خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین مغز متفکر سرمایه‌گذاری از رالی انفجاری بیت‌کوین می‌گوید!

مغز متفکر سرمایه‌گذاری از رالی انفجاری بیت‌کوین می‌گوید!

مغز متفکر سرمایه‌گذاری از رالی انفجاری بیت‌کوین می‌گوید!
زمان مطالعه : 3 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

با در نظر گرفتن ساختار فراکتال (الگوی تکرار شونده مشابه) پول تودور جونز، بیت‌کوین در حال شروع یک رالی بلند مدت می‌باشد که خواهد توانست در طولانی مدت رشد چشمگیری داشته باشد.

بیت کوین پا جای پای طلا خواهد گذاشت

دو دلیل عمده وجود دارد که اثبات می‌کند بیت‌کوین می‌تواند پا در مسیری بگذارد که طلا در دهه 1970 پیموده است. اولاً اینکه، طلا از حجم عرضه محدودی برخوردار است که قابل افزایش نیست و این امر باعث می‌شود از آن در برابر تورم محافظت کند. دلیل دیگر اینکه، بیت‌کوین درست به اندازه طلا یک دارایی امن به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید: بیت‌کوین جایگزین طلا خواهد شد؟! related_content

در ماه آگوست سال 2020، برادران وینکلوس، سرمایه‌گذاران میلیاردر بیت‌کوین و صاحبان اصلی صرافی دیجیتال Gemini، با مطرح کردن یک سناریوی صعودی توضیح دادند که چرا قیمت بیت‌کوین می‌تواند به 500000 دلار برسد.

آنها در نظریه خود به خصوصیتی از بیت‌کوین اشاره کردند که آن را به یک دارایی امن تبدیل می‌کند. برادران وینکلوس به ویژه تأکید کردند که بیت‌کوین برخلاف طلا، تحت هیچ شرایطی در معرض شوک احتمالی عرضه قرار نمی‌گیرد. و ادامه دادند:

 

blockquote

بیت‌کوین فقط یک دارایی کمیاب نیست، بلکه تنها دارایی شناخته شده در جهان است که از یک منبع عرضه قطعی و ثابت برخوردار است. در نتیجه، بیت‌کوین تحت هیچ‌گونه شوک عرضه احتمالی مثبتی که طلا و یا هر دارایی دیگری از این قبیل ممکن است در آینده با آن روبرو شود، قرار نمی‌گیرد.

blockquote

با توجه به ویژگیهای منحصر به فرد بیت‌کوین، سرمایه‌گذاران همواره اینگونه استدلال کرده‌اند که بیت‌کوین می‌تواند در مقایسه با طلا، یک دارایی به مراتب امن‌تری به حساب بیاید. این مقایسه بین بیت‌کوین و طلا همان چیزی است که باعث می‌شود بسیاری به این باور برسند که بیت‌کوین در یک مسیر رشد قابل تصور و بلند مدت قرار دارد.

همچنین سو ژو (Su Zhu) مدیر عامل صندوق مالی Three Arrows Capital، گفته است:

 

blockquote

همانطور که پول تودور جونز، سرمایه گذار افسانه‌ای با استفاده از فراکتال‌ها، پیش بینی‌های دقیقی پیرامون ابر چرخه بازار سهام دهه 1980 ارائه کرده است، هرگونه دامپ مداوم در قیمت بیت‌کوین بسیار صعودی خواهد بود، زیرا نشان خواهد داد که ما از فراکتال طلا از دهه 1970 تا کنون پیروی می کنیم.  سو ژو (Su Zhu) مدیر عامل صندوق مالی Three Arrows Capital

blockquote

به علاوه اینکه، بین ارزش بازار بیت‌کوین و طلا فاصله زیادی وجود دارد. در حال حاضر، ارزش بازار طلا حدود 9 تریلیون دلار برآورد می‌شود. در مقام مقایسه، ارزش بازار بیت کوین کمتر از 4٪ طلا است و این شکافی عمیق بین این دو دارایی ایجاد می کند.

تایلر وینکلووس در جایی دیگر اشاره کرده است که ناشناس بودن خالق بیت‌کوین یک عامل مثبت اصلی برای این دارایی دیجیتال به شمار می‌رود.

وی گفت که بیت‌کوین به یک دارایی 330 میلیارد دلاری تبدیل شده و هنوز ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto)، خالق آن، ناشناس باقی مانده است. این فقط ذهنیت افراد از بیت‌کوین به عنوان یک منبع ذخیره ارزش مناسب را مشروعیت بخشیده و تقویت می کند.

مغز متفکر سرمایه‌گذاری از رالی انفجاری بیت‌کوین می‌گوید!

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت مونرو، 7 دسامبر (17 آذر) تحلیل قیمت مونرو، 7 دسامبر (17 آذر)