خانه اخبار اخبار تکنولوژی تلگرام شبکه آزمایشی TON را می‌بندند!

تلگرام شبکه آزمایشی TON را می‌بندند!

تلگرام شبکه آزمایشی TON را می‌بندند!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

با اینکه تلگرام پروژه بلاکچین خود یعنی شبکه باز تلگرام (Telegram Open Network) را در می 2020 تعطیل کرده ولی تقریبا یک سال بود که شبکه آزمایشی TON کار می‌کرد. و حالا روز ششم جولای گروه توسعه TON در تلگرام اعلام کرد که دیگر از شبکه آزمایشی TON پشتیبانی نخواهد کرد و اعتبار سنج‌های TON تا اول آگوست غیر فعال خواهند شد.

تلگرام و شبکه آزمایشی ناموفق!

در این بیانیه، گروه TON به اعضای شبکه توصیه کرد که داده‌های مرتبط خود را حفظ کنند و تنها پردازش آزمایشی خود را متوقف کنند. با اینکه تا کمتر از یک ماه دیگر شبکه آزمایشی تلگرام خاموش خواهد شد.

اعضای شبکه بعد از خاموشی این بلاکچین جایگزین هم می‌توانند به آزمایشات خود ادامه دهند. برای اینکار، کاربران می‌توانند اعتبار سنج‌های خودشان را نصب کنند. البته جزئیات کامل آن در سه فایل آموزشی که نود کامل، اعتبار سنج و Gram های آزمایشی هستند، توضیح داده شده است.

بیشتر بخوانید: مدیرعامل تلگرام: مقاومت جهانی در مقابل تحریم تکنولوژی ها، "تازه شروع شده" است. related_content

این شبکه آزمایشی در سپتامبر 2019 راه اندازی شده بود. کمپانی تلگرام در ششم سپتامبر 2019 شبکه آزمایشی TON را برای نرم‌افزار نودها (رایانه شخصی) راه اندازی کرد.

جلوتر از برنامه زمانی مشخص شده در 31 اکتبر سال گذشته، این کمپانی نسخه آلفای کیف پول خود برای سیستم عامل iOS را برای کار با توکن این شبکه یعنی Gram منتشر کرد.

ولی برنامه‌های TON تلگرام هیچگاه به سرانجام نرسید، چون کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، تامین بودجه 1.7 میلیارد دلاری با عرضه اولیه تلگرام را در اواسط اکتبر غیر قانونی خواند.

بعد از نبرد‌های حقوقی طولانی با سازمان‌های دولتی آمریکا، تلگرام سرانجام موافقت کرد که پروژه TON را متوقف کند و 1.2 میلیارد دلار بودجه تامین شده را به سرمایه‌گذاران برگرداند. مدیر عامل تلگرام، پاول دوروف اعلام کرد که تا 25 ژوئن، بیش از 1.2 میلیارد دلار از سرمایه جمع شده را برگردانده است.

تلگرام شبکه آزمایشی TON را می‌بندند!

1
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
سرمایه‌گذاری ولوو روی استارتاپ بلاک‌چینی برای ردگیری مواد خام سرمایه‌گذاری ولوو روی استارتاپ بلاک‌چینی برای ردگیری مواد خام