خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین تولد ۱۲ سالگی بیت کوین با انفجار قیمت مصادف شد

تولد ۱۲ سالگی بیت کوین با انفجار قیمت مصادف شد

تولد ۱۲ سالگی بیت کوین با انفجار قیمت مصادف شد
زمان مطالعه : 5 دقیقه
میهن بلاکچین میهن بلاکچین

بیت کوین امروز در تاریخ ۳ ژانویه (۱۴ دی ماه) ۱۲ ساله شد. اولین بلاک بیت کوین، جنسیس بلاک ۱۲ سال پیش در چنین روزی توسط ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد.

جنسیس بلاک اولین بلاکی است که در بلاکچین ایجاد می شود، به آن بلاک ۰ نیز می گویند. اولین بلاک در ۳ ژانویه ۲۰۰۹ به وجود آمد. این بلاک ۵۰ بیت کوین پاداش داشت و برای همیشه غیر قابل خرج کردن است. مشخص نیست که آیا پاداش جنسیس بلاک عمدا غیر قابل خرج تعیین شد یا نه و ساتوشی ناکاموتو هیچ توضیحی در این رابطه نداده است.

ساتوشی ناکاموتو در بلاک جنسیس پیامی گنجانده است که تبدیل به یکی از نمادهای بیت کوین شده است: روزنامه تایمز تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹: “صدراعظم در آستانه دومین کمک مالی به بانک ها

این پیام از تیتر مقاله لندن تایمز در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹ برداشته شده است و در این مقاله به جزییات تمام بانک هایی که دولت انگلیس به آنها وام داده است پرداخته شده است. ساتوشی ناکاموتو هیچوقت راز این پیام را فاش نکرد اما بسیاری معتقدند که او این پیام را بدین دلیل قرار داده تا نشان دهد توسعه بیت کوین برای از بین بردن بانک ها و تمامی واسطه ها است. البته برخی نیز اعتقاد دارند این پیام بدین دلیل در بلاک ۰ بیت کوین قرار دارد تا نشان دهد دقیقا در چنین روزی بیت کوین به وجود آمده است.

قیمت بیت کوین از دیروز تاریخ ۲ ژانویه (۱۳ دی) رالی صعودی را آغاز کرده است که همچنان ادامه دارد. بیت کوین دیروز به راحتی از محدوده ۳۰۰۰۰ دلار عبور کرد و توانست تا ۳۳۰۰۰ دلار افزایش یابد. اما تثبیت این قیمت برای آن راحت نبود. شب گذشته بیت کوین در محدوده ۳۲۰۰۰ دلار معامله شد و امروز صبح قیمت این ارز دیجیتال برتر به راحتی از مرز ۳۴۰۰۰ دلار عبور کرد.

طبق گزارش کوین دسک، لورن کسیس (Laurent Kssis) مدیر 21shares گفته است:

قیمت بیت کوین تحت تاثیر سرمایه‌های سازمانی است. عرضه کافی از این کوین وجود ندارد. تعداد دفاتر و شرکت‌های خانوادگی که در صدد سرمایه‌گذاری در ETP ما هستند در حال افزایش است. این موضوع برای من بی‌سابقه است. در سال ۲۰۱۷، فقط خرده سرمایه‌گذاران چنین درخواستی داشتند اما اکنون سرمایه‌گذاران سازمانی نیز وارد این عرصه شده‌اند.

روند صعودی بیت کوین پس از آنکه شرکت پرداختی پی‌پال  در سال ۲۰۲۰ خرید و فروش بیت کوین را در سیستم خود پذیرفت آغاز شد. خرید بیت کوین توسط شرکت های سازمانی نظیر اسکوئر، مایکرواستراژی و گری اسکیل نیز عاملی برای رشد بیشتر قیمت بوده است.

قابل توجه است که تعداد نهنگ‌های بیت کوین در روز چهارشنبه گذشته به رکورد ۱۹۹۴ نهنگ رسیده است. این معیار در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۶ درصد و فقط در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ تقریبا ۷.۳ درصد افزایش یافته است.

ارزش بازار بیت کوین به ۶۲۸ میلیارد دلار رسیده است و سلطه بیت کوین در بازار به ۷۲.۷ درصد رسیده است.

تولد ۱۲ سالگی بیت کوین با انفجار قیمت مصادف شد

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
شرکت سنتیمنت: نهنگ های اتریوم در حال جمع‌آوری ETH هستند شرکت سنتیمنت: نهنگ های اتریوم در حال جمع‌آوری ETH هستند