خانه اخبار اخبار استخراج افزایش 198 درصدی کارمزد تراکنش بیت‌کوین!

افزایش 198 درصدی کارمزد تراکنش بیت‌کوین!

افزایش 198 درصدی کارمزد  تراکنش بیت‌کوین!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین (BTC) تنها در طی سه روز، 3 برابر شده و از 3.52 دلار به 10.20 دلار رسیده است. با توجه به داده‌های سایت گلس نود، 22.25% درآمد ماینر‌های بیت‌کوین از این راه و 77.75% دیگر نیز از طریق پاداش بلاک‌های شبکه تامین می‌شود. 

سهم درآمد از طریق افزایش کارمزد‌ها، در حال حاضر به بالاترین سطح خود رسیده. سال 2018 نیز کارمزد‌ها به طور چشمگیری افزایش یافته و به بالاترین سطح قیمتی خود رسیدند. 

با وجود افزایش شدید کارمزد شبکه بیت‌کوین، این رقم به بالاترین میزان خود در یک سال گذشته رسیده است. خوب است بدانید رکورد بیشترین میزان کارمزد در شبکه بیت‌کوین به پایان سال ۲۰۱۷ باز می‌گردد.

بیشتر بخوانید: میانگین تراکنش‌های تتر، از بیت‌کوین و پی‌پال پیشی گرفت related_content

این اولین باری است که افزایش تراکنش‌ها با تغییرات قیمتی دلار آغاز می‌شود البته در یک دوره کوتاه بین نوامبر 2017 تا ژانویه 2018 نیز این موضوع اتفاق افتاد.

علیرغم اینکه درآمد ماینر‌های بیت‌کوین از ماه گذشته تا کنون 3 برابر شده، درآمد ماینر‌های اتریوم همچنان بیشتر از آنها است. لازم به ذکر است که اتریوم توسط استیبل کوین‌ها و همچنین پیشرفت چشمگیر صنعت دیفای، موفق شد از بیت‌کوین پیشی بگیرد.

از تاریخ 6 ژوئن تا 22 اکتبر  درآمد کارمزد اتریوم از بیت‌کوین فراتر رفت اما این حالت در پایان ماه جولای و آغاز ماه اوت برعکس شد. بیت‌کوین در هفته گذشته روند افزایشی خود را در این زمینه آغاز کرد اما هزینه تراکنش‌های اتریوم از 25 اکتبر مجددا افزایش داشته است. در مجموع کارمزد اتریوم در طی 24 ساعت گذشته 1.74 میلیون دلار و کارمزد بیت‌کوین، 1.54 میلیون دلار محاسبه شده است.

بیشتر بخوانید: نودهای بیت کوین چگونه تراکنش‌ها را تایید می‌کنند؟ related_content

طرح پیشنهادی-توسعه ای ویتالیک بوترین (EIP)، امروزه در حال بررسی و تحقیق در مورد راه‌های کاهش هزینه‌های تراکنش اتریوم است. علی رغم نظرسنجی‌هایی که نشان می‌دهد جامعه از این پیشنهاد حمایت می‌کند، ماینر‌ها به دلیل تأثیری که ممکن است بر روی درآمد آنها داشته باشد، به شدت مخالف اند.

افزایش 198 درصدی کارمزد تراکنش بیت‌کوین!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
رمزنگاری کوانتومی سدی محکم در برابر حملات سایبری دشمن رمزنگاری کوانتومی سدی محکم در برابر حملات سایبری دشمن