خانه اخبار ارزها پرواز داج‌کوین به پایان رسید

پرواز داج‌کوین به پایان رسید

پرواز داج‌کوین به پایان رسید
زمان مطالعه : 2 دقیقه
سیامک تیموری سیامک تیموری

ارز دیجیتال دا‌‌ج‌کوین (DOGE) که بر پایه Meme، (تصاویر خنده‌دار در شبکه اجتماعی) بود بعد از رشدی مختصر در سراشیبی سقوط قرار گرفته است. از هفتم تا هشتم جولای، داج‌کوین رشدی 43 درصدی داشت و از 0.027 به 0.053 دلار رسید و یکی از بزرگترین رشد قیمت‌های تاریخ ارز دیجیتال در یک روز را ثبت کرد.

اما با این حال این افزایش قیمت دوامی نداشت و قیمت این ارز در روز بعد به 0.035 دلار رسید که بعد از افزایش دیگری در چهارشنبه دو هفته پیش رخ داد و ارزش داج‌کوین به 0.052 دلار رسید. البته دوام این اوج قیمتی هم کوتاه بود و دوباره این ارز دیجیتال خاص به سطح 0.036 دلار رسید.

بیشتر بخوانید:  یک‌تاک قیمت داج‌کوین را به بالاترین حد خود در دو سال اخیر رساند   related_content

این کاهش قیمت در روز‌های پنجشنبه و چهارشنبه رخ داد ولی (DOGE) شب گذشته هم شوک شدیدی را تجربه کرد و قیمت آن با 12 درصد کاهش، از حوالی 0.039 به 0.034 دلار رسید. در این بین حجم معاملات هم کاهش چشمگیری داشت و نشان داد که مردم علاقه خود به این ارز دیجیتال را از دست داده‌اند. روز دوشنبه، قبل از این نواسانات دیوانه وار حجم معاملات این ارز در حوالی 183 میلیون دلار بود.

روز دوشنبه و در اوج سقوط قیمت، ارزش معاملات به 1.2 میلیارد دلار رسید. ولی شنبه دوباره به 180 میلیون دلار کاهش یافت. حال سوال اینجاست که چرا ارزی که تصویر یک سگ (Shiba Inu) را نمایندگی می‌کند و چند سالی است که در این صنعت حضوری کمرنگ دارد، ناگهان به چنین محبوبیت و رشد قیمتی می‌رسد؟

در واقع این یک چالش در شبکه اجتماعی تیک تاک بود. چالشی که کاربران را تشویق می‌کرد که 25 دلار روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند تا ارزش آن به 1 دلار برسد. کاربر (huckx8) در ویدیو محبوب خود می‌گوید:

 

blockquote

بیاین هممون پولدار شیم! داج‌کوین الان تقریبا هیچ ارزشی نداره و تیک‌تاک الان 800 میلیون کاربر داره. فقط کافیه 25 دلار سرمایه‌گذاری کنید. اگه قیمتش به یک دلار برسه، سودتون میشه 10 هزار دلار. به هر کسی که میشناسین خبر بدین.               huckx8

blockquote

اما در نهایت تلاش شجاعانه‌ای بود، ولی حالا دیگر تب و تاب آن خوابیده. بهتر است دوباره بگوییم، داج‌کوین هیچ ارزشی ندارد.

پرواز داج‌کوین به پایان رسید

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
افزایش 198 درصدی کارمزد  تراکنش بیت‌کوین! افزایش 198 درصدی کارمزد تراکنش بیت‌کوین!