خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین قیمت بیت کوین به 34,000 دلار رسید!

قیمت بیت کوین به 34,000 دلار رسید!

قیمت بیت کوین به 34,000 دلار رسید!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
ایران کیریپتو کارسنی ایران کیریپتو کارسنی

صعود انفجاری قیمت بیت کوین ادامه دارد و امروز یکشنبه 14 دی ماه 99، شاهد خرید و فروش هر واحد رمز ارز BTC روی سطح 34,000 دلار هستیم.

در چند روز گذشته، قیمت بیت کوین درگیر مقاومت سخت 25,000 دلاری بود و پس از شکست این سطح، شاهد مقاومت خفیف بعدی روی 28,000 دلار و 30,000 دلار بودیم. با این حال، شکست تمامی این سطوح باعث شد تا اکنون و در زمان نگارش این مقاله، هر واحد رمز ارز BTC روی 34,000 دلار معامله شود. این قیمت، بالاترین سطح لمس شده از سوی پادشاه ارزهای دیجیتال در تاریخ است.

کاهش فاصله بیت کوین با دارایی‌های برتر دنیا در ادامه رشد قیمت این ارز دیجیتال

رشد اخیر قیمت بیت کوین باعث شد تا امروز یکشنبه 14 دی 99، ارزش بازار این ارز دیجیتال به رقم شگفت‌انگیز 627 میلیارد دلار برسد و در جمع 10 دارایی برتر دنیا قرار بگیرد. اکنون فقط بزرگ‌ترین موسسات دنیا یعنی علی‌بابا، تسلا، تنسنت، فیسبوک، آلفابت (شرکت مادر گوگل)، آمازون، مایکروسافت و اپل بالاتر از رمز ارز BTC قرار دارند. برای اینکه بیت کوین بتواند به صدر دارایی برتر دنیا برسد و از اپل پیشی بگیرد، باید هر واحد Bitcoin بالاتر از سطح 122 هزار دلار معامله شود.

در همین حال، رشد قیمت اکثر آلت کوین‌ها تا امروز 14 دی ماه 99، کمتر از رشد قیمت بیت کوین بوده و نسبت قیمت آن‌ها به قیمت BTC رو به کاهش بوده است. با این حال، برخی از آلت کوین‌ها سودهای بسیار بیشتری را نصیب دارندگان خود کرده‌اند؛ به عنوان مثال، دوج کوین (DogeCoin) روز گذشته توانست رشد قیمتی بیش از 100 درصدی را ثبت کند.

بسیاری بر این باورند که وضعیت فعلی بازار یعنی رشد نجومی قیمت بیت کوین و عملکرد ضعیف‌تر آلت کوین‌ها، تا حدی که در حال حاضر شاخص سلطه رمز ارز BTC به نزدیکی 73 درصد رسیده، ناشی از افزایش چشم‌گیر تقاضا از سوی موسسات و بازیگران نهادی برای خرید بیت کوین است. اتفاقی که جنس بازار را نسبت به سال‌های 2017 و 2013 تغییر داده است.

قیمت بیت کوین به 34,000 دلار رسید!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت ریپل، 4 ژانویه (15 دی) - اختصاصی ارز سنتر تحلیل قیمت ریپل، 4 ژانویه (15 دی) - اختصاصی ارز سنتر