خانه اخبار اخبار جهان معاملات سهام دیجیتالی زیر نظر خزانه‌داری آمریکا آغاز شد!

معاملات سهام دیجیتالی زیر نظر خزانه‌داری آمریکا آغاز شد!

معاملات سهام دیجیتالی زیر نظر خزانه‌داری آمریکا آغاز شد!

زمان مطالعه : 

2 دقیقه

کمپانی آرکا (Arca) معاملات مبتنی بر شبکه اتریوم را برای اوراق بهادار جدیدی زیرنظر خزانه‌داری ایالات متحده آغاز کرده است. (Arca Labs) در روز ششم جولای 2020 اعلام کرد که معاملات سهام دیجیتالی جدید خود یعنی آرکوین (ArCoin) را آغاز کرده است. آرکوین روی بلاکچین اتریوم اجرا شده و سهام صندوق خزانه‌داری آمریکا را ارائه می‌دهد که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت شده و از 80 درصد اوراق بهادار خزانه‌داری تشکیل شده است.

تاریخچه صندوق و توکن جدید

آرکا در آپریل گذشته توانست درخواست خود برای تشکیل این توکن جدید را ثبت کند. البته این شرکت دو سال است که برای توسعه این محصول با شرکت وکالتی Morison & Foerster همکاری دارد. این صندوق از طریق یک پرتال مخصوص که تراکنش‌های همتا به همتا را ساده می‌کند، قابل معامله است.

البته در حال حاضر، آرکوین (ArCoin) در هیچ یک از صرافی‌ها قابل دسترسی نیست. آرکا در رابطه با این موضوع در یک آگهی عرضه سهام که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در آپریل 2019 منتشر شد، توضیح داد:

 

blockquote

در آینده ممکن است ارز‌های Coins Arca UST در پلتفرم‌های معاملاتی الکترونیکی متمرکز و غیر متمرکز که توسط کمیسیون SEC به عنوان یک سیستم معاملاتی جایگزین تایید شده‌اند، قابل دسترسی باشند، اگرچه هیچ تضمینی وجود ندارد که چنین سیستم‌ها و پلتفرم‌هایی قابل دسترسی باشند.      آرکا

blockquote

جرالد دیوید، رئیس شرکت مدیریت سرمایه آرکا که روی پروژه آرکا لبز هم نظارت می‌کند، انگیزه‌های این شرکت برای استفاده از دارایی‌های مبتنی بر خزانه‌داری را برای وبسایت Cointelegraph توضیح داد:

 

blockquote

ما می‌خواستیم ابزاری خلق کنیم که از دارایی‌های سنتی و با نوسان کم استفاده کند و از این نظر خزانه‌داری آمریکا یک انتخاب ایده‌ آل بود.                جرالد دیوید

blockquote

فرصت‌های آینده

این توکن‌ها در آینده سهام آمریکا  چالش برانگیز خواهند بود، چرا که مقامات و سازمان‌های نظارتی به طور کل نسبت به ارزهای دیجیتال بدبین هستند و معاملات سهام مبتنی بر بلاکچین را به صورت دقیق و جدی بررسی می‌کنند. استفاده از دارایی‌های خزانه‌داری ممکن است باعث شود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار با دید مثبت‌تری به طرح Arca نگاه کند.

البته صندوق‌های خزانه‌داری پایان ماجرا نیستند، جرالد دیوید در مصاحبه‌ای گفت:

 

blockquote

صندوق ‌خزانه‌داری آرکا اولین محصولی است که آرکا لبز قصد توسعه آن را دارد.                  جرالد دیوید

blockquote

او در ادامه گفت:

 

blockquote

سبد آرکوین و یک سبد از دیگر محصولات سرمایه‌گذاری در حال حاضر در بلاکچین هستند و توسط SEC تایید شده‌اند و به سرمایه‌گذاران شفافیت و قابلیت استفاده از تراکنش‌های همتا به همتا را برای انتقال ارزش آرکوین ث ارائه می‌دهند.                      جرالد دیوید

blockquote

محصولات سرمایه‌گذاری مبتنی بر بلاکچینِ بیشتر ممکن است کمیسیون بورس و اوراق بهادار را برای پذیرش ارزهای دیجیتال آماده کند. چون در حال حاضر این کمیسیون برای تایید یک صندوق معاملاتی بیت‌کوین در ایالات متحده بسیار مردد است.

معاملات سهام دیجیتالی زیر نظر خزانه‌داری آمریکا آغاز شد!

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران
  • دانیال نادری دانیال نادری
    forward-like 18 تیر 99

    منظور از سهام دیجیتالی چیست؟