خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین اوج قیمت بیت کوین در برابر طلا ؛ BTC فلز زرد را کنار خواهد زد!

اوج قیمت بیت کوین در برابر طلا ؛ BTC فلز زرد را کنار خواهد زد!

اوج قیمت بیت کوین در برابر طلا ؛ BTC فلز زرد را کنار خواهد زد!
زمان مطالعه : 3 دقیقه
ایران کیریپتو کارسنی ایران کیریپتو کارسنی

بیت کوین اوج قیمت دیگری را تجربه کرده و این بار در برابر قدیمی‌ترین دارایی جهان یعنی طلا قد علم کرده است. برنامه BTC برای سال 2021 چیست؟

قیمت بیت کوین در روز جمعه به بالاترین رکورد تاریخ خود در برابر طلا دست یافت و بر موضوع افزایش تقاضا برای دارایی‌های دیجیتال صحه گذاشت. بر اساس اطلاعاتی که از مارکت‌واچ (MarketWatch) به‌دست آمده، این ارز دیجیتال با عبور از سطح قیمت 29،000 دلاری در روز جمعه، در برابر طلا به بالاترین سطح 15.40 اونس رسید و از اوج قیمت قبلی خود در دسامبر 2017 (آذرماه 96) نیز پیشی گرفت. با توجه به وب‌سایت خبری یوتودی (U.Today)، نرخ BTC به طلا (Bitcoin-gold) اوایل صبح امروز و در 15.62 اونس روند صعودی داشت.

اوج قیمت بیت کوین در برابر طلا با ورود سرمایه‌گذاران نهادی

2020 سالی نیکو برای BTC محسوب می‌شد زیرا برخلاف آنچه که در تاریح 11 ساله آن مشاهده کردیم، پذیرش نهادی به تجزیه و تحلیل بازار صعودی کمک شایانی کرد. بزرگترین ارز رمزنگاری شده از لحاظ مارکت کپ یا ارزش بازار، در سال 2020 حدود 300 درصد افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کرده است. اگرچه طلا نیز سود قابل توجهی را در سال یادشده کسب کرده، اما در مقایسه با Bitcoin این بازده بسیار ناچیز محسوب می‌شود. این فلز زرد سال 2020 را با 25 درصد رشد به پایان رساند.

بزرگترین طرافداران بیت کوین معتقدند که این دارایی مجازی قصد از بین بردن محدودیت‌های ارزش بازار طلا را دارد، زیرا انتخاب سرمایه‌گذاران بهره‌وری، قابلیت جابه‌جایی و کمیابی اثبات شده دارایی است. این موضوع توسط تحلیلگران جی‌پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) نیز به اشتراک گذاشته شده است و آن‌ها معتقدند که روایت طلای دیجیتال BTC، موجب کاهش سرمایه‌گذاری در فلزات گرانبها خواهد شد.

برخی بر این باورند که کاهش عرضه بیت کوین، موجب افزایش بیشتر قیمت‌ها در طی سال 2021 می‌شود. همانطور که وب‌سایت خبری کوین تلگراف اخیرا گزارش داده، شرکت مدیریت دارایی دیجیتال گری اسکیل (Grayscale) تقریبا سه برابر بیت کوین‌های ماین شده در ماه دسامبر را خریداری کرده است. تقاضای شرکت‌های پی‌پال (PayPal)، کش اپ (Cash App) و سایرین نیر موجب کمبود عرضه آشکار BTC شده است.

اوج قیمت بیت کوین در برابر طلا ؛ BTC فلز زرد را کنار خواهد زد!

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
گری اسکیل ۳ برابر میزان استخراج‌شده در یک ماه بیت کوین می‌خرد گری اسکیل ۳ برابر میزان استخراج‌شده در یک ماه بیت کوین می‌خرد