خانه اخبار ارزها رئیس سابق بخش تحریم دولت ترامپ به دنیای ارز دیجیتال آمد

رئیس سابق بخش تحریم دولت ترامپ به دنیای ارز دیجیتال آمد

رئیس سابق بخش تحریم دولت ترامپ به دنیای ارز دیجیتال آمد
زمان مطالعه : 3 دقیقه
سیامک تیموری سیامک تیموری

یکی از مدیران اجرایی سابق در وزارت خزانه‌داری دولت ترامپ، به شرکت چین‌آلایسز (Chainalysis)، یکی از بزرگترین شرکت‌های تحلیل داده در حوزه ارز دیجیتال پیوسته است. روز گذشته (هفتم جولای) در کنار اعلام رسمی انتصاب مندلکر (Mandelker) به عنوان یکی از مقامات این استارتاپ، گفته شد که این شرکت توانسته در دور دوم تامین سرمایه خود به مبلغ 49 میلیون دلار برسد.

تحقیقات بر بستر بلاکچین با استفاده از چین‌آلایسز

بنابر گزارش منتشر شده در وبسایت Forbes،  مندلکر بعد از واگذاری پست قبلی‌اش در قسمت امنیتی کاخ سفید در اکتبر 2019، این اولین شغل او در بخشی عمومی محسوب می‌شود.

برای شروع کار، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا با تیم چین‌آلایسز دیدار خواهد کرد تا دیدگاه و نظراتش را در مورد سرمایه‌گذاری در حوزه ارز‌دیجیتال با آن‌ها به اشتراک بگذارد و سپس در ایجاد همکاری‌‌های جدید در بخش خصوصی و عمومی به آن‌ها کمک خواهد کرد. 

چین آلایسز یک شرکت عظیم در حوزه تحلیل ارز‌دیجیتال و همچنین اصلی‌ترین منبع اطلاعات تراکنش‌ها برای سازمان‌های دولتی مثل سازمان مالیات و FBI است.

با توجه به حوزه گسترده همکاری‌های این کمپانی، او اشاره داشت که توسعه‌های بیشتر برای آینده این صنعت بسیار حیاتی است. همچنین اضافه کرد:

 

blockquote

این نکته که آن‌ها (چینالیسیز) در حال ایجاد روابطی فوق‌العاده با نهادهای سرمایه‌گذاری و سازمان‌های دولتی از جمله نیروهای امنیتی هستند، اهمیت بسیار زیادی برای آینده این صنعت دارد.   مندلکر     

blockquote

مندلکر به خاطر تحقیقاتش در سال 2019 در حوزه ارز‌ دیجیتال شهرت زیادی کسب کرده است. این تحقیقات شامل سه گروه از هکرها بود که به دولت کره شمالی کمک کردند تا با سرمایه‌گذاری در حوزه ارز ‌دیجیتال میلیارد‌‌ها دلار پولشویی کند. بر اساس گزارشات رسمی، خانم مندلکر در سال 2008، در محکومیت پلتفرم ارز‌دیجیتال قاچاق E-Gold هم نقش مهمی ایفا کرده است.

بیشتر بخوانید: نوشتن بلاک چین با یک قلم و کاغذ! related_content

مایکل گرونگِر، موسس و مدیر عامل کمپانی چین‌آلایسز در مصاحبه با وبسایت Cointelegraph گفت، همکاری جدید مندلکر با چین‌آلایسز به پذیرش بیشتر صنعت ارز ‌دیجیتال کمک خواهد کرد. او گفت:

 

blockquote

ما معتقدیم که اگر سازمان‌های دولتی و نیروهای امنیتی ارزهای ‌دیجیتال را بیشتر بپذیرند، نهادهای مالی بیشتری در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده  و این صنعت رشد خواهد کرد. سیگال علم و آگاهی سرشاری که از دوران خدمتش در خزانه‌داری کسب کرده را به شرکت اضافه می‌کند و به ما کمک می‌کند تا چرخ این صنعت با سرعت بیشتری بچرخد.                  مایکل گرونگِر                   

blockquote

افزایش بودجه چین‌آلایسز نسبت به 2019

این انتصاب جدید، با خبر افزایش بودجه چین‌آلایسز به 49 میلیون دلار همراه شده است. این افزایش بودجه بعد از 36 میلیون دلاری که در فوریه 2019 از طرف غول سرمایه‌گذاری (Accel) تامین شده بود، انجام گرفت.

همچنین 13میلیون سرمایه جدید با همکاری شرکت سرمایه گذاری Ribbit Capital که روی استارتاپ‌های دیگری مثل Coinbase و Robinhood هم سرمایه‌گذاری کرده بود، به دست آمده است. گزارش شده که مندلکر در اوایل 2020 هم به Ribbit Capital پیوسته است.

افزایش سرمایه بیشتری با ورود شرکت Sound Ventures هم تامین شده است. این شرکت یک موسسه سرمایه‌گذاری جدید است که توسط بازیگر هالیوود اشتون کاچر و گای اوسیری تاسیس شده است. در می 2020 کاچر و اوسیری روی کمپانی پاداش بیت‌کوین Lolli هم سرمایه‌گذاری کردند.

رئیس سابق بخش تحریم دولت ترامپ به دنیای ارز دیجیتال آمد

2
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
واردات خودرو به کیش با ارز دیجیتال واردات خودرو به کیش با ارز دیجیتال