خانه آموزش کیف پول ها کیف پول بیتگو به‌دلیل داشتن تراکنش از ایران و چند کشور دیگر جریمه شد

کیف پول بیتگو به‌دلیل داشتن تراکنش از ایران و چند کشور دیگر جریمه شد

کیف پول بیتگو به‌دلیل داشتن تراکنش از ایران و چند کشور دیگر جریمه شد
زمان مطالعه : 5 دقیقه
ارز دیجیتال ارز دیجیتال

شرکت بیتگو (BitGo) با اداره کنترل دارایی‌های خارجیِ وزارت خزانه‌داری آمریکا (OFAC) توافق کرده است که به‌دلیل نقض تحریم‌های آمریکا، جریمه‌ای حدود ۱۰۰,۰۰۰ دلاری بپردازد.

به گزارش «The Block»، اداره کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا بیتگو را متهم کرده است که اقدامات لازم در جهت جلوگیری از دسترسی شهروندان مناطق تحریم‌شده را انجام نداده است. طبق شکایت این اداره، بیتگو به شهروندان کریمه، کوبا، ایران، سودان و سوریه بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ خدمات ارائه کرده است. امکان دسترسی به کیف پول‌های داغی این شرکت از جمله موارد نقض تحریم توسط بیتگو است. نکته جالب اینجاست که در این مدت، تنها ۱۸۳ تراکنش و با مجموع ارزش ۹,۱۳۰ دلار از مبدأ این کشورها از طریق بیتگو انجام گرفته است.

در بخش دیگری از اتهامات واردشده به بیتگو آمده است که این ارائه‌دهنده خدمات کیف پول از اینکه برخی از آی‌پی‌های متصل‌شده متعلق به مناطق تحریم‌شده هستند، مطلع بوده است اما نتوانسته است اقدامات متناسب با قطع دسترسی آنها را اجرا کند. از آنجایی که بیتگو به‌صورت داوطلبانه این اطلاعات را در اختیار مراجع قانونی قرار نداده است، ملزم به پرداخت جریمه خواهد بود.

طبق توافق بیتگو و اداره کنترل دارایی‌های خارجی، این شرکت موافقت کرده است که جریمه ۹۸,۸۳۰ دلاری را تحت عنوان مسئولیت مدنی پرداخت کند. نقض تحریم‌ها ممکن است تا حداکثر ۵۳ میلیون دلار جریمه در پی داشته باشد، ولی در ارتباط با بیتگو، اتهامات وارده چندان بزرگ نیست و این شرکت هم با مراجع قضایی همکاری کرده است. علاوه بر پرداخت جریمه، بیتگو موافقت کرده است که اقداماتی برای جبران این مشکلات انجام دهد. این شرکت همچنین یک مدیر حقوقی تازه استخدام کرده است که وظیفه او اطمینان از سازگاری اقدامات بیتگو با قوانین کشورهای مختلف است. به‌گفته اداره کنترل دارایی‌های خارجی، این پرونده نشان می‌دهد که شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال و تمام ارائه‌دهندگان خدمات مالی باید اقدامات مناسبی در جهت فهم بیشتر مفاهیم قانونی نظیر تحریم‌ها و خطرات پیرامون نقض انجام دهند.

کیف پول بیتگو به‌دلیل داشتن تراکنش از ایران و چند کشور دیگر جریمه شد

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
هکر کیف پول Parity انتقال اترها را آغاز کرده است هکر کیف پول Parity انتقال اترها را آغاز کرده است