خانه اخبار رقیبی بی همتا برای گوگل؛ عرضه بریو سرچ با قابلیت حفظ حریم خصوصی

رقیبی بی همتا برای گوگل؛ عرضه بریو سرچ با قابلیت حفظ حریم خصوصی

رقیبی بی همتا برای گوگل؛ عرضه بریو سرچ با قابلیت حفظ حریم خصوصی
زمان مطالعه : 7 دقیقه
میهن بلاکچین میهن بلاکچین

با حرکت میلیون‌ها نفر از سمت پلتفرم‌های مشهور فناوری به سمت راهکارهای ایمن‌تر و خصوصی‌تر، بریو سرچ (Brave Search) در آستانه عرضه قرار گرفته است. این خبر باعث رشد تقریبا ۳۰ درصدی توکن بت شد و قیمت آن را به ۸۳ سنت رساند.

روز گذشته بریو، خرید موتور جستجوی متن باز تالیکت (Talicat) را اعلام کرد. این موتور جستجو توسط تیم سابق محصولات مرورگر و جستجوی خصوصی Cliqz از هولدینگ Hubert Burda Media توسعه یافته است. تالیکت به اساس و شالوده بریو سرچ تبدیل خواهد شد. بریو سرچ و مرورگر بریو اولین جایگزین مستقل و مبتنی بر حفظ حریم خصوصی مرورگر کروم و موتور جستجوی گوگل خواهند بود که متکی به رصد فعالیت کاربران در سایت‌های مشاهده‌ شده هستند و به ترتیب ۷۰ و ۹۲ درصد سهم این بازار را در اختیار دارند.

در این زمینه می‌توان گفت که تقریبا تمام موتورهای جستجوی کنونی یا بر بستر نتایج گزارش‌شده توسط شرکت‌های بزرگ فناوری ایجاد شده‌اند یا به این نتایج متکی هستند. در مقابل، موتور جستجوی تالیکت بر بستر شاخص کاملا مستقل ایجاد شده است و بدون آنکه حریم خصوصی کاربران را به خطر بیاندازد می‌تواند نتیجه و کیفیت مورد انتظار آنها را محقق سازد. تالیکت به منظور بهبود نتایج جستجوی خود به جمع‌آوری آدرس IP کاربران یا اطلاعات خصوصی آنها نمی‌پردازد.

از آنجایی که تقاضای کاربران به جایگزین‌هایی برای شرکت‌ها و پلتفرم‌های بزرگ فناوری در حال افزایش است، بریو‌ سرچ به خانواده محصولات مبتنی بر حفظ حریم خصوصی ملحق خواهد شد. مرورگر بریو شاهد رشد بی‌سابقه‌ای در سال ۲۰۲۱ بوده و به بیش از ۲۵ میلیون کاربر فعال ماهانه دست یافته است. این موضوع پس از آن رخ داد که برنامه واتس اپ، تغییر سیاست‌های حریم خصوصی و الزام به اشتراک‌گذاری اطلاعات با فیسبوک را اعلام کرد و در نتیجه، کاربران به پلتفرم پیام‌رسان مبتنی بر حفظ حریم خصوصی سیگنال (Signal) انتقال یافتند.

حریم خصوصی به موضوع رایجی تبدیل شده است. مرورگر بریو، محافظت شدیدی از درخواست و فعالیت کاربران ارائه می‌دهد و بریو‌ سرچ نیز بر اساس همین اصول توسعه می‌یابد. این اصول عبارتند از:

