خانه اخبار ارزها اخبار آلت کوین ها بازگشت میلیارد دلاری: جنبه مثبت ارز دیجیتال فیسبوک "لیبرا"

بازگشت میلیارد دلاری: جنبه مثبت ارز دیجیتال فیسبوک "لیبرا"

بازگشت میلیارد دلاری: جنبه مثبت ارز دیجیتال فیسبوک "لیبرا"
زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

این مقاله به طور ویژه هدف خود را به بیان این جنبه‌ی مثبت اختصاص می‌دهد  و از پرداختن به سایر مسائل بالقوه درباره لیبرا خودداری می‌کند تا آن‌ها را در مقاله‌ای دیگر مورد خطاب قرار دهد.

بازگشت میلیارد دلاری: جنبه مثبت ارز دیجیتال فیسبوک لیبرا

با اولین نگاه، لیبرا یا همان لیبرا فیسبوک بی معنی به نظر می‌رسد. لیبرا (Libra) یک توکن نامتقارن است که به اندازه کافی از تمرکز زدایی برای دشوار ساختن آن استفاده می‌کند تا اگر فیسبوک نتوانست از آن به عنوان یک شرکت سود ببرد، از پلتفرم رسانه‌های اجتماعی آن استفاده کند. 

اما در رمزارزها، همیشه برای افرادی که پلتفرم جدیدی راه اندازی می‌کنند یک "جنبه‌ی مثبت" وجود دارد، به این گونه که پروتکل به موفقیت می‌رسد و حتی به سادگی شروع به پیشرفت در پروژه می‌کند.

کاربران لیبرا

درک این موضوع که فیسبوک در واقع در حال راه اندازی دو ارز دیجیتال است دارای اهمیت است: یکی لیبرا (Libra) که صحبت‌ها راجع به آن زیاد است و دیگری توکن سرمایه گذاری لیبرا که فقط برای شرکت‌های زیرمجموعه فیسبوک فعال است.

لیبرا توسط سبد پول‌های فیات و معادل‌های قیمت نقدی پشتیبانی می‌شوند، یعنی به ازای هر دلار لیبرا موجود، یک دلار با داشتن ارزش واقعی دارایی‌های جهان وجود خواهد داشت که ممکن است به عنوان یک توکن تحت شرایط خاص مبادله شود. این یک فرضیه است. 

به عنوان یک کاربر معمولی، با پرداخت ۱۰۰ دلار ۱۰۰ لیبرا دریافت می‌کنید. لیبرا شما می‌تواند در پلتفرم‌های گوناگون مورد استفاده قرار گیرد یا به یک دوست تایید شده و قابل اعتماد ارسال شود.

انجمن لیبرا (یک انجمن غیرانتفاعی سوئیسی) ۱۰۰ دلار شما را در کارگذاری‌های کم خطر و کوتاه مدت مانند اوراق خزانه ایالت متحده سرمایه گذاری می‌کند. از یکم جولای، T-bill شامل ۲,۱۲۵ درصد سود می‌شد، بنابراین انجمن ۲ درصد به دست می‌آورد و ۱۰۰ دلار لیبرای شما را دچار تغییر می‌کرد. چه اتفاقی برای آن پول می‌افتد؟

سرمایه گذاران لیبرا

آن دارایی‌ها تحت کنترل هستند و توسط انجمن لیبرا صرف هزینه‌ها می‌شوند. طبق گزارش وایت پیپر، دارایی‌ها ابتدا برای تامین بودجه‌ی بهره برداری از شبکه استفاده می‌شود و مابقی بین سرمایه گذاران لیبرا مطابق با دارایی‌های آن‌ها طبق سیاست‌های از قبل تعیین شده توسط انجمن تقسیم می‌شود.

بیشتر بخوانید: تفاوت توکن و کوین

این انجمن توسط دارندگان توکن سرمایه گذاری لیبرا که حداقل ۱۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده‌اند، و همچنین یک گروه ضربت ویژه که دارای حق رای بوده ولی مجبور به خرید توکن سرمایه گذاری لیبرا نیست تشکیل می‌شود.

به گفته‌ی وایت پیپر:

سپرده‌ها چگونه سرمایه گذاری می‌شوند؟ کاربران لیبرا از سپرده‌ها دریافتی نخواهند داشت. سپرده‌ها در کارگذاری‌های کم خطر که از بهره‌ی بلند مدت برخوردار هستند سرمایه گذاری می‌شوند. سود حاصل از این سرمایه گذاری‌ها ابتدا برای پشتیبانی از هزینه‌های عملیاتی انجمن، توسعه‌ی اکوسیستم، کمک‌های مالی به سازمان‌های غیر انتفاعی و چندجانبه، تحقیقات مهندسی و غیره استفاده می‌شود. بعد از تامین این هزینه‌ها، مابقی بین سرمایه گذاران اولیه‌ی "توکن سرمایه گذاری "لیبرا" به خاطر مشارکت‌های آن‌ها تقسیم می‌شود. از آنجایی که دارایی‌ها در سپرده از خطر کم و سود پایینی برخوردار هستند، سرمایه گذاران اولیه فقط در صورتی می‌توانند دریافتی داشته باشند که شبکه موفق باشد و سپرده‌ها به یک اندازه رشد کنند.

سرمایه گذاران اولیه در درجه نخست یک جزو شرکت‌های VC و فناوری‌های بزرگ هستند که در واقع ۱۰ میلیون دلار برایشان سرمایه بزرگی محسوب نمی‌شود. اعداد بزرگ زمانی وارد بازی می‌شوند که شما در جستجوی موفقیت باشید، خواه بزرگ خواه کوچک، و برای سرمایه گذاران زمانی وارد می‌شود که ناگهان در نقطه‌ای پروژه برایشان مهم شود.

بازگشت میلیارد دلاری: جنبه مثبت ارز دیجیتال فیسبوک "لیبرا"

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
عصر دیجیتال و انقلاب آینده جهان معاصر! عصر دیجیتال و انقلاب آینده جهان معاصر!