خانه اخبار اخبار بلاک چین سرمایه‌گذاری ولوو روی استارتاپ بلاک‌چینی برای ردگیری مواد خام

سرمایه‌گذاری ولوو روی استارتاپ بلاک‌چینی برای ردگیری مواد خام

سرمایه‌گذاری ولوو روی استارتاپ بلاک‌چینی برای ردگیری مواد خام
زمان مطالعه : 2 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

بخش سرمایه‌گذاری شرکت ولوو (Volvo) روی استارتاپی در حوزه ردیابی بلاک‌چین به نام (Circulor) سرمایه‌گذاری می‌کند تا از اصالت مواد خام مصرفی خود مطمئن شود. روز گذشته (هشتم جولای) تیم فناوری خودروسازی ولوو اعلام کرد که روی استارتاپ فعال در حوزه ردیابی بلاکچین به نام سیرکولار (Circulor) سرمایه‌گذاری کرده است.

ولوو و بلاک‌چین

گروه خودروسازی ولوو در گذشته از قابلیت ردیابی شرکت سیرکولار استفاده می‌کرد تا کبالت استفاده شده در باتری‌هایش را ردگیری کند. بسیاری از معادن کبالت در قاره آفریقا هستند و در شرایط بحث‌برانگیزی استخراج می‌شوند که شامل استفاده از کودکان کار هم می‌شود.

در عصری که بسیاری از مشتریان نگران نحوه تولید محصولات خریداری شده هستند، قابلیت تایید و اعتباردهی به زنجیره تامین قطعات می‌تواند یک مزیت رقابتی و حتی یک ضرورت باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین منابع برای مطالعه تکنولوژی بلاک چین related_content

احتمال دارد که ولوو از قابلیت‌های سیرکولار استفاده کرده و انتشار گازهای گلخانه‌ای (کربن) را نیز ردگیری کند. بنابر اعلام رئیس بخش تدارکات ولوو، مارتینا بوچهاوزِر، این همکاری گسترده و پایدار خواهد بود:

 

blockquote

ما برای تامین مواد خام مورد نیازمان، به زنجیره تامین قطعات پاک و با رعایت اصول اخلاقی متعهد هستیم و همکاری با شرکت سیرکولار در این رابطه سودمند بوده است. با حمایت از توسعه و پیشرفت‌های سیرکولار می‌توانیم کارایی تکنولوژی بلاک‌چین را در عملیات‌هایمان گسترش بدیم و کسب و کار پایدار‌تری داشته باشیم.مارتینا بوچهاوزِر

blockquote

لازم به ذکر است که ولوو برای سرمایه‌گذاری در سیرکولار به سه کمپانی SYSTEMIQ ، Total Carbon Neutrality Ventures و Plug & Play پیوسته است.

سرمایه‌گذاری ولوو روی استارتاپ بلاک‌چینی برای ردگیری مواد خام

1
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
چین بیش از  ۴۵۰۰۰ شرکت مبتنی بر بلاک‌چین ثبت شده دارد چین بیش از  ۴۵۰۰۰ شرکت مبتنی بر بلاک‌چین ثبت شده دارد