خانه اخبار اخبار جهان بانک کشاورزی چین، خودپرداز های مخصوص یوان دیجیتالی را راه اندازی کرد!

بانک کشاورزی چین، خودپرداز های مخصوص یوان دیجیتالی را راه اندازی کرد!

بانک کشاورزی چین، خودپرداز های مخصوص یوان دیجیتالی را راه اندازی کرد!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
آکادمی هلاکویی آکادمی هلاکویی

دولت چین در ادامه ی تلاش ها به منظور توسعه ی ارز دیجیتال این کشور، با تاسیس اولین خودپرداز یوان دیجیتال توسط بانک کشاورزی این کشور، گامی رو به جلو برداشت. 

مشتریان در شعب منتخب این بانک در شهر شنزن گزارش داده اند که می توانند یوان دیجیتال دریافت شده توسط لاتاری  “red envelope” را خرج و یا تبدیل کنند. در این لاتاری، در مجموع 3 میلیون دلار یوان دیجیتال به 100 هزار شهروند محلی اهدا شده است. 

گزارش شده است این خودپرداز، به کاربران اجازه ی واریز و برداشت یوان دیجیتال به وسیله ی برنامه ی موبایلی مخصوص را می دهد و همچنین امکان تبدیل پول نقد و سپرده ها را به فرم یوان دیجیتال، فراهم می سازد. 

بانک کشاورزی چین، یکی از 4 بانک بزرگ دولتی این کشور می باشد و به این معنی است که این بانک می تواند یکی از بزرگترین موسسات بانکی در جهان باشد. مدیر آزمایشگاه نوآوری این بانک در این خصوص گفت که این دستگاه های خودپرداز، بخشی از تلاش ها برای آموزش فرم دیجیتالی پول به شهروندان است. 

” پیشتازی بانک کشاورزی چین به منظور عملیاتی کردن دستگاه های خودپرداز با قابلیت واریز و برداشت پول نقد، بخشی از برنامه ی آموزش شهروندان و پذیرش پول دیجیتالی و همچنین انقلاب سرویس های پرداختی می باشد.”

گزارش های نشریه Shenzen Daily  نشان می دهد که پیشرفت پروژه ی یوان دیجیتال، شتاب یافته است و در سال میلادی جاری در مقیاس بزرگ عملیاتی می شود. با این حال، در ماه دسامبر(آذر) ریاست قبلی بانک مردم چین، جایگزین شدن ارز فیات این کشور را با یوان دیجیتال، تکذیب کرد. او گفت که بعد از عدم موفقیت پروژه ی Libra در جلب اعتماد جهانی، چین بسیار محتاطانه به سمت این پروژه نزدیک می شود. 

از چین به عنوان کشور پیشتاز در زمینه ی ارز دیجیتال ملی کشور ها یاد می شود. 

بانک کشاورزی چین، خودپرداز های مخصوص یوان دیجیتالی را راه اندازی کرد!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
استراتژیست بنک آو امریکا: بیت کوین مادر تمام حباب‌ها است استراتژیست بنک آو امریکا: بیت کوین مادر تمام حباب‌ها است