خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین بسته حمایتی 3 تریلیون دلاری بایدن، موج صعودی بیت کوین را تقویت خواهد کرد

بسته حمایتی 3 تریلیون دلاری بایدن، موج صعودی بیت کوین را تقویت خواهد کرد

بسته حمایتی 3 تریلیون دلاری بایدن، موج صعودی بیت کوین را تقویت خواهد کرد
زمان مطالعه : 3 دقیقه
ایران کیریپتو کارسنی ایران کیریپتو کارسنی

بایدن قصد دارد برای حمایت از اقتصاد ایالات متحده، یک بسته محرک 3 تریلیون دلاری را ارائه دهد، اتفاقی که می‌تواند تقویت‌کننده روند صعودی بیت کوین باشد.

تزریق تریلیون‌ها دلار به اقتصاد ایالات متحده توسط دولت بایدن می‌تواند آغازگر موج صعودی بعدی بیت کوین باشد، زیرا سرمایه‌گذاران در چنین شرایطی ترجیح خواهند داد از دلار در حالی فروپاشی آمریکا، به یک دارایی امن مانند رمز ارز BTC پناه ببرند.

پایگاه خبری اکسیوس (Axios) روز پنجشنبه گزارش داد که جو بایدن، از کنگره خواسته تا شرایط ارائه چک‌های حمایتی 2,000 دلاری به هر کدام از شهروندان این کشور برای مقابله با اثرات مخرب ویروس کرونا را بررسی کنند. همچنین بایدن به عنوان بخشی از برنامه “Build Back Better”، پیشنهاد یک بسته مالیاتی و زیربنایی 3 تریلیون دلاری را داده است.

به نظر می‌رسد که بایدن به دنبال گزارش مشاغل منتشر شده در روز جمعه که نشان می‌داد در ماه دسامبر (آذر ماه)، 140,000 جایگاه شغلی از بین رفته‌اند، قصد دارد برنامه‌های محرک و حمایتی بزرگ‌تری نسبت به آنچه که قبلا تصور می‌شد، ارائه دهد. وی در این باره گفت:

 

blockquote

تحقیقات اقتصادی تایید می‌کند که با شرایطی مانند بحران این روزها، به خصوص با نرخ بهره پایین، اقدامات فوری به اقتصاد کمک خواهد کرد.

blockquote

اگرچه سال 2020 تمام شده است، اما موج محرک در قالب بسته حمایتی 3 تریلیون دلاری جدید می‌تواند کاتالیزور دیگری برای قیمت بیت کوین باشد، زیرا پول بیشتری به بازار سرازیر خواهد شد و قیمت دارایی‌ها افزایش خواهد یافت. اما این اقدام مختص بایدن نیست و ترامپ به عنوان یک جمهوری‌خواه نیز با چنین اقداماتی بیگانه نبود. در ماه مارس (اسفند 98)، دولت آمریکا تحت هدایت دونالد ترامپ، در اقدامی تاریخی، یک بسته محرک 2 تریلیون دلاری را تصویب کرد. همچنین در ماه گذشته، وی ارائه یک بسته امدادی 900 میلیارد دلاری را تایید کرد، بسته‌ای که شامل چک‌های محرک 600 دلاری برای شهروندان این کشور است.

اثر ارائه بسته حمایتی 3 تریلیون دلاری روی بیت کوین چیست؟

در حالی که سیاست‌هایی مانند ارائه این بسته حمایتی 3 تریلیون دلاری می‌تواند منجر به تقویت دارایی‌های ریسک‌پذیر شود، اما این روزها بیت کوین در حال تبدیل شدن به یک دارایی برای حفظ ارزش در برابر تورم ناشی از چنین سیاست‌هایی است. چنین ادعایی را نه تنها عملکرد رمز ارز BTC در 11 سال گذشته تایید می‌کند، بلکه ورود موسسات و سرمایه‌گذاری آن‌ها روی بیت کوین، تصدیقی برای این ادعاست. موسسات به شدت در حال خرید بیت کوین هستند و ممکن است در آینده، بازیگران نهادی تبدیل به نهنگ‌های اصلی بازار ارز دیجیتال شوند.

طلای دیجیتال توانست در سال 2020، حدود 300 درصد افزایش قیمت داشته باشد و این اتفاق با تشدید کاهش ارزش دلار در سال 2021، می‌تواند پررنگ‌تر از گذشته شود، همانطور که در سه هفته گذشته، قیمت بیت کوین 2 برابر شده است.

حتی جی‌پی مورگان (JPMorgan) نیز تصدیق کرده که بیت کوین در حال گرفتن سهم طلا به عنوان یک دارایی امن است. جمعه گذشته، ارزش هر واحد رمز ارز BTC به بیش از 22 اونس طلا رسید تا شاهد ثبت یک رکورد تاریخی دیگر برای پادشاه ارزهای دیجیتال باشیم.

بسته حمایتی 3 تریلیون دلاری بایدن، موج صعودی بیت کوین را تقویت خواهد کرد

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
اصلاح قیمتی بیت کوین به زیر 40 هزار دلار و انفجار 100 درصدی ارز Dash! اصلاح قیمتی بیت کوین به زیر 40 هزار دلار و انفجار 100 درصدی ارز Dash!