خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین بیت‌کوین جایگزین طلا خواهد شد؟!

بیت‌کوین جایگزین طلا خواهد شد؟!

بیت‌کوین جایگزین طلا خواهد شد؟!
زمان مطالعه : 3 دقیقه
سنا نجفیان سنا نجفیان

به گفته مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت Digital Assets Data، بیت‌کوین می‌تواند نقش ذخیره دارایی طلا را به خود اختصاص دهد. مایک آلفرد، مدیرعامل این شرکت، اظهار داشت: من فکر می‌کنم بیت‌کوین به‌عنوان سخت‌ترین پول در دنیا، برای پس‌انداز درازمدت، جایگزین طلا خواهد شد. به‌ویژه اکنون که اقتصاد جهانی به‌طور روزافزون به سمت آنلاین و مجازی شدن حرکت می‌کند، جوانان بسیار بیشتر به بیت‌کوین علاقه‌مند می‌شوند.

بیت‌کوین از زمان راه‌اندازی وضعیت جالب‌توجهی داشته است

از زمان راه‌اندازی بیت‌کوین در یک دهه قبل، این رمزارز روند خود را با قیمت کمتر از یک دلار شروع کرد و در سال 2017 تا نزدیک 20،000 دلار رشد کرد. طبق گفته تحلیلگر توییتری ارزهای دیجیتال، «PlanB»، طی این دوره، بیت‌کوین چندین بار نقش خود را از یک ارز معاملاتی به یک دارایی مالی تغییر داد.

منطقی‌ترین مورد استفاده بیت‌کوین، در بازارهای نوظهور است که ناپایداری پولی و تورم باعث می‌شود پس‌انداز پول فیات در آنها به‌شدت پر ریسک باشد. به‌عنوان‌مثال، ونزوئلا در سال‌های اخیر به‌شدت تحت تأثیر تورم بوده تا جایی که در نیمه دوم سال 2019 تورم 10 میلیون درصدی را تجربه کرد. همچنین اضافه کرد: با افزایش پذیرش بیت‌کوین، این رمزارز می‌تواند در معاملات مالی بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و توسط تعداد رو‌‌به‌رشدی از مقامات مالیاتی پذیرفته شود. درنهایت بیت‌کوین می‌تواند کاملاً در بافت اقتصاد جهانی تنیده شود.مایک آلفرد

 

بسیاری طلا را ترجیح می‌دهند

اما همه به بیت‌کوین نگاه مثبتی ندارند. پیتر شیف، اقتصاددان، نظرات متعددی علیه بیت‌کوین مطرح کرد و طلا را به‌عنوان گزینه مناسب برای سرمایه‌گذاری ترجیح داد. بیت‌کوین طی یک دهه اخیر افزایش قیمت نجومی ‌را تجربه کرده است. شیف با اشاره به چنین آماری، سال‌های آینده را دوره شکوفایی طلا دانسته و پیش‌بینی کرد بیت‌کوین ارزش خود را از دست خواهد داد. شیف در توییتر گفت:

طی چند سال گذشته، هولدرهای بیت‌کوین، سرمایه‌گذاران طلا را به باد سخره گرفتند، زیرا بیت‌کوین بسیار بیشتر از طلا سودآور بود. طی چند سال آینده، نقش‌ آن‌ها معکوس می‌شود، نه به این دلیل که طلا بیشتر از بیت‌کوین رشد می‌کند، بلکه به این دلیل که با سقوط بیت‌کوین طلا به اوج خود می‌رسد.

گلدمن ساکس، غول بانکی، نیز اخیراً گفته است که بیت‌کوین را یک نوع دارایی مشروع نمی‌بیند. بسیاری از مشارکت‌کنندگان در صنعت رمزنگاری طی این سال‌ها، نظرات مختلفی را علیه بیت‌کوین مطرح کردند، ازجمله، آنتونی پامپلیانو که در مورد ویژگی پوششی بیت‌کوین در برابر تورم بحث کرد.

بیت‌کوین جایگزین طلا خواهد شد؟!

1
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

دیدگاه کاربران

شاید بخواهید بدانید
سرمایه گذاری دو برابری در ارزهای دیجیتال تعداد شرکت های سرمایه گذار در ارزهای دیجیتال دو برابر شده است!