خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین بانک فدرال آمریکا: بیت کوین هم نوعی ارز فیات است!

بانک فدرال آمریکا: بیت کوین هم نوعی ارز فیات است!

بانک فدرال آمریکا: بیت کوین هم نوعی ارز فیات است!

زمان مطالعه : 

6 دقیقه

اقتصاددان‌های شعبه نیویورک بانک مرکزی آمریکا، معتقدند که بیت کوین نوعی از ارز فیات است. آنها با تشبیه بیت کوین به ارزهای ایج، بر این عقیده‌اند که بیت کوین نیز مانند آنها نوعی پول است.

 مایکل لی Michael Lee و آنتونین مارتین (Antoine Martin) ، اینگونه نظر خود را اعلام کردند که بیت کوین نیز نمونه‌ای دیگر از ارزهای فیات است. این احتمال وجود دارد که بیت کوین یک پول باشد، همانطور که اسکناس‌های دلار ارز رایج هستند، همچنین زمانی سازه‌های گرد آهکی بزرگ هم ارز رایج بودند، بنابراین بیت کوین هم ارز رایج است.

بیشتر بخوانید: بیت کوین بهترین سرمایه گذاری از 1200 سال قبل تا به امروز! related_content

صحبت‌های آنها به تعریف ارز رایج باز می‌گردد. در معرفی آن به‌عنوان یک شیء بی‌ارزش یاد شده است که ارزش خود را از باورها و ذهنیت مصرف کنندگان آنها می‌گیرد. و افرادی که آنها را در اختیار دارند از این شیء برای دریافت کالا استفاده می‌کند.

به‌عقیده نیک کارتر (Nick Carter)، یکی از مدیران ارشد شرکت بلاک چینی کسل ونچرز (Castle Ventures)، چنین تعریفی، از آنجایی که به معنی اصلی ارز رایج اشاره می‌کند، ذات بیت کوین را زیر سوال می‌برد. او در توییتی، ضمن غیرمنظقی خواندن این تعریف نوشت.

blockquote

نمی‌دانم که قصد آنها تخریب کردن بیت کوین است یا نه، اما اینطور به نظر می‌رسد که قصدشان همین باشد.

blockquote

این دو نظریه پرداز معتقدند که جدید بودن مکانیزم بیت کوین، در نحوه تبادلی است که بیت کوین با خود به همراه آورده است. آنها در بخشی از نوشته خود عنوان می‌کنند که این قابلیت که بدون نیاز به واسطه، بتوان به شکلی دیجیتالی جابجایی‌های مالی خود را انجام داد، به‌ شدت جدید و نوآورانه است.

آنها بر این عقیده‌اند که تا به اینجا هیچ سیستم دیجیتالی وجود نداشته است تا بتوان بدون نیاز به شخص ثالث، تبادلات مالی را از آن طریق انجام داد. صد البته پیش از بیت کوین نیز بانک‌های مرکزی و بانک‌های دیگر امکان تبادلات الکترونیکی را فراهم کرده بودند اما آنها نیز به‌ نوعی واسطه هستند. لی و مارتین نیز با تأکید بر همین موضوع، حساب بانک‌های مرکزی و اکوسیستم بیت کوین را از یکدیگر جدا می‌کنند.

بیشتر بخوانید: خرید 5000 ATM بلاک چینی توسط بزرگترین بانک روسیه! related_content

همچنین این دو کارشناس در بخش دیگری از استدلالات خود عنوان می‌کنند که استیبل کوین‌ها، عرضه‌های اولیه سکه (ICO)، دارایی‌هایی نظیر کریپتو کیتی‌ها (CryptoKitties) و …، همه و همه از جمله پول‌هایی هستند که با تکیه بر فناوری پشت بیت کوین به دنیای تبادلات مالی ما ورود پیدا کرده‌اند.

اگر بیت کوین را مکانیزم جدیدی از تبادلات بدانیم که علاوه بر پول، امکان انتقال چیزهای دیگری را نیز فراهم می‌کند، دقیق‌تر است.

کارتر بر این عقیده است که بیت کوین راهی جدید برای انتقال پول را در اختیار مردم قرار داده است و نمی‌توان ذات آمیخته با پول بیت کوین را از مکانیزمی که با تکیه بر آن به این مهم دست یافته است، جدا کرد. این اظهارات کارتر را می‌توان نقدی بر این ایده دانست که بلاک چین بیت کوین، نمونه های جدیدی از پول را در خود پرورش داده است.

ویژگی‌های پولی و مالی نیز از اهمیت بالایی برخوردارند. این مسئله در نوع توصیف ساتوشی و عرضه محدود بیت کوین نیز قابل مشاهده است.

در بخش پایانی این نوشته این دو اقتصاددان آمده است که تعریف ابعاد جدید بیت کوین با نگاهی تاریخی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

بانک فدرال آمریکا: بیت کوین هم نوعی ارز فیات است!

در این باره بیشتر بخوانید

منبع: coindesk

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران
  • دریا دریا
    forward-like 12 تیر 99

    بانک فدرال رو لطفا توضیح دهید