خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین بیت‌کوین و کرونا به کمک اقتصاد روستایی در السالوادور آمدند!

بیت‌کوین و کرونا به کمک اقتصاد روستایی در السالوادور آمدند!

بیت‌کوین و کرونا به کمک اقتصاد روستایی در السالوادور آمدند!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
نادیا سالب زاده نادیا سالب زاده
به مقاله گوش دهید

در حین بحران این بیماری، یک طرح مبتکرانه در به اجرا درآوردن این سیستم اقتصادی کمک کرد. روستای "ال زونته" که در السالوادور واقع است، به شدت تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفت. مردم این روستا در واکنش به این بحران، یک سیستم اقتصادی مبتنی بر بیت‌کوین به وجود آوردند.

با استناد به یک گزارش منتشر شده توسط فوربس، این طرح اقتصادی توسط فردی خیر و گمنام مورد حمایت و پشتیبانی قرار گرفت. این شخص در اوایل ۲۰۱۹ برای کمک به اجرای این طرح, بودجه‌ای هنگفت شش رقمی و چند ساله به جامعه‌ی این روستا اهدا کرد.

 پرداخت با بیت‌کوین در همه جا! 

بعد از آنکه در پی شیوع بیماری کرونا صنعت گردشگری این روستا به شدت از رونق افتاد و از بین رفت، مردم این روستا به تدریج بیت‌کوین را به عنوان جایگزین روش های سنتی برای حل مسائل مالی خود پذیرفتند.

بیشتر بخوانید: اوج دوباره کرونا موجب افت 5 درصدی داو جونز و بیت کوین شد! related_content

این مقاله به تفصیل بیان میکند که مالکان بیت‌کوین قادرند که از آن برای هر نوع پرداختی مانند قبوض آب و برق و حتی خوراکی هایی مثل اسنک و ساندویچ استفاده کنند. همچنین توکن‌های دیجیتال برای استفاده از اتوبوس‌های مدرسه نیز کاربردی هستند.

 مایکل پترسون، شخصی که با فرد خیر گمنام برای توزیع بودجه اشاره شده در بالا همکاری می‌کند، در مورد این طرح نوآورانه اینگونه اظهار نظر می‌کند:

 

blockquote

همزمان که سیستم اقتصادی بیت‌کوین را در جامعه وارد کردیم، ما به کسب و کارهای محلی آن منطقه نیز در مورد چگونگی پذیرش بیت‌کوین و مزایا و معایب پذیرش آن آموزش‌هایی دادیم. بزرگسالان در مقابل پذیرش بیت‌کوین بسیار مقاومت نشان دادند زیرا از نظر آن‌ها این سیستم‌اقتصادی بیش از حد فنی بود. بنابراین ما به جوانان روی آوردیم و آن ها بلافاصله روش استفاده از آن را یاد گرفتند. کلید موفقیت در این امر این است که ما بلافاصله جوانان را مجبور کنیم تا انجام معاملات بیت‌کوین را آغاز کنند.این امر باعث میشود که آنها راغب شوند اطلاعاتی بیشتری در مورد آن مانند امنیت این ارز و چگونگی کارکرد آن بدست آورند.             مایکل پترسون         

blockquote

در ماه فوریه، (cointelegram spanish) ,گزارشی منتشر کرد که (Bitcoin beach) و (Athena bitcoin) اولین دستگاه خودپرداز بیت‌کوین را در این روستا راه اندازی کردند.

بیت‌کوین و کرونا به کمک اقتصاد روستایی در السالوادور آمدند!

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال، 4 آگوست (14 مرداد) دیده‌بان هفتگی ارزهای دیجیتال، 4 آگوست (14 مرداد)