خانه اخبار اخبار قانون گذاری حساسیت سازمان مبارزه با پولشویی آمریکا، روی معاملات ارز‌های دیجیتال

حساسیت سازمان مبارزه با پولشویی آمریکا، روی معاملات ارز‌های دیجیتال

حساسیت سازمان مبارزه با پولشویی آمریکا، روی معاملات ارز‌های دیجیتال
زمان مطالعه : 2 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) و بانک مرکزی آمریکا، به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از معاملات ارزهای دیجیتال هستند. آنها نظارت خود را روی اینگونه معاملات متمرکز کرده و خواستار تمامی اطلاعات تراکنش‌های بالای 250 دلار شده‌اند. 

خوب است بدانید که در سال 1995، قانون‌گذاران، معاملات 3000 دلاری و یا بیشتر را بررسی می‌کردند. اما طبق گزارشاتی که در روز جمعه منتشر شد، آنها اکنون این رقم را به 250 دلار کاهش داده‌اند. 

به عبارت دیگر، صرافی‌ها و سازمان‌های معاملاتی باید اطلاعات معاملات بالای 250 دلار مشتریان خود را برای جلوگیری از پولشویی به دولت ارائه دهند. این قانون مصوب، قانون سفر نام دارد.

اطلاعاتی که سازمان‌ها باید ارائه دهند:

  1. نام و آدرس گیرنده یا فرستنده
  2. مقدار پول انتقال یافته
  3. تاریخ معامله 
  4. هرگونه دستورالعمل پرداختی که از گیرنده یا فرستنده دریافت شده است.
  5. هویت بانک یا موسسه مالی ذینفع 

برخی بر این باورند که اطلاعاتی که موسسات مالی یا صرافی‌ها برای ارائه به دولت ذخیره می‌کنند، تهدید بزرگی برای امنیت و حریم شخصی کاربران محسوب می‌شود. آنها همچنین موقعیت جغرافیایی کاربرانی که معاملات بالای 250 دلار انجام داده اند را بررسی می‌کنند.

بیشتر بخوانید: بانک فدرال تایلند، 1.6 میلیارد دلار اوراق قرضه دولتی را در بلاک‌چین IBM عرضه می‌کند!  related_content

اینگونه تصمیمات برای دنیای ارزهای دیجیتال با اطلاعات سیستم همتا به همتایی که در whitepaper بیت‌کوین بیان شده، مغایرت دارد. هم اکنون تغییرات و بروز رسانی‌هایی برای قانون سفر پیشنهاد شده است. FinCEN و بانک فدرال در طی 30 روز آینده نظرات عمومی را از همه افراد مرتبط جمع آوری کرده و به یک تصمیم واحد می‌رسند. 

حساسیت سازمان مبارزه با پولشویی آمریکا، روی معاملات ارز‌های دیجیتال

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
جی کلیتون، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا استعفا داد! جی کلیتون، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا استعفا داد!