خانه مفاهیم پایه کیف پول ها دولت روسیه استفاده از کیف پول‌های دیجیتال ناشناس را ممنوع کرد!

دولت روسیه استفاده از کیف پول‌های دیجیتال ناشناس را ممنوع کرد!

دولت روسیه استفاده از کیف پول‌های دیجیتال ناشناس را ممنوع کرد!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

به عقیده قانون‌گذاران، هدف دولت روسیه مقابله با فعالیت‌های غیر‌قانونی کیف پول‌های دیجیتال است.

روسیه کیف پول‌های آنلاین ناشناخته‌ای که در این کشور بیش از 10 میلیون کاربر داشتند را از ادامه فعالیت منع کرد. به گفته قانون‌گذاران این فعالیت‌های غیر‌قانونی، شامل فعالیت‌های تروریستی و تجارت مواد مخدر بوده است.

10 میلیون کیف پول ناشناخته تحت تاثیر این محدودیت قرار گرفته‌اند

کیف پول‌های آنلاینی مانند Yandex ،WebMoney،PayPal و Kiwi در روسیه از محبوبیت بالایی برخوردارند. این کیف‌ها مالکیت حدود 10 میلیون کاربر و نقدینگی آن‌ها را در اختیار دارند. افراد زیادی از این کیف پول‌های ناشناخته برای خریدن ارز های دیجیتال استفاده می‌کنند.

شواهد حاکی از آن است که تاثیر این محدودیت‌ها بسیار کم است

یکی از اقتصاددان‌ها به نام آنتونیا لواشنکو بر این باور است که محدودیت‌های دولت، در ابتدا هیچ تاثیری در فضای بلاک‌چین نخواهند داشت. علیرغم قوانین سختگیرانه دولت بر علیه اقدامات پولشویی، همچنان انتظار می‌رود که اینگونه فعالیت‌ها در مورد ارز‌های دیجیتال نیز صورت گیرند.

ماریا استانکویچ، مدیر توسعه این شرکت سرمایه‌گذاری می‌گوید این ممنوعیت فقط می‌تواند در مبادلاتی که انطباق را جدی نمی‌گیرند تأثیر بگذارد. او معتقد است که در نتیجه، تقاضا برای چنین خدماتی کاهش می‌یابد.

اخیراً، پارلمان روسیه لایحه ارزهای دیجیتال را تصویب کرده که دستورالعمل‌های کلی برای صنعت تعیین می‌کند. نسخه اصلی این لایحه نسبت به نسخه تصویب شده آن سخت‌گیرانه‌تر است.

دولت روسیه استفاده از کیف پول‌های دیجیتال ناشناس را ممنوع کرد!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
جستجوی بیت‌کوین در گوگل به حد انفجار رسید! جستجوی بیت‌کوین در گوگل به حد انفجار رسید!