خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین بیت کوین به ۴۹۰۰۰ دلار رسید؛ بانک مورگان استنلی قصد خرید BTC را دارد

بیت کوین به ۴۹۰۰۰ دلار رسید؛ بانک مورگان استنلی قصد خرید BTC را دارد

بیت کوین به ۴۹۰۰۰ دلار رسید؛ بانک مورگان استنلی قصد خرید BTC را دارد
زمان مطالعه : 4 دقیقه
میهن بلاکچین میهن بلاکچین

ارز دیجیتال BTC از اوایل صبح امروز روند صعودی خود را آغاز کرد. خبرهای منتشر شده از سرمایه‌گذاران سازمانی می‌تواند یکی از دلایل ابتدایی این روند باشد. 

خبرهایی همچون راه‌اندازی اولین صندوق قابل معامله بیتکوین (ETF) در کانادا تا خبر منتشر شده از بلومبرگ مبنی بر احتمال ورود بانک مورگان استنلی به سرمایه گذاری در بیت کوین.

صندوق بیت کوین گری اسکیل

خبرهای چندروز گذشته از اهمیت زیادی برخوردار هستند. روز هشتم فوریه گزارشی منتشر شد که نشان می‌دهد شرکت گری اسکیل در ماه اول سال ۲۰۲۱ معادل ۱۵۰٪ بیتکوین استخراج شده در یک ماه را به صندوق خود اضافه کرده است.

در ۱۱ فوریه گری اسکیل میزان دارایی‌های ارز دیجیتال خود را در توییتر منتشر کرد. صندوق بیت کوین گری اسکیل در حال حاضر میزان ۳۰ میلیارد دلار BTC تحت مدیریت دارد. به گزارش Bybt، گری اسکیل هم‌اکنون مقدار ۶۵۳،۸۳۰ بیت کوین در اختیار دارد.

جام مقدس در کانادا

گری اسکیل توانست با ایجاد راهی برای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم موسسات در ارزهای دیجیتال، خود را در این حوزه برجسته کند. از آنجا که صندوق GBTC و صندوق‌های آلتکوین‌های متنوع گری اسکیل در بازار معامله نمی‌شوند، قانون گذاری متفاوت‌تری نسبت به صندوق‌های دیگر بازار دارند.

با این حال سرمایه گذاران سازمانی آمریکایی که به بیت کوین علاقه‌مند هستند، همچنان در انتظار صندوق قابل معامله آن (ETF) هستند. درخواست صندوق جمینی در سال ۲۰۱۷ به دلیل اینکه بازار ارزهای دیجیتال به اندازه کافی بزرگ نشده بود، از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار رد شد. پس از نیز درخواست‌های بیشتری از طرف کمیسیون SEC رد شد.

در تاریخ ۱۱ فوریه، اولین صندوق قابل معامله بیت کوین در کانادا راه‌اندازی شد. این صندوق در بورس Toronto معامله می‌شود.

شرکت سرمایه گذاری Purpose اولین ETF بیت کوین در آمریکای شمالی را راه‌اندازی کرده است. بنابراین احتمال اینکه کمیسیون SEC سایر تقاضاها را نیز رد کند کاهش می‌یابد. شرکت والکری در ژانویه ۲۰۲۱ درخواست راه‌اندازی ETF بیت کوین را ثبت کرده است، در نتیجه فشارها بر روی کمیسیون SEC برای پذیرش آن بیشتر شده است.

ورود مورگان استنلی به ارزهای دیجیتال

بلومبرگ روز ۱۳ فوریه در خبری از احتمال ورود بانک مورگان استنلی به سرمایه گذاری در بیت کوین خبر داد. با این حال این اقدام علاوه بر قانون گذاری‌های لازم، به تایید شرکت مادر آن نیز احتیاج دارد. اگر بانک مورگان استنلی به این حوزه وارد شود، قیمت ۵۰،۰۰۰ دلار برای BTC تنها ابتدای راه خواهد بود.

کامرون وینکلواس هم‌بنیان‌گذار صرافی جمینی، در پی خبر ورود مورگان استنلی به سرمایه گذاری در Bitcoin، در توییتر خود نوشت:

 

blockquote

هر روز سازمان‌های بیشتری برای سرمایه گذاری در بیت کوین آماده می‌شوند.

blockquote

 

بیت کوین به ۴۹۰۰۰ دلار رسید؛ بانک مورگان استنلی قصد خرید BTC را دارد

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
نوسانات شدید قیمت بیت کوین؛ سقوط، احیا و دوباره کاهش نوسانات شدید قیمت بیت کوین؛ سقوط، احیا و دوباره کاهش