خانه اخبار ارزها اخبار اتریوم شرکت AMD ممکن است برای استخراج اتریوم GPU راه اندازی کند

شرکت AMD ممکن است برای استخراج اتریوم GPU راه اندازی کند

شرکت AMD ممکن است برای استخراج اتریوم GPU راه اندازی کند
زمان مطالعه : 2 دقیقه
آکادمی هلاکویی آکادمی هلاکویی

شرکت نیمه هادی AMD ممکن است کارت گرافیک اختصاصی خود را برای علاقه مندان به کریپتو به درخواست انویدیا(Nvidia)، راه اندازی کند.

در گزارش ۸ مارس(۱۸ اسفند) PC Gamer آمده است که GPU Navi 12 که به طور انحصاری برای MacBook Pro اپل معرفی شده است، میتواند برای استخراج رمزارز اتریوم دوباره مورد استفاده قرار گیرد.

نسخه‌ی جدید این کارت هیچ گونه کارکرد ویدئویی ندارد، به این معنی که قطعاً برای بازی قابل استفاده نخواهد بود. این کار استخراج اتریوم را تنها هدف ممکن این کارت قرار میدهد.

ماه گذشته، انویدیا رسماً پردازنده‌ی جدیدی را معرفی کرد که برای استخراج اتریوم طراحی شده است.

در همین زمان، این شرکت هش ریت RTX 3060 خود را برای جلوگیری از کمبودهای ناشی از هجوم بالا در اتریوم مورد استفاده قرار داده است که در نتیجه این کارت را راحت‌تر در دسترس گیمرها قرار میدهد.

به نظر میرسد رونق استخراج اتریوم پایان ندارد

علی رغم سودآوری بالای استخراج اتریوم، Jon Peddie Research اخیراً نسبت به سرمایه گذاری در GPUهای رده بالا هشدار داده است.

این شرکت ادعا میکند هنگامی که اتریوم الگوریتم‌های اثبات کار خود را رها کرد، این کارت‌های گرافیکی گران “غیر قابل استفاده” میشوند:

“هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد، اما مصرف انرژی AIBها سود حاصل از استخراج کریپتو را بسیار کاهش میدهد. اتریوم که مناسبترین کوین برای GPUها است، بزودی وارد نسخه‌ی ۲.۰ میشود و GPUها را غیر قابل استفاده میکند. فردی باید بسیار احمق باشد که امروز روی یک AIB پیشرفته و مصرف کننده‌ی انرژی برای استخراج کریپتو سرمایه گذاری کند.”

شرکت AMD ممکن است برای استخراج اتریوم GPU راه اندازی کند

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تعداد خودپردازهای بیت کوین در آمریکا طی یک سال ۱۷۷٪ افزایش یافته است تعداد خودپردازهای بیت کوین در آمریکا طی یک سال ۱۷۷٪ افزایش یافته است