خانه اخبار ارزها بررسی قیمت بیت کوین و اتریوم؛ آیا روند صعودی همچنان ادامه دارد؟

بررسی قیمت بیت کوین و اتریوم؛ آیا روند صعودی همچنان ادامه دارد؟

بررسی قیمت بیت کوین و اتریوم؛ آیا روند صعودی همچنان ادامه دارد؟
زمان مطالعه : 3 دقیقه
میهن بلاکچین میهن بلاکچین

قیمت بیت کوین و اتریوم در چند روز گذشته روند صعودی را در پیش گرفته‌اند اما این روند تا کجا ادامه دارد؟ آیا همچنان باید شاهد صعود قیمت‌ها باشیم؟

قیمت بیت کوین روند صعودی پیدا کرد و در برابر دلار آمریکا به بالاترین قیمت خود نزدیک به ۴۲۰۰۰ دلار معامله شد. BTC در حال حاضر در حال تحکیم حرکت خود است و ممکن است به ۴۵ و یا ۵۰ هزار دلار افزایش یابد. اتریوم نیز همچنان هفته خوبی را سپری می‌کند. اتریوم امروز ۱۰ درصد افزایش یافته است و طی هفت روز گذشته ۷۰ درصد رشد یافت.

تحلیل قیمت بیت کوین

در چند روز گذشته، شاهد افزایش قیمت بیت کوین بالاتر از مقاومت ۳۵۰۰۰ در برابر دلار آمریکا بودیم. جفت ارز BTC/USD برای ادامه روند صعودی بسیاری از موانع اصلی نزدیک به ۳۶۰۰۰ و ۳۸۰۰۰ دلاری را شکست. بیت کوین حتی بالاتر از سطح ۴۰۰۰۰ دلار قرار گرفت و کاملاً بالاتر از میانگین متحرک ساده (۴ ساعته) قرار گرفت. قبل از شروع به اصلاح، بیت کوین در بالاترین سطح جدید خود یعنی در ۴۲۰۰۸ دلار معامله شد و بعد از آن شاهد یک افت جزئی و رسیدن قیمت به زیر ۴۱۰۰۰ دلار بود.

قیمت حتی سطح ۴۰۰۰۰ دلار را نیز آزمایش کرد. با این حال، گاوها قادر به محافظت از سطح اصلاح فیبوناچی ۲۳.۶٪ در اثر افزایش اخیر و نوسان قیمت از ۲۹۹۹۵ دلار به ۴۲۰۰۰ دلار بودند.

در حال انتشار این خبر بیت کوین در سطح ۴۱۰۹۳ دلار معامله می شود اما یک مقاومت اولیه نزدیک به ۴۲۰۶۸ دلار وجود دارد، که اگر شکسته شود، قیمت ۵ تا ۸ درصد افزایش خواهد یافت. در موارد گفته شده، سطح ۴۵۰۰۰ دلار می‌تواند هدف ساده‌ای برای گاوها باشد. هر دستاورد بیشتر ممکن است درهای فشار برای رسیدن به منطقه ۵۰ هزار دلاری را باز کند.

اگر بیت کوین نتواند در بالای خط مقاومت مثلثی بماند، خطر شکست نزولی زیر ۴۰۰۰۰ وجود دارد. اولین حمایت عمده نزدیک به ۳۹۲۰۰ دلار است. اگر قیمت زیر حمایت ۳۹۲۰۰ دلاری بسته شود ممکن است منجر به کاهش قیمت تا حمایت اصلی بعدی یعنی ۳۶۰۰۰ دلار شود.

سطح حمایتی اصلی بیت کوین ۳۹۲۰۰ دلار و سطح مقاومتی مهم این ارز دیجیتا ۴۱۲۰۰ دلار خواهد بود.

تحلیل قیمت اتریوم

قیمت اتریوم نیز طی یک ساعت از ۱۲۲۵ دلار به حدود ۱۲۸۰ دلار رسید و در حال حاضر با افزایش ۱۰ درصدی در محدوده ۱۳۲۸ دلار معامله می شود. این میزان به شدت نزدیک به بیشترین رکورد ثبت شده برای اتریوم است. اتریوم آخرین بار رکورد ۱۴۳۲ دلار را در ۱۳ ژانویه ۲۰۱۸ شکست. سایر ارزهای دیجیتال بازار نیز عملکرد خوبی دارد. ارزش بازار جهانی رمزارزها به لطف موفقیت بیت کوین و اتریوم برای اولین بار در اوایل هفته از یک تریلیون دلار فراتر رفت.

البته یکی از نهنگ‌های اتریوم فعلا از فروش ۱.۷ میلیارد دلار اتریوم خود در صرافی بیتفنیکس (Bitfinex) صرف نظر کرده است که احتمال می‌رود خرید او در ماه فوریه و مارس با حداکثر قیمت ۲۰۰ دلاری بوده باشد. برخی از تحلیلگران معتقد هستند که این بدان معنی است نهنگی که تخلیه ناگهانی آن می‌تواند به بازار آسیب برساند، قصد دارد اتر خود را حفظ کند زیرا انتظار دارد که روند صعودی ادامه یابد.

اما داریوش سیت (Darius Sit)، بنیانگذار QCP Capital ، گفته است که این نهنگ فقط به دنبال سود است و بیشتر از آن نمی‌خواند.

بررسی قیمت بیت کوین و اتریوم؛ آیا روند صعودی همچنان ادامه دارد؟

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
مراقب بد افزار جدید ویندوز، لینوکس و مک باشید! مراقب بد افزار جدید ویندوز، لینوکس و مک باشید!