خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین هنوز هم برای خرید بیت کوین دیر نیست!

هنوز هم برای خرید بیت کوین دیر نیست!

هنوز هم برای خرید بیت کوین دیر نیست!
زمان مطالعه : 4 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

در فوریه ۲۰۱۱ ( اسفند ۱۳۸۹ ) ، قیمت هر یک عدد بیت‌کوین برابر یک دلار بوده است. این بدان معناست که اگر در سال ۲۰۱۱ که قیمت دلار ۱۰۵۰ تومان بود ، شما یک میلیون تومان بیت کوین می خریدید، هم اکنون تقریبا ۹۵۲ بیت‌کوین داشتید ، پس یک میلیون تومان با قیمت بیت‌کوین ۹۶۰۰ دلاری تبدیل به ۹،۱۳۹،۲۰۰ دلار می گردید. به عنوان مثال با قیمت دلار ۱۴۰۰۰ تومان ، الان می توانستید حدودا ۱۲۸ میلیارد تومان سرمایه داشته باشید.

اگر ۹ سال پیش بیت‌کوین خریداری می کردید الان چقدر سرمایه داشتید ؟

در صورتی که ۹ سال قبل یک عدد بیت‌کوین می خریدید الان افزایش ۹۱۸،۳۶۲ درصدی را مشاهده می کردید . در نظر بگیرید اگر ۱۰۰ عدد بیت‌کوین خرید میکردید به چه عددی می رسیدید؟

در فوریه ۲۰۱۱ ( اسفند ۱۳۸۹ ) ، قیمت هر یک عدد بیت‌کوین برابر یک دلار بوده است. این بدان معناست که اگر در سال ۲۰۱۱ که قیمت دلار ۱۰۵۰ تومان بود ، شما یک میلیون تومان بیت کوین می خریدید، هم اکنون تقریبا ۹۵۲ بیت‌کوین داشتید ، پس یک میلیون تومان با قیمت بیت‌کوین ۹۶۰۰ دلاری تبدیل به ۹،۱۳۹،۲۰۰ دلار می گردید. به عنوان مثال با قیمت دلار ۱۴۰۰۰ تومان ، الان می توانستید حدودا ۱۲۸ میلیارد تومان سرمایه داشته باشید.

اگر ۸ سال پیش بیت‌کوین خریداری می کردید چه اتفاقی می افتاد؟

در صورتی که ۸ سال قبل یک بیت‌کوین می خریدید بی شک در روزهایی که بیت کوین در اوج قیمت بود می توانستید آن را بفروشید و حتی اگر آن را نگه می داشتید ، ۲۲۳،۶۵۵ درصد سرمایه برگشتی داشتید .

بیشتر بخوانید: هر آنچه در مورد بیت کوین باید بدانید!

در فوریه ۲۰۱۲ ، ( اسفند ۱۳۹۰ ) ، ارزش بیت‌کوین تقریبا ۴ دلار بود. به این معنی که شما نسبت به سال قبل ۴ برابر سرمایه دلاری در اختیار داشتید.

اگر ۷ سال قبل بیت‌کوین خریداری می کردید شرایط به چه صورت بود ؟

در صورتی که در فوریه ۲۰۱۳ ( اسفند ۱۳۹۱ ) ، بیت‌کوین خریداری می کردید ، بهترین و بدترین سیر نزولی و صعودی و دوره ی پر نوسانی را پیش رو داشتید.

اگر در این دوران، برای خرید یک بیت کوین ۷ دلار هزینه می کردید و آن را تا الان نگه می داشتید، سرمایه برگشتی شما، ۳۲۶۲۴.۳۰ درصد می شد.

اگر بخواهیم کلی در نظر بگیریم این سیر نزولی و صعودی تنها در طی دو ماه به این صورت می باشد. برای مثال، در ۱۰ آپریل ۲۰۱۳ ، افزایش قیمت بیت‌کوین به ۲۵۹ دلار رسیده بود و بعد از سه روز ۸۴٪ افت کرد. مجددا در ۲۹ نوامبر حدود ۱۲۴۲ دلار افزایش یافت  و در اواخر سال با قیمت تقریبا ۷۰۰ دلار پایان یافت.

