خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین بیت‌کوین، گنج بزرگ آینده

بیت‌کوین، گنج بزرگ آینده

بیت‌کوین، گنج بزرگ آینده
زمان مطالعه : 9 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

ورود شرکت‌های بزرگ به دنیای ارزهای دیجیتال، مانند Squar ،MicroStrategy و Stone Ridge، محدودیت‌های بیت‌کوین را کاهش داده و راه را برای سرمایه‌گذاران دیگر نیز هموار می‌سازد.

خبر خوب این است اسکوئر، شرکت پرداخت‌های تلفن همراه، اعلام کرد در تاریخ 8 اکتبر، 50 میلیون دلار در زمینه بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت، سرمایه‌ای قریب به 86.6 میلیارد دلار را در بر می‌گیرد. جک دورسی بنیانگذار شرکت اسکوئر در یک خبر غافلگیرانه گفت که صاحب 4709 بیت‌کوین به ارزش 50 میلیون دلار است. وی طرفدار پروپاقرص این ارز محبوب و به طور کلی صنعت ارزهای دیجیتال است. 

بیشتر بخوانید: رئیس بانک مرکزی انگلستان: بیت‌کوین ارزش ذاتی ندارد related_content

شرکت مدیریت مالی Stone Ridge نیز 5 روز پس از اسکوئر، دارایی‌های خود در بیت‌کوین را فاش کرد. این شرکت که حجم سرمایه‌ای معادل 10 میلیارد دلار را مدیریت می‌کند، چیزی حدود 10000 بیت‌کوین به ارزش 114 میلیون دلار را خریداری کرده است. 

در اصل هر دو شرکت نام برده، از شرکت MicroStrategy پیروی کرده‌اند. این شرکت اکنون طبق آخرین اطلاعات به دست آمده، 38250 بیت‌کوین دارد. MicroStrategy حدودا 425 میلیون دلار را در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده که این مبلغ هنگفت، بیت‌کوین را به یک دارایی اصلی در صندوق ذخیره دارایی MicroStrategy، تبدیل کرده است. 

با توجه به مقاله مطبوعاتی راس استیونز، بنیانگذار Stone Ridge، سرمایه‌گذاری سه شرکت بزرگ جهانی در بیت‌کوین، رشد چشمگیر ترازنامه فدرال رزرو از ابتدای سال 2019 و رسیدن به 3 میلیارد دلار و از سوی دیگر بی ارزش شدن دلار آمریکا، همه و همه به رشد بیشتر بیت‌کوین کمک خواهند کرد. 

نظر متخصصان در این باره چیست؟

دلار آمریکا در حال سقوط است، اوراق قرضه بازدهی ندارند و طلا به خوبی عمل نمی‌کند. شرکت‌ها به ارزهای دیجیتال رو آورده اند و فضا برای ذخیره نقدینگی رو به کاهش است. 

 

blockquote

ما شاهد روندی جدید هستیم. امروزه بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها از بیت‌کوین برای صندوق دارایی خود استفاده می‌کنند.آنتونی پامپلیانو 

blockquote

 

blockquote

بر خلاف انتظار ما، بیت‌کوین توانست به ارزی قابل اطمینان و با ارزش تبدیل شده و توسط سازمان‌ها و نهاد‌های مختلفی مورد حمایت قرار گیرد. این موضوع به معنای افزایش محبوبیت و اعتبار بیت‌کوین است. رفته‌رفته با بالا رفتن ارزش این ارز، تمایل اینگونه نهاد‌ها نیز برای به کارگیری سیستم‌های جدید افزایش می‌یابد.Saifedean Ammous

blockquote

تلاش برای سرمایه‌گذاری‌های جایگزین

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار اقتصادی، در مصاحبه‌ای با کوین‌تلگراف اعلام کرد که بیماری همه گیر کرونا،  تاثیر بسزایی روی ارزهای فیات داشته است. بانک مرکزی نیز از یک موقعیت مالی جدید و مناسب خبرداد. آنها بر این باورند که این موقعیت جدید مالی، باعث می‌شود بسیاری از سرمایه‌گذاران سازمانی به دنبال سرمایه‌گذاری‌های جایگزین باشند. 

بیشتر بخوانید: ژاپن ادعا کرد که بلاک‌چین می تواند در مبارزه با کرونا نقش مهمی ایفا کند related_content

همانطور که می‌دانید طلا یک جایگزین مناسب برای ذخیره دارایی‌های افراد بود اما اخیرا عملکرد خوبی نداشته و علاقه‌مندان خود را از دست داده است. در نتیجه بیت‌کوین به عنوان یک بستر امن، بی واسطه و به دور از اوراق قرضه، سرمایه‌گذاران جدیدی را جذب خواهد کرد. 

