خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین رشد جداگانهٔ بیت کوین

رشد جداگانهٔ بیت کوین

رشد جداگانهٔ بیت کوین

زمان مطالعه : 

4 دقیقه

صرافی ارز دیجیتال مالت بیت کوین را در کنار ۳۰ ارز دیجیتال دیگر قرار داد تا مشخص کند که آیا بیت کوین در کنار آن‌ها حرکت می‌کند یا خیر.

ترقی بیت کوین

طبق ادعای بایننس، همبستگی بازار بیت کوین و آلت کوین در بهار ۲۰۱۹ کمرنگ شد. این صرافی اشاره کرد تمام آلت کوین‌های شناخته شده روند قیمت بیت کوین را در بهار ۲۰۱۹ مثبت ارزیابی می‌کنند. با این حال، سرعتی که با آن ارز دیجیتال پیشتاز را دنبال می‌کردند با افت مواجه شد. این امر نشان دهنده‌ٔ آن است که بازار آلت کوین، در کل، موفق نشد همراه با بیت کوین از رشد چشمگیری برخوردار شود. 

"بیت کوین در بهار ۲۰۱۹ همبستگی کمی نسبت به زمستان ۲۰۱۹ با سایر رمزنگارها داشت. به گفته بایننس: بازار بیت کوین و آلت کوین با کاهش میانگین همبستگی  منفی ۰.۱۱ مواجه بودند."

با نگاهی از گذشته تا امروز، همبستگی مثبت بین دارایی‌های دو رمزارز نشان دهندهٔ احتمال صد در صدی حرکت آن‌ها در یک مسیر است. برعکس، همبستگی منفی گویای آن است که  دو رمزارز همیشه تمایل به حرکت در جهت عکس هم دارند. دارایی‌های با همبستگی بیش از ۰.۵ نشان دهندهٔ همبستگی مثبت بین دو رمزازر است، در حالی که همبستگی کمتر از منفی ۰.۵ نشان دهنده‌ٔ همبستگی منفی بین آن‌ها است.

با نگاهی از گذشته تا امروز، همبستگی مثبت بین دارایی‌های دو رمزارز نشان دهندهٔ احتمال صد در صدی حرکت آن‌ها در یک مسیر است.

بایننس اشاره کرد که اتریوم با همبستگی مثبت ۰.۸۱ در بهار ۲۰۱۹ به بیت کوین نزدیک شد، پایین تر از رقم زمستان گذشته که ۰.۸۸۹ بود. همزمان، همبستگی XRP به بیت کوین در زمستان از ۰.۸۷۵ به ۰.۶۹ در بهار نزول کرد. آمار روند سایر ارزهای دیجیتال را نیز به همین شکل نشان می‌دهد. لایت کوین، میوتا، بیت کوین کش و غیره.

جنگ بر سر کیفیت

گفته می‌شود که کاهش همبستگی به دلیل رشد تسلط بیت کوین در بازار ارز دیجیتال بوده است. ارز دیجیتال پیشتاز، بیش از ۶۳ درصد از کل ارزش بازار را در اختیار دارد  و سایر دارایی‌های دیجیتال را با کسری روبرو کرده است. بایننس از آن به عنوان "جنگ بر سر کیفیت" یاد می‌کند، اصطلاحی که نشان می‌دهد سرمایه گذاران سخت به آن اعتقاد دارند و آن را کلید سودآوری دارایی‌ها می‌دانند. کارشناسان می‌گویند:

"کل سرمایه بازار ۱۳۹ درصد بالا رفت در حالی که مجموع سرمایه بازار آلت کوین (شامل ارزهای دیجیتال با ثبات) در همان دوره "فقط" ۷۱ درصد رشد کرد. این امر به احتمال زیاد به خاطر کارکرد "جنگ بر سر کیفیت‌" توسط سرمایه گذاران رمزنگار در بازار صعودی اولیه است."

آمارها  بر اساس یافته‌های گابور گورباکس بود. مدیر دارایی دیجیتال خاطرنشان کرد، بیت کوین تمام چیپ‌های آبی (انواعی از سهام ابر شرکت‌ها که از نظر کیفیت، اطمینان و قابلیت سودآوری شهرتی ملی را دارا هستند) و کوین‌های کوچک را در ۱۲ ماه گذشته همانطور که در توییت خود هم نوشت از لحاظ بازده پشت سر گذاشته بود:

"در طول یک سال گذشته، بیت کوین چیپ‌های آبی و کوین‌های کوچک را در فضای دارایی دیجیتال پشت سر گذاشت.

  • بیت کوین مثبت ۷۱.۵ درصد
  • چیپ‌های آبی منفی ۶.۵ درصد
  • کوین‌های کوچک منفی ۶۴.۶ درصد "

اگرچه چیپ‌های آبی نسبت به کوین‌های کوچک با کاهش کمی روبه‌ رو بودند، اما با کمی نگاه متوجه می‌شویم که بیت کوین بیش از ۳۳ درصد تسلط در گذشته داشته است.

 بیت کوین همچنان سلطان ارز دیجیتال

گزارش بایننس باعث تغییر نگرش سرمایه گذاران رمزارز شد. آن‌ها بیت کوین برا امن تر از بسیاری از گزینه‌های موجود در داخل و حتی خارج از دنیای ارز دیجیتال می‌بینند. 

"این گزارش‌ می‌تواند در ارزیابی اینکه آیا محیط بازار رمزنگار مانند مراحل اولیهٔ رشد بازارهای مالی سنتی رفتار می‌کند یا خیر کمک کند. بایننس.

رشد جداگانهٔ بیت کوین

منبع: bitcoinist

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران
  • سیمین سیمین
    forward-like 25 تیر 99

    الان موقه خوبیه برای خرید بیت کوین؟