۱- بریو‌ سرچ، خصوصی است: این موضوع بدان معنا است که بریو‌ سرچ به رصد و پیگیری فعالیت کاربران نمی‌پردازد.
۲- اولویت بریو‌ سرچ، کاربران هستند: بریو کاربران را در اولویت خود قرار می‌دهد، نه صنعت تبلیغات و به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات.
۳- بریو‌ سرچ انتخاب‌های مختلفی ارائه می‌دهد: این موضوع بدان معنا است که بریو سرچ گزینه‌های مختلفی برای جستجوی بدون تبلیغات و جستجو با حمایت تبلیغاتی را ارائه می‌دهد. بریو در حال کار بر روی ارائه تبلیغات خصوصی به جستجوها است.
۴- بریو‌ سرچ مستقل است: بریو‌ سرچ به منظور ارتقا و بهبود خود به مشارکت و کمک ناشناس از جانب جامعه متکی است. قبل از بریو سرچ، ایجاد نتایج باکیفیت فقط توسط شرکت‌های بزرگ فناوری میسر بود.
۵- بریو سرچ شفاف است: بریو سرچ از روش‌ها یا الگوریتم‌های پنهان برای ایجاد نتایج مطلوب خود استفاده نمی‌کند، بلکه به بررسی مدل‌های رتبه‌بندی متن باز و تحت نظارت جامعه می‌پردازد تا از صحت نتایج اطمینان حاصل کرده و از جانبداری‌های الگوریتمی و اعمال سانسور جلوگیری کند.
۶- بریو سرچ یکپارچه است: بریو سرچ خدمات یکپارچه‌ای بین مرورگر و موتور جستجو و بدون به خطر افتادن حریم خصوصی ارائه خواهد داد.
۷- بریو سرچ متن باز است: ما به انحصارطلبی معتقد نیستیم. در نتیجه، بریو سرچ را به سایر موتورهای جستجو ارائه خواهیم داد.

با وجود بریو سرچ، کاربران می‌توانند موتور جستجوی پیش‌فرضی را انتخاب کنند که به طور یکپارچه با مرورگر بریو کار می‌کند تا تجربه مبتنی بر حفظ کامل حریم خصوصی به کاربران ارائه دهد. بریو هم‌چنین به بررسی گزینه‌های مبتنی بر بلاک چین و توسعه‌های جدید شامل کاربردهای تجارت الکترونیکی نیز خواهد پرداخت.

برندان آیک مدیرعامل و هم‌بنیانگذار شرکت Brave Software در این خصوص گفته است:

 

blockquote

بریو طی یک سال گذشته رشد چشمگیری داشته است و تعداد کاربران فعال ماهانه آن از ۱۱ میلیون به ۲۵ میلیون نفر رسیده است. ما تقاضای به مراتب بیشتری برای بریو در سال ۲۰۲۱ را انتظار داریم، زیرا کاربران بیشتری تقاضای راهکارهای واقعی حفظ حریم خصوصی دارند و در صدد گریز از اقدامات شرکت‌های بزرگ فناوری هستند. رسالت بریو، قرار دادن کاربران در صدر اولویت است و استفاده از جستجوی مبتنی بر حفظ حریم خصوصی، گامی مهم به منظور اطمینان یافتن از این موضوع است که حریم خصوصی در اقتصاد مبتنی بر نظارت کنونی از بین نمی‌رود.

blockquote

پاول برنارد کالن (Paul-Bernhard Kallen) مدیرعامل شرکت Hubert Burda Media نیز گفته است:

 

blockquote

بسیار خوشحال هستیم که فناوری ما در بریو استفاده می‌شود و در نتیجه، جایگزینی جدید و مبتنی بر حفظ حریم خصوصی برای گوگل در عرصه وبگردی و جستجو ایجاد می‌شود. ما به عنوان یکی از سهامداران بریو به حضور خود در این پروژه هیجان‌انگیز ادامه خواهیم داد.

blockquote

دکتر جوزپ پوجول (Josep M. Pujol) رییس بخش پروژه‌های تیلکت گفته است:

 

blockquote

تنها راه مقابله با شرکت‌های بزرگ فناوری که عادت بدی در خصوص جمع‌آوری اطلاعات شخصی دارند، توسعه موتور جستجوی منسجم، مستقل و مبتنی بر حفظ حریم خصوصی است که همان کیفیت مدنظر کاربران را به آنها ارائه دهد. کاربران نباید مجبور باشند که بین حریم خصوصی و کیفیت یکی را انتخاب کنند. این تیم بسیار هیجان‌زده است که بر روی