 

blockquote

با افزایش هزینه‌های دولت به دلیل شیوع بیماری کرونا، اقتصاد آمریکا دچار مشکل شده و وحشت عموم را برانگیخته است. اما این نگرانی‌ها موقتی است.آموس، استاد اقتصاد در دانشگاه آمریکایی لبنان

blockquote

 

blockquote

لنارد نئو، سرمایه گذار مطرح بازار ارزهای دیجیتال، بیت‌کوین را ارز غیر دولتی، مستقل و ثابتی می‌داند که تورم و دیگر مسائل جهان تاثیری روی قیمت آن ندارند. شرکت‌های متعددی از بیت‌کوین به عنوان مانعی سرسخت برای شرایط فعلی اقتصادی استفاده می‌کنند. با ورود سرمایه اینگونه شرکت‌ها به بازار بیت‌کوین، ارزش این ارز افزایش یافته و اعتماد دیگر افراد جامعه نیز جلب می‌شود. پائول کاپلی، مدیر شرکت Galaxy Fund Management 

blockquote

نگرانی‌های بلند مدت شرایط اقتصادی

پیش‌بینی می‌شود نگرانی‌ها و تنش‌های ناشی از بیماری کرونا کاهش یابد. به گفته آموس، بسیاری از شرکت‌ها که نقدینگی خود را در بانک‌ها و یا اوراق قرضه ذخیره کرده اند، بازدهی چندانی ندارند. 

همین موضوع نگرانی دراز مدتی برای سازمان‌ها و شرکت‌ها به وجود آورده است. در گذشته، شرکت‌ها می‌توانستند ذخایر خود را در اوراق قرضه دولتی نگه دارند و از عملکرد بهتر شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و تورم مطمئن باشند. امروزه نمی‌توان بازار مالی را پیش‌بینی کرده و انتظار منطقی از روند تورم اقتصادی داشت.

با نگاهی عمیق تر به اظهارات Stone Ridge، در می‌یابیم که هدف آنها تشویق مراکز و بانک‌های دیگر برای استفاده از بیت‌کوین به عنوان بستری مناسب برای ذخیره دارایی خود بوده است. به همین منظور، Stone Ridge، خدمات واحد سرمایه‌گذاری دیجیتال نیویورک خود را ارائه ‌داد. این خدمات دارای مجوز از ایالت نیویورک برای تبدیل دلار به ارز دیجیتال و برعکس، خدمات تامین مالی و مبارزه با پولشویی بودند. 

بیشتر بخوانید: قانون گذار مالی نیویورک، مجوز فعالیت 10 توکن را صادر کرد related_content

مویا اخیرا هشدار داد که بیت‌کوین همچنان یک دارایی خطرناک است، هرچند که به زودی می‌تواند تغییر کند. وی افزود اروپا و آمریکا با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و سرمایه‌گذاران به طور گسترده‌ای انتظار دارند که دولت‌ها و بانک‌های مرکزی چاره‌ای برای این بحران اقتصادی بیاندیشند. 

بیت‌کوین یک ارز ریسکی است که با افزایش تقاضا، ارزش آن نیز افزایش می‌یابد. رفته‌رفته با کاهش ارزش دلار، بیت‌کوین و پس از آن دیگر آلتکوین‌ها رشد کرده و به دارایی‌های امن ذخیره‌ای مانند طلا تبدیل می‌شوند. 

آیا شرکت اسکوئر پیشرو سرمایه‌گذاران است؟

فارغ از اتفاقاتی که ممکن است برای صندوق مالی شرکت‌ها رخ دهد، سرمایه‌گذاری در Square Inc می‌تواند بازدهی خوبی داشته باشد. ممکن است سرمایه‌گذاری 50 میلیون دلاری در بیت‌کوین، برای شرکتی که اکنون سرمایه بازار آن از Goldman Sachs نیز پیشی گرفته، مبلغ اندکی باشد اما بیشتر تحلیلگران انتظار دارند که سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در آینده ای نه چندان دور، افزایش یابد.

بیشتر بخوانید: ایجاد بازار مالی بین زنجیره‌ای با استفاده از فناوری بلاک‌چین related_content

خوب است بدانید که چند سالی است که شرکت اسکوئر در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده و روندی صعودی داشته است. سرویس Cash App آن، به کاربران این امکان را می‌دهد به راحتی خدماتی مانند خرید و فروش بیت‌کوین و معاملات خود را مدیریت کنند.

برخی از تحلیلگران معتقدند که سایر شرکت‌های پرداختی نیز باید سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال را به نوعی تسهیل کنند; در غیر این صورت از دیگر رقبای خود عقب می‌مانند. علاوه بر این، نسل جدید، علاقه و اشتیاق زیادی به صنعت ارزهای دیجیتال به ویژه بیت‌کوین دارند.

