خانه اخبار اخبار بلاک چین شرکت‌های ارتباطی برتر دنیا برای توافقات رومینگ از بلاک‌چین استفاده می‌کنند

شرکت‌های ارتباطی برتر دنیا برای توافقات رومینگ از بلاک‌چین استفاده می‌کنند

شرکت‌های ارتباطی برتر دنیا برای توافقات رومینگ از بلاک‌چین استفاده می‌کنند
زمان مطالعه : 3 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

تلفونیکای اسپانیا (Telefónica)، تلکام آلمان (Deutsche Telekom) و وُدافون انگلیس (Vodafone) مراحل نهایی تست بلاک‌چین برای توافقات داشتن تخفیف در ارتباطات رومینگ را گذراندند. سه کمپانی برتر حوزه ارتباطات، یعنی تلفونیکا از کشور اسپانیا، تلکام از آلمان و وُدافون از بریتانیا با یکدیگر توافق کردند تا برای توافقات تخفیف رومینگ خود از بلاکچین استفاده کنند و در این پروسه به مراحل پایانی رسیده اند.

استارتاپ برپایه بلاک‌چین (Clear)، راه حل این مشکل است و انتظار می‌رود که هزینه‌های سرمایه‌گذاری برای شرکت‌های ارتباطی را کاهش دهد و از روش‌های تشخیص درآمد سریعتر پشتیبانی کند و توافق‌های کار آمد‌تری برای قراردادهای درون سازمانی و جریان‌های کاری ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: فناوری بلاک چین چیست؟ related_content

اوایل امسال بخش سرمایه‌گذاری شرکت‌های تلفونیکا و تلکام در دور اول جذب سرمایه کمپانی کلیِر (Clear) مبلغ 13 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کردند تا از توسعه سیستم توافقی مبتنی بر بلاک‌چین این استارتاپ پشتیبانی کنند.

این راه حل آزمایشی که در سال 2019 انجام شد شامل سیستمی برای توافق‌های خودکار برای داده‌های رومینگ بین این سه اپراتور می‌شد.

با استفاده از این سیستم شرکت‌های تلفونیکا، تلکام و ودافون توانستند در چند دقیقه توافق‌های سالیانه ایجاد کنند و نظارت همزمان و چندگانه روی تفاوت بین داده‌ها داشته باشند. اپراتور‌ها همچنین توانستند داده‌های سیستم را به سرعت اصلاح یا بروزرسانی کنند.

یوهانس اوپتیز، نایب رئیس بخش سرویس‌های رومینگ کمپانی تلکام، مزایای استفاده از بلاکچین برای زیر ساخت‌های در حال تکامل ارتباطات جهانی را توضیح داد:

 

blockquote

اصلاح توافق‌های تخفیف در رومینگ، فرآیندی پیچیده، پرهزینه و مستعد خطاهای بسیار است. با استفاده از تکنولوژی کلِیر، اپراتور‌ها قابلیت معامله سریع در اکوسیستمی متشکل از شریکان را خواهند داشت. این قابلیت برای اکوسیستم‌های (5G) و (Edge) حیاتی است و باعث می‌شود شاهد رشد قابل توجه روابط کاری اپراتور‌ها و مدل‌های کسب و کاری باشیم.          یوهانس اوپتیز

blockquote

این سه غول ارتباطی جهان از دیگر اپراتور‌ها نیز دعوت کرده‌اند که به شبکه کاربران (Clear) بپیوندند تا توافق‌های رومینگ خودکار باعث افزایش همکاری‌های کاری شود و از سرویس‌های جدیدی که برای تکنولوژی‌هایی مثل (5G) و (Edge) و اکوسیستم اینترنت اشیا نیاز است، پشتیبانی شود.

اِران هاگینگ، یکی از موسسین و رئیس اجرایی کلیر گفت:

 

blockquote

ابتکارهای شرکت‌های برتر این صنعت مثل GSMA (سیستم جهانی برای ارتباط موبایلی) و GLF (انجمن رهبران جهانی) حالا برای مصارف مختلف در این صنعت پذیرفته شده اند.      اِران هاگینگ

blockquote

او همچنین خاطر نشان کرد که این راه حل می‌تواند کنترل، امنیت و حریم شخصی را برای قراردادهای بین شرکت‌ها تضمین کند. مدیر عامل بخش سرویس رومینگ شرکت ودافون، شریف بَکیر، این سیستم جدید را به آینده زیرساخت‌های ارتباطی ربط داد و گفت:

 

blockquote

حالا که تکنولوژی‌های پیچیده‌تری مثل (5G) و (loT) معرفی شده‌ اند، نوآوری‌های بیشتر در حوزه رومینگ می‌تواند دیجیتالی شدن دنیا را به سطح جدیدی ببرد. ودافون معتقد است که بلاکچین راه حل این مسئله است و استفاده از آن اساس نوآوری‌های آینده خواهد بود. سیستم شرکت کلیر، به خوبی می‌تواند مزایای بلاکچین را نشان دهد.  شریف بَکیر

blockquote

بلاک‌چین و شرکت‌های برتر

هر سه کمپانی در پیاده‌سازی طرح بلاک‌چین و پذیرش این تکنولوژی برای توافق‌های رومینگ بین اپراتوری، پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند. ژانویه امسال، کمپانی تلفونیکا با انجمن علم و تکنولوژی همکاری کرد و برای حدود 8000 شرکت اجازه دسترسی به بلاک‌چین خود را صادر کرد. این شرکت همچنین برای توسعه اپلیکیشن‌های مبتنی بر بلاک‌چین با کمپانی‌های مایکروسافت و (IBM) همکاری داشته است.

بیشتر بخوانید: چین بیش از  ۴۵۰۰۰ شرکت مبتنی بر بلاک‌چین ثبت شده دارد related_content

در پاییز 2019، یکی از شرکت‌های زیر مجموعه تلکام آلمان،  اکوسیستم بلاکچین آلمان را برای مشتری‌های ویژه خود راه‌اندازی کرد و همچنین برای توسعه سیستم شناسایی موبایل مبتنی بر بلاکچین با بزرگترین اپراتور کره جنوبی یعنی (SK Telecom) همکاری کرد.

مارس امسال هم شرکت ودافون اعلام کرد که در حال تست و توسعه پلتفرم تشخیص دیجیتال مبتنی بلاکچین است تا برای اعتبارسنجی زنجیره تامین قطعات خود به کار آید.

شرکت‌های ارتباطی برتر دنیا برای توافقات رومینگ از بلاک‌چین استفاده می‌کنند

1
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
هک تاریخی در توییتر؛ هر آنچه درباره این اتفاق می‌دانیم هک تاریخی در توییتر؛ هر آنچه درباره این اتفاق می‌دانیم