اگر ۶ سال پیش بیت‌کوین خریداری می کردید به چه میزان سود دست پیدا می کردید ؟

اگر فوریه ۲۰۱۴ ( اسفند ۱۳۹۲ ) ، این ارز را خریداری می کردید ، تا به امروز برابر ۱۵۰۹ درصد سرمایه‌ در اختیار داشتید. اگر در آن زمان یک بیت کوین داشتید حدودا ۵۵۰ الی ۷۵۰  دلار به شما برمی گشت. البته گفتنی است در آن دوران بیت کوین به دلیل بسته شدن صرافی Mt.Gox ، شاهد افت قیمت شدیدی بود.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع صرافی های دیجیتال

فرض کنید اگر آن زمان یک بیت کوین به ارزش ۶۰۰ دلار خریداری می کردید بر اساس تکنولوژی آن زمان قادر بودید با ۶۴۹ دلار صاحب یک گوشی آیفون شوید. این را در نظر بگیرید که آن گوشی آیفون امروزه چقدر ارزش دارد؟

اگر ۵ سال پیش بیت‌کوین خریداری می کردید هم اکنون چه پیش می آمد؟

در فوریه ۲۰۱۵ ( اسفند ۱۳۹۳ ) با خرید بیت‌کوین، این امکان برایتان وجود داشت که بازدهی بیشتری به نسبت خرید در سال قبل آن همراه با سود ۳۸۷۶٪ دلار داشته باشید، به دلیل اینکه در ماه فوریه قیمت ها تقریبا ۲۲۰ دلار بوده است.

اگر ۴ سال پیش بیت‌کوین می‌خریدید چطور ؟

به نظر می رسد چهار سال برای بیت کوین زمان بسیار طولانی باشد. اگر در فوریه ۲۰۱۶ ( اسفند ۱۳۹۴ )،  بیت‌کوین سرمایه گذاری می کردید ، الان می توانستید ۲۰۸۰% سود را داشته باشید. زیرا ارزش بیت کوین در آن دوران تقریبا ۴۳۰ دلار بود . اما در ادامه سال رشد خاصی نداشت و قیمت ثابت ماند.

اکثرا می دانید که در سال ۲۰۱۷  چه اتفاقی رخ داد! و در صورتی که آن دوران بیت‌کوین نخریدید، به جای آن ۴۳۰ دلار را برای چه کاری خرج کردید؟

اگر ۳ سال پیش بیت‌کوین می‌خریدید

سال ۲۰۱۷ بی شک از لحاظ افزایش قیمت بیت کوین بسیار شگفت انگیز بوده است. به دلیل چهار رقمی شدن قیمت بیت کوین یعنی قیمت ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ دلاری در آن دوران، حتما تصور می کردید که قیمت در حباب است و مطمئنن منتظر سه رقمی شدن آن بودید.

در حالی که اگر در فوریه ۲۰۱۷ ( اسفند ۱۳۹۵  ) بیت کوین می خریدید، این امکان را داشتید که بازدهی  ۷۷۰ درصدی را مشاهده کنید. قابل ذکر است در دسامبر ۲۰۱۷ ( آذر ۱۳۹۶ )، به میزان ۲۰۰۰۰  افزایش یافت. در این دوران ۹۵۲ بیت کوین شما تقریبا دارای بیشتر از ۱۹ میلیون دلار ارزش بوده است.

اگر ۲ سال پیش بیت‌کوین می‌خریدید چه پیش می آمد ؟

در فوریه ۲۰۱۸ ( اسفند ۱۳۹۶ ) ، خرید بیت‌کوین منجر به ضرر می شد. در آن زمان ارزش بیت کوین ، تقریبا  ۱۱۰۰۰ دلار بود  و اگر آن را نگه می داشتید، حدود ۳.۳ درصد ضرر را متحمل می شدید. اما اگر بخواهیم از لحاظ سرمایه‌گذاری ریالی محاسبه کنیم، ارزش دلار از آن دوران تا به امروز حدودا ۳ برابر شده است. بنابراین از این نظر  ضرری متوجه شما نشد.

بیشتر بخوانید: راهنمایی و معرفی بهترین کیف پول های بیت کوین

با این وجود بد به دل خود راه ندهید، زیرا تحلیل‌گران بر این باورند که ارزش بیت‌کوین به ۴۰۰ هزار دلار خواهد رسید. پس در صورتی که بیت کوین خود را ۱۰۰۰۰ دلار خریدید، هنوز می توانید به ۴۰ برابر افزایش فکر کنید.

اگر در سال قبل بیت‌کوین خریداری می کردید

در فوریه ۲۰۱۹ ( اسفند ۱۳۹۷ ) ، خرید بیت کوین بهترین گزینه برای شما بود . به این دلیل که ارزش آن حدود ۳۰۰۰ دلار افت کرده بود و می توانستید به جای اینکه در اوج بازار خرید کنید ، الان ۱۵۷ درصد افزایش قیمت را ببینید.

هنوز هم برای خرید بیت کوین دیر نیست!

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
آنتونی اسکارموچی، به دنبال راه‌اندازی صندوق بیت‌کوین است! آنتونی اسکارموچی، به دنبال راه‌اندازی صندوق بیت‌کوین است!