جدا از شرکت‌های پرداختی، آیا سرمایه‌گذاران سازمانی و شرکت‌های زیر نظر Fortune 500 نیز می‌توانند راه اسکوئر را پیش بگیرند؟

به عقیده کاپلی، این موضوع اتفاق می‌افتد اما زمان دقیق آن مشخص نیست. وی افزود سرمایه‌گذاران سازمانی نیز باید راه‌های جدیدی برای متنوع سازی اوراق بهادار خود و به حداکثر رساندن بازده ترازنامه پیدا کنند. خوب است بدانید که قیمت بیت‌کوین از ابتدای سال تاکنون حدود 50 درصد افزایش یافته است.

 

blockquote

اکنون فقط 18.4 میلیون BTC در گردش است و عرضه آن ممکن است مشکل ساز شود. امروزه تنها 2.5 میلیون بیت‌کوین برای استخراج باقیمانده که این موضوع باعث شده سرمایه‌گذاران نگاه خود به ارزهای دیجیتال را تغییر داده و به آن به عنوان یک بستر با پتانسیل بالا بنگرند. مویا

blockquote

کاپلی گفت: سهولت دسترسی و گزینه‌هایی که مطابقت بیشتری با استانداردهای مالی و اقتصادی دارند، بسیار مهم هستند. وی افزود، موسسات عمدتاً می‌خواهند سرمایه‌گذاری‌های دارایی‌های دیجیتال آنها مانند سایر سرمایه‌گذاری های سنتی باشد.

از فرایند توسعه گرفته تا خدمات گزارش‌دهی. او در ادامه گفت که این موضوع در سال‌های اخیر باعث شده که بسیاری از سرمایه‌گذاران سنتی مانند Fidelity ،NYSE ،Bloomberg ،CME ،Deloitte ،KPMG وارد دنیای دیجیتال شوند.  

سرمایه گذاری های بزرگ

برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، چه المان‌هایی را باید در نظر بگیریم؟ با توجه به نوسانات و وضعیت فعلی اقتصادی، ما برای سرمایه‌گذاران 50 BP (نقطه پایه) تا 2٪ تخصیص را توصیه می‌کنیم. 

 

blockquote

با توجه به رشد بیت‌کوین و تکامل سیستم‌های مالی جهانی، این تخصیص رشد بیشتری خواهد داشت. کاپلی

blockquote

طبق مصاحبه مویا با کوین‌تلگراف، صندوق‌های مالی و سرمایه‌گذاران سازمانی، تقریبا 1 درصد از ارزهای دیجیتال را در بر می‌گیرند. همانطور که می‌دانید، شرکت‌های سهامی عام، علاقه بیشتری به ایجاد ارزهای دیجیتال خود دارند، اما فرید نظارتی که در پروژه Libra فیس‌بوک رخ داد، بسیاری از شرکت‌ها را بی‌انگیزه کرده است.

عرضه محدود بیت‌کوین

 به گفته آموس، آنچه در مورد MicroStrategy و Stone Ridge برای من بیشتر جالب بود این است که اینها شرکتی نیستند که به عنوان بخشی از تجارت اصلی خود با بیت‌کوین سر و کار داشته باشند اما  تصمیم گرفتند که بخش قابل توجهی از ذخایر مالی خود را در زمینه بیت‌کوین سرمایه‌گذاری و ذخیره کنند.

 

blockquote

ما معتقدیم که بیت‌کوین این توانایی را دارد که در آینده یک ارز جهانی باشد. ارزش این ارز با افزایش سرمایه‌گذاران افزایش می‌یابد.آمریتا آهوجا، مدیر ارشد مالی Square

blockquote

ساتوشی ناکوموتو می‌دانست که در مواقع بحرانی، دولت‌ها تصمیم به چاپ بی‌رویه پول می‌گیرند. حتی اگر این اقدام آنها منجر به کاهش ارزش پول شود.  بنابراین در کد رمزنگاری بیت‌کوین محدودیت ایجاد کرد. این محدودیت تعدادی بیت‌کوین، ( تنها 21 میلیون عدد) از کم ارزش شدن آن در مواقع بحرانی جلوگیری می‌کند. 

 

blockquote

عرضه محدود بیت‌کوین، فرصت خوبی برای حفظ ارزش خود در آینده است.آموس

blockquote

 

بیت‌کوین، گنج بزرگ آینده

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) بتمن، با قیمت 200000 دلار به فروش رسیدند! توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) بتمن، با قیمت 200000 دلار به فروش رسیدند!