خانه اخبار اخبار قانون گذاری چرا خرید بیت کوین بدون احراز هویت پر ریسک است؟

چرا خرید بیت کوین بدون احراز هویت پر ریسک است؟

چرا خرید بیت کوین بدون احراز هویت پر ریسک است؟
زمان مطالعه : 5 دقیقه
آکادمی هلاکویی آکادمی هلاکویی

با توجه به بازار داغ و رشد چشمگیر بازار ارزهای رمزپایه، روز به روز سرمایه گذاران بسیاری پول خود را صرف خرید این ارزها می کنند

 بیشترین خرید مربوط به بیت کوین و اتریوم، به دلیل کاربرد در سایت های تریدر یا صرافی ها و همچنین ریسک پایین سرمایه گذاری  نسبت به بقیه ارزهای دیجیتال است .  به دلیل ناشناس بودن تراکنش های بیت کوین، در تمامی صرافی های معتبر ایرانی و بیشتر صرافی های خارجی، برای ثبت سفارش نیاز به احراز هویت دارید. احراز هویت  توسط صرافی ها با کارت شناسایی یا پاسپورت،بهمنظور جلوگیری از کلاهبرداری های احتمالی انجام میپذیرد.

 

اما در این میان افرادی هستند که دوست ندارند اسکن مدارک خود را به سایت ها ارائه دهند و یا به هر دلیلی امکان احراز هویت را ندارند. اگر شما قصد خرید ارزهای دیجیتال را بدون احراز هویت دارید به نکات زیر توجه کنید:

 

۱- هک شدن کارت یا حساب بانکی:

با فرض اینکه شخصی اطلاعات کارت شخص دیگری را داشته باشد و یا کارت او را همراه با رمز به سرقت برده باشد. ضرورت احراز هویت اینجا مشخص میشود که  اگرسارق بتواند شخصی که بدون احراز هویت اقدام به فروش ارزهای دیجیتالی میکند را بیابد ، میتواند برای آن فروشنده به شدت، ایجاد کند ! پس سارقی که سعی می کند بیت کوین بخرد ، ضرورت احراز هویت باعث می شود که نتواند این کار را در سایت های معتبر انجام ده.

 

۲- پولشویی: 

بهترین مثال برای این مورد مربوط به اختلاسگری میشود که برای خروج پول از حساب خود آن را تبدیل به ارزهای دیجیتال میکندبنابراین احراز هویت برای این مورد هم ضروری است.

 

۳- فرار مالیاتی:

امکان ایجاد فرار مالیاتی یکی از شایعاتی هست که درباره بیتکوین مطرح میشود. اما تراکنش های بیت کوین کاملا ناشناس نیست و می توان مقدار بیت کوین موجود در هر کیف پول را مشاهده کرد و تراکنش های هر کیف پول را بررسی کرد. بنابراین سایت های صرافی داخلی و همچنین صرافی های خارجی (برای مبالغ بالا) نیاز به تایید هویت با مدارک شناسایی دارند که در صورت نیاز مشخص شود که چه مقدار بیت کوین به کیف پول فرد منتقل شده است.

 

۴- شناسایی دزدی بودن بیت کوین ها :

جالب است بدانید که بیت کوین هم مانند پول های سنتی قابل سرقت است. همانطور که در مورد فوق گفتیم، تراکنش های بیت کوین کاملا ناشناس نیست و می شود تراکنش های هر کیف پول را مشاهده کرد ، بنابراین احراز هویت باعث می شود تا در صورت تنظیم قانون، اگر بیت کوین ها سرقتی باشند، بتوان با شکایت، صاحب کیف پول را شناسایی کرد.

 

۵- نیت کلاهبرداری و عدم ارسال بیت کوین :

شبکه های اجتماعی و پیام رسان مانند تلگرام یا اینستاگرام این روزها منبع درآمد کلاهبردارن زیادی است. افراد زیادی در گروه ها یا کانال های تلگرامی ادعا می کنند که بیت کوین یا اتریوم می فروشند.وقتی شما از هویت فروشنده بی خبر باشید، هیچ تضمینی وجود ندارد که پس از دریافت پول، بیت کوین ها ،برای شما ارسال شود.  در این روش نیاز به احراز هویت نیست اما یک ریسک بسیار بزرگ برای شما دارد. بسیار اتفاق افتاده که خریدار پس از واریز پول به کارت بانکی کلاهبردار، هیچ بیت کوینی دریافت نکرده است. البته افرادی هم وجود دارند که واقعا بیت کوین می فروشند و کلاهبردار نیستند، اما اگر ریسک و استرس را دوست ندارید، این روش را فراموش کنید.

اگر واقعا قصد خرید از یک فرد حقیقی را دارید، حتما از کلاهبردار نبودن فرد مطمئن شوید و حتی الامکان سعی کنید که معامله را به صورت حضوری انجام دهید.

 

صرافی های داخلی و خارجی:

 

لازم است بدانید که خرید از تمامی صرافی های داخلی معتبر، نیاز به احراز هویت دارد اما مزیت آن این است که ریسکی برای شما ندارد. صرافی های خارجی زیادی وجود دارند که امکان خرید بدون احراز هویت در آن ها وجود دارد. البته برای خرید در این صرافی ها نیاز به حساب های بین المللی مانند ویزا یا مستر کارت دارید. حساب های ارزی معتبر هم نیاز به احراز هویت دارند بنابراین برای خرید از صرافی های خارجی هم به صورت غیرمستقیم نیاز به احراز هویت است.

 

با توجه مواردی که توضیح داده شد خرید یا فروش بیت کوین بدون احراز هویت می تواند ریسک بسیار بزرگی باشد و ممکن است شما را به دردسر بیاندازد.

چرا خرید بیت کوین بدون احراز هویت پر ریسک است؟

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
مقررات مالیاتی رمزنگاری در ایالات متحده روشن تر می شود. مقررات مالیاتی رمزنگاری در ایالات متحده روشن تر می شود.