خانه اخبار الاد رویزمن به عنوان رئیس هیئت مدیره SEC انتخاب خواهد شد!

الاد رویزمن به عنوان رئیس هیئت مدیره SEC انتخاب خواهد شد!

الاد رویزمن به عنوان رئیس هیئت مدیره SEC انتخاب خواهد شد!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

گفته می‌شود که در آینده، رئیس جمهور منتخب آمریکا، جو بایدن، جایگزین دائمی ‌کلیتون را معرفی خواهد کرد. بنابر ادعای کمیسر هستر پیِرس، الاد رویزمن سریعا به عنوان رئیس هیئت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، انتخاب خواهد شد.

پیرس شب گذشته این خبر را در توییتر اعلام کرد و در توییت خود به رویزمن تبریک گفت:

blockquote

تبریک میگم، آقای رویزمن! بسیار مشتاق رهبری شما در SEC هستم.

blockquote

این دو کمیسر جمهوری خواه یعنی پیرس و رویزمن، جزو کاندیداهای برتر برای جایگزینی کلیتون در سمت رئیس هیئت مدیره بودند.

کلیتون در روز چهارشنبه از سمت خود استعفا کرد و این خبر را در پستی در وبسایت SEC به گوش همگان رساند. البته این حرکت جای تعجب نداشت، چرا که کلیتون قبلا اعلام کرده بود که قصد دارد تا پایان سال از سمت خود استعفا دهد.

در رابطه با تاثیر این انتخاب بر صندوق‌های ETF بیت‌کوین که در زمان رهبری کلیتون به تاخیر نیافتاده بود، موسس و رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری CrossTower، کریستین باجیانو گفت:

blockquote

به احتمال زیاد رویزمن به صورت موقتی انتخاب شده و تا زمانی خدمت خواهد کرد که رئیس جمهور بایدن رئیس هیئت مدیره منتخب خودش را برای SEC تعیین کند. با توجه به اینکه صندوق‌های ETF در سال‌های اخیر بسیار بحث برانگیز بوده اند، بعید است که رویزمن به سرعت یک صندوق ETF را تایید کند. البته، از آنجاییکه پذیرش بیت‌کوین در حال حاضر واضح و مبرهن است، شانس تایید یک ETF توسط SEC بیشتر از همیشه است. حدس من این است که BTC در سال 2021 به صورت رسمی‌تری به عنوان دارایی شناخته خواهد شد و به همین خاطر احتمال راه اندازی یک ETF بیشتر خواهد شد.

blockquote

رویزمن در سال 2018 به سمت عضو هیئت مدیره SEC رسیده بود. قبل از انتخابش به این سمت، او مشاور ارشد کمیته بانکداری، خانه سازی و امور شهری بود. بنابر گزارش خبرگزاری بلومبرگ، رئیس جمهور منتخب، جو بایدن، یک جایگزین دائمی ‌برای کلیتون انتخاب خواهد کرد و این یعنی رویزمن به صورت موقتی انتخاب شده است.

رویزمن هم مثل پیرس، به خاطر نظرات مثبتش درباره قانون گذاری برای دارایی‌های دیجیتال، به عنوان هوادار ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. او در سال 2018 که هنوز عضوی از کمیته بانکداری، خانه سازی و امور شهری بود، در این رابطه گفته بود:

blockquote

SEC باید به طور مداوم قوانین، مقررات و دستور العمل‌های خود را آزمایش کند تا مطمئن شود که هنوز در راستای تکمیل ماموریت SEC تلاش می‌کند. این موضوع همین اواخر در بخش‌هایی مثل محافظت از داده و امنیت سایبری تجلی یافته و همچنین در ظهور فرصت‌های سرمایه گذاری جدید و تکنولوژی‌هایی مثل عرضه اولیه سکه و بلاکچین خود را نشان داده است.

blockquote

رویزمن اندکی بعد از پیوستن به این کمیسیون در سال 2018، در رابطه با دیدگاهش درمورد یک صندوق قابل معامله بیت‌کوین صحبت کرده بود. با اینکه رویزمن نقشی در تصمیم بر رد صندوق Trust مبتنی بر بیت‌کوین وینکلواس نداشت (تصمیمی‌ که پیرس به شدت با آن مخالف بود)، ولی او انتقاد‌های زیادی در این باره که چرا باید صندوق‌های مشابه آن تایید شوند، شنیده بود.

انتظار نمی‌رود که انتخاب رویزمن اتفاقی هیجان انگیز و بسیار مثبت برای دنیای ارز دیجیتال باشد، ولی حضورش در صدر SEC می‌تواند به شفاف سازی قوانین دارایی‌های دیجیتال کمک کند. این در بلند مدت می‌تواند منجر به ثبت صندوق ETF بیت‌کوین یا محصولات مشابه شود.

الاد رویزمن به عنوان رئیس هیئت مدیره SEC انتخاب خواهد شد!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
با بهترین دارایی‌های دیجیتال 2020 آشنا شوید! با بهترین دارایی‌های دیجیتال 2020 آشنا شوید!