجه بالا حمایت شده بودند آزمایش بلاک‌چین انجام دادند و یا در این فناوری سرمایه‌گذاری کرده‌اند. همچنین ۴۰ درصد شرکت‌های خرید و فروش اینترنتی نیز همین کار را انجام داده‌اند.

بلاک‌چین، گزینه‌ای در میان مشاغل محبوب

به غیر از شور و شوق حضور بلاک‌چین در سطح کسب و کار، معرفی مشاغل بلاک‌چین‌ به صورت رسمی منجر به ایجاد بحث‌های داغ و جنجالی شده است. دولت چین  با به رسمیت شناختن شغل مهندسی بلاک‌چین و اپراتورهای بلاک چین محور به همراه ۷ شغل دیگر به عنوان مشاغل جدید، در حال برداشتن گامی دیگر در جهت پذیرش بلاک‌چین است.

بیشتر بخوانید: 5 دانشگاه پیشنهادی برای دوره های آموزشی بلاک چین related_content

در بیانیه ای، وزارت منابع انسانی و امنیت اجتماعی چین که مسئولیت سیاست‌ها و مقررات کار ملی را بر عهده دارد ، متذکر شد در این زمان که بیماری کرونا شیوع پیدا کرده است معرفی رسمی انواع مشاغل جدید مطابق با تقاضای رو به رشد برای ارتقای استخدام‌ می‌باشد. معرفی و گنجاندن مشاغل جدید بلاک‌چین در بین مشاغل موجود به طور قطع مقیاس صنعتی را گسترش خواهد داد.

نتیجه تحقیقات بر روی عرضه و تقاضای نیروهای مستعد برای استفاده از فناوری بلاک‌چین در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد با وجود اینکه عرضه بسیار بیشتر از تقاضاست این بخش همچنان با جذب شمار زیادی از استعداد‌ها همراه است.

در سه ماه آخر سال ۲۰۱۹ تعداد  متقاضیان و جویندگان مشاغل ۷/۱۲ برابر تعداد کسانی بود که استخدام شدند. اما اگر این ۴۵۰۰۰ شرکت درگیر جذب نیرو شوند، این میزان ممکن است تغییر کند.

چین بیش از  ۴۵۰۰۰ شرکت مبتنی بر بلاک‌چین ثبت شده دارد

1
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
آیا اصول شرعی با معاملات ارز دیجیتال موافق است؟ آیا اصول شرعی با معاملات ارز دیجیتال موافق است؟