خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین بیت کوین در رقابت با بانک آمریکا

بیت کوین در رقابت با بانک آمریکا

بیت کوین در رقابت با بانک آمریکا

زمان مطالعه : 

2 دقیقه

با توجه به اینکه قیمت ارزهای دیجیتال همچنان در حال افزایش است، بازار بیت کوین جایگاهی شبیه به بازار بانک های آمریکا دارد و مجموع دارایی هایی که در بیت کوین سرمایه گذاری شده، تنها چند میلیارد کمتر از مجموع دارایی های بانک آمریکا است. 

بر اساس گزارش کوین‌تلگراف، حجم بازار بیت‌کوین به 217 میلیارد دلار و حجم بازار بانک ها بیش از 226 میلیارد دلار است.

ارزش بیت‌کوین در مقایسه با بانک ها روندی صعودی دارد

بیت‌کوین علیرغم نوساناتی که از گذشته تا کنون داشته، در سال 2020 توانسته از دیگر رقبای خود پیشی بگیرد. همچنین قیمت این ارز دیجیتال محبوب، از سال گذشته تا کنون رشد چشمگیری داشته است. در ماه مارس، درست قبل از فراگیری ویروس کرونا، بانک مرکزی آمریکا، سرمایه خود را 168 میلیارد دلار برآورد کرد که این حجم از سرمایه باعث رشد و پیشرفت اقتصادی این کشور می‌شود. در آن زمان مجموع سرمایه بیت‌کوین نزدیک به 145 میلیارد دلار بود.

بیشتر بخوانید: بانک ‌های ایتالیا، آماده برای آزمایش یورو دیجیتالی related_content

در ماه آوریل، جف بزوس، مدیرعامل آمازون، ارزش تقریبی سرمایه های خود را 140 میلیارد دلار و ارزش بازار بیت‌کوین را نزدیک به 130 میلیارد دلار بود. این به این معنی است که او می توانست تمام بیت‌کوین های در گردش را در اختیار بگیرد. البته این کار به دو دلیل افزایش بیش از حد قیمت و نقدینگی در بازار، غیر ممکن است. از آن زمان تا کنون، ارزش بیت‌کوین به 217 میلیارد دلار رسیده در حالی که ارزش سرمایه جف، 193 میلیارد دلار است. 

صعود نجومی قیمت بیت‌کوین

در تاریخ 4 آگوست، در پادکست What Bitcoin Did، افرادی مانند پیتر مک کورماک و آنتونی پامپلیانو، بنیانگذار موسسه دیجیتال مورگان کریک پیش بینی کرده اند که در آینده حجم بازار بیت‌کوین به بیش از 80 یا 90 ترلیون دلار خواهد رسید. پامپلیون اضافه کرد که در این مورد مطمئن نیست. او که طرفدار قدیمی بیت‌کوین است، این ارز را به عنوان یک دارایی غیر مرتبط با بازار های اصلی می داند. 

 

بیت کوین در رقابت با بانک آمریکا

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید.

ثبت نظر

نظر شما