خانه اخبار اخبار بلاک چین دایملر سازنده مرسدس بنز، شروع به جمع‌آوری اطلاعات با بلاکچین کرده

دایملر سازنده مرسدس بنز، شروع به جمع‌آوری اطلاعات با بلاکچین کرده

دایملر سازنده مرسدس بنز، شروع به جمع‌آوری اطلاعات با بلاکچین کرده
زمان مطالعه : 2 دقیقه
سیامک تیموری سیامک تیموری

کمپانی مادر مرسدس بنز با شرکت اوشِن پروتکل (Ocean Protocol) شریک شده تا برای جمع‌آوری، نگهداری اطلاعات و درآمدزایی، از تکنولوژی بلاکچین استفاده کنند. اوشِن پروتکل در واقع یک پروتکل غیر متمرکز تبادل اطلاعاته که روی جمع‌آوری اطلاعات، اشتراک‌گذاری و تبدیل اطلاعات به پول تمرکز داره. همچنین قصد داره پروژه‌ای رو با همکاری کمپانی مادر مرسدس بنز، با همون دایملر (Daimler AG) استارت بزنه.

در حال حاضر شرکت زیر مجموعه دایملر در جنوب شرقی آسیا، برای جمع آوری و کسب درآمد از اطلاعات این شرکت از تکنولوژی بلاک‌چین استفاده می‌کنه.

بیشتر بخوانید: فناوری بلاک چین چیست؟ related_content

این پروژه در نظر داره پروتکل تازه راه‌اندازی شده گروه‌ اوشن به نام پردازش به داده یا (Compute-to-Data) رو به کار بگیره تا از اطلاعات خصوصی دایملر محافظت بشه و در عین حال اجازه بده که اطلاعات توسط شرکت‌های دیگه تحلیل و جمع‌آوری بشن.

مرسدس با اوشن پروتکل از دفتر کل توزیع شده استفاده می‌کنه

شرکت اوشن امیدواره که این پروژه شرکت‌های بین المللی دیگه رو هم برای همکاری ترغیب کنه و برای همین این پروژه رو به عنوان طرحی مقیاس پذیر برای گسترش‌های آینده توصیف کرده. هارتموت مولر (Hartmut Muller)، نایب رئیس بخش فناوری دایملر گفت:

blockquote

ما به قدرت بلاک‌چین برای آزاد کردن اطلاعات به  روش غیر‌متمرکز ایمان داریم.        هارتموت مولر

blockquote

فارنک شُر (Frank Schur) مدیر ارشد بخش فناوری دایملر در سنگاپور، بازار‌های اطلاعات غیر متمرکز رو یک موقعیت جالب توصیف کرد که فرصتی هیجان انگیز برای جمع‌آوری داده‌ها رو با یه شیوه بدون ضرر" فراهم می‌کنه.

استفاده از سیستم پردازش به داده

این پروژه برای اولین بار از سیستم جدید "پردازش به داده" اوشن که به تازگی هم معرفی شده، استفاده خواهد کرد. این تکنولوژی اواسط ماه مِی راه‌اندازی شده و به اشخاص حقیقی یا حقوقی این امکان رو میده که حریم شخصی داده‌های خودشون رو حفظ کنن.

در عین حال اون اطلاعات رو برای اجرای عملیات‌ خاص پردازشی و تحلیل به شرکت‌های شخص ثالث واگذار کنند. نتایج تحلیل‌های این پروتکل می‌تونه برای تبدیل به پول یا به اشتراک گذاری برای تحقیقات علمی یا تکنولوژیکی جمع آوری و استفاده بشه.

دایملر سازنده مرسدس بنز، شروع به جمع‌آوری اطلاعات با بلاکچین کرده

1
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
چین بیش از  ۴۵۰۰۰ شرکت مبتنی بر بلاک‌چین ثبت شده دارد چین بیش از  ۴۵۰۰۰ شرکت مبتنی بر بلاک‌چین ثبت شده دارد