خانه مفاهیم پایه آشنایی با بیت کوین روانشناسی معاملاتی بیت کوین

روانشناسی معاملاتی بیت کوین

روانشناسی معاملاتی بیت کوین

زمان مطالعه : 

4 دقیقه

هر بار که معامله جدیدی در زمینه ارز های دیجیتال انجام می دهید، دو احتمال وجود دارد. اگر معامله سودمند باشد، برای شما انگیزه و اگر نباشد تجربه به همراه دارد. خرید و فروش بیت کوین نیز ملزم تحلیل شخصی و دانش درونی شما است. 

جمع آوری اطلاعات در مورد سیر نزولی یا صعودی بازار، تاثیر چشمگیری بر فعالیت های شما دارد. به همین دلیل درک اساسی از روانشناسی بیت کوین، به حفظ روند معامله و سرمایه گذاری شما کمک می کند.

بررسی عوامل موثر در خرید و فروش بیت کوین

این روانشناسی نوعی خود آگاهی، عقلانیت، توانایی حسابداری، نظم و انضباط شخصی و … است که روی کارها و تصمیمات تجاری و سرمایه گذاری شما تاثیر می گذارد مانند:

 • تحلیل بازار (تکنیکال و بنیادی)
 • بررسی موقعیت و ریسک پذیری
 • کنترل حد ضرر
 • سودآوری
 • ارزیابی نتایج معاملات

مشکلات روانشناختی باعث بی نظمی می شوند

در این صورت هر یک از موارد ذکر شده، روندی نزولی خواهند داشت. به عنوان مثال، ممکن است در تجزیه و تحلیل نمودار خود به دلیل نداشتن اعتماد به نفس و اطلاعات کافی، اشتباه کنید. علاوه بر موارد فوق، نیاز به تامین خانواده نیز می تواند شما را به سمت تباهی کشانده و اثرات منفی به همراه داشته باشد. 

راهنمایی گرفتن

اگر چندین بار به صورت متوالی ضرر کرده اید بهتر است تجارت را متوقف کرده و به دنبال ریشه مشکل باشید. برای رسیدن به موفقیت، باید توانایی مقابله با احساساتی مانند ترس در هنگام خرید و طمع به هنگام فروش را داشته باشید.

بیشتر بخوانید: ۸ تا از بهترین منابع برای مطالعه تکنولوژی بلاک چین

در این مسیر میتوانید از انواع کتاب، منابع آنلاین و مشاوره های تجاری کمک بگیرید. برخی از کاربران در واقع قمار می کنند اما نمیتوانند این واقعیت را قبول کنند. اینگونه افراد قبل از اینکه اعتراف کنند که به کمک نیاز دارند، همه چیز را از دست می دهند. 

انضباط فردی و موفقیت 

بیت کوین بازاری بی ثبات است که همین موضوع سبب ایجاد ترس بین کاربران شده است. اگر قادر به کنترل احساسات خود نباشید، تصمیم های غیر منطقی برای معاملات خود اتخاذ خواهید کرد.

بیت کوین بازاری بی ثبات است که همین موضوع سبب ایجاد ترس بین کاربران شده است. اگر قادر به کنترل احساسات خود نباشید، تصمیم های غیر منطقی برای معاملات خود اتخاذ خواهید کرد. برای مثال 15 دسامبر 2018، قیمت بیت کوین 50 درصد کاهش یافت. در اینگونه مواقع فردی که از نظم و انضباط فردی برخوردار است با صبر و حوصله منتظر یک سیگنال تجاری جدید و معتبر می ماند. 

ترس از ضرر و نیاز به بازیابی آن

شرایطی را در نظر بگیرید که به تازگی بخشی از پول خود را از دست داده اید. اکنون شرایطی برای جبران ضرر های پیشین ایجاد شده است اما به دلیل اخبار منفی و ضرر هایی که متحمل شده اید، توانایی ریسک کردن و کنار گذاشتن ترس خود را ندارید. در واقع میتوان گفت که این ترس های غیر منطقی پیامد های منفی به همراه دارند. 

بیشتر بخوانید: چگونه امنیت بیت کوین خود را حفظ کنیم؟

ترس از ضرر و نیاز به بازیابی آن کاملا طبیعی است. اگر دچار اینگونه ترس ها هستید باید بگوییم که شانس شما برای موفقیت به هیچ وجه کم نیست. اجازه ندهید احساسات و نیازهای روانی، بر تحلیل عقلانی شما غلبه کند. با مدیریت درست احساساتتان نه تنها ضرر های پیشین را جبران می کنید، بلکه از موقعیت خوبی هم برخوردار می شوید. تخیل یا واقعیت بازار

در اینجا شاهد تقابل بین تمایلات شخصی و طرز فکر تجاری منطقی هستیم. برای دستیابی به سود مداوم و درآمدزایی حرفه ای به زمان نیاز دارید. بسیاری از افراد خبره در زمینه ارز دیجیتال، اعتراف کرده اند که قبل از دستیابی به سود، ضرر های بسیاری کرده اند.  

تجارت در زمینه بیت کوین به خودی خود استرس زا است. اینکه برای دستیابی به سود صد درصدی تلاش کنید، ریسک بالایی دارد که ممکن است زیان های جبران ناپذیری را برایتان به همراه داشته باشد. 

امیدواری

امیدواری امری ضروری است که انسان را به سمت خواسته هایش می کشاند اما نباید به خیالبافی تبدیل شود. 

چیز هایی که باید در مورد روانشناسی بیت کوین بدانید

 • هنگام تجارت، همه اخبار و رسانه های اجتماعی غیر موثق را حذف کنید.
 • معامله
 • سیستم مکانیکی اثبات شده است. 
 • ریسک تجارت های خود را کنترل کرده و آنها را در حداکثر یک یا دو درصد حفظ کنید. 
 • برای نتیجه بهتر روی یک چیز معین و در زمان مشخص کار کنید.
 • در تمام فعالیت های خود واقع بین باشید.
 • در مواقعی که با مشکلات خانوادگی و شخصی روبرو هستید، معامله نکنید.
 • از روانشناس تجارت و کتاب ها و فیلم ها برای افزایش دانش خود کمک بگیرید
 • ورزش و تغذیه مناسب و همچنین دوری از دخانیات کمک فراوانی به شما خواهد کرد.
 • در صورت اعتیاد به مواد مخدر و دخانیات، هرگونه معامله ای را لغو کرده و به دنبال کمک حرفه ای باشید.
 • از لحاظ روحی و روانی خود را کنترل کنید. 
 • موفقیت یا عدم موفقیت تجارت را با ارزش خود به عنوان یک شخص برابر نکنید.

روانشناسی تجارت موضوعی پیچیده و بسیار ظریف است. با داشتن اطلاعات کافی و دقت در عملکرد معاملاتی، میتوانید به دستاوردی بزرگ برسید. 

روانشناسی معاملاتی بیت کوین

در این باره بیشتر بخوانید

منبع: coincentral

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران
 • باغ دار علیزاده باغ دار علیزاده
  forward-like 25 تیر 99

  ممنونم بابت مطالب قویتون