خانه اخبار اخبار بلاک چین پروژه‌های آزمایشی سامسونگ در صنعت بهداشت و درمان

پروژه‌های آزمایشی سامسونگ در صنعت بهداشت و درمان

پروژه‌های آزمایشی سامسونگ در صنعت بهداشت و درمان
زمان مطالعه : 2 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

در ماه نوامبر، سیستم اطلاعاتی شرکت سامسونگ تصمیم گرفت تا با استفاده از فناوری بلاک‌چین، تحولی عظیم در صنعت دارویی جهان، ایجاد کند.

به همین منظور آزمایش‌های متعددی برای مدیریت توزیع دارو، انجام داده است. هدف از این آزمایش‌های مبتنی بر بلاک‌چین، تسهیل و بهبود روند توزیع دارو بوده است.  

به گفته Yankup، یکی از شعبه های گروه IT شرکت سامسونگ، یک پروژه آزمایشی تحت عنوان فناوری نوین بررسی تاریخ توزیع دارو، در جلسات cold chain، (داروهایی که برای توزیع باید در دمای خاصی قرار بگیرند) زنجیره سرد سئول، در حال اجرا است. 

به گفته مقامات سامسونگ، درخواست‌های همکاری متعددی برای این شرکت ارسال شده است. طی این درخواست‌ها شرکت‌های دارویی، توزیع کنندگان و حتی موسسات پزشکی ناشناس، خواستار مشارکت و همکاری با آنها بوده اند.

بیشتر بخوانید: وزیر بهداشت ایران: ممنوعیت استفاده از اسکناس بخاطره شیوع کرونا! related_content

لی یون یان، محقق ارشد سامسونگ SDS ( سیستم اطلاعاتی سامسونگ)، گفت: با نگاهی به تاریخچه خدمات مدیریتی صنعت دارویی، میتوان اینطور برداشت کرد که این امکان وجود دارد که با نظارت بر مدیریت تاریخ محصولات خاص، زمان توزیع دارو و توابع گزارش‌دهی خودکار، با قوانین و مقررات جدید همسو شد و تجارت جدیدی را آغاز کرد. 

طی این بیانیه، شعبه گروه IT شرکت سامسونگ اعلام کرد که این پروژه شامل خدماتی مانند توزیع دارویی مبتنی بر اینترنت که تاریخ کالاهای ورودی و خروجی به صورت اتوماتیک مدیریت می‌شود، می‌باشد. 

این پروژه آزمایشی، با هدف به حداقل رساندن تاریخ ورودی های دستی و تایید بازگشت با پشتیبانی از یک پایگاه داده امن برگزیده شده است. خبر خوب این است که اگر این آزمایشات نتیجه مطلوبی به همراه داشته باشند، در ماه ژوئن سال آینده اجرایی خواهند شد. 

 

blockquote

انتظار می‌رود ارزش زنجیره بلوک در صنعت بهداشت و درمان از 176.80 میلیون دلار در سال 2018 به 5.61 میلیارد دلار در سال 2025 افزایش یابد. پیش‌بینی می‌شود تا سال 2025، 55 درصد از سازمان‌های بهداشتی، از فناوری بلاک‌چین در تجارت خود استفاده کنند.لی یون یان

blockquote

Daegu، چهارمین شهر بزرگ کره جنوبی، اخیراً اعلام کرد که بیش از 6 میلیون دلار را به بلاک‌چین و آموزش هوش مصنوعی، اختصاص داده است.

پروژه‌های آزمایشی سامسونگ در صنعت بهداشت و درمان

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تنها 2.5 میلیون بیت‌کوین برای استخراج باقی مانده است تنها 2.5 میلیون بیت‌کوین برای استخراج باقی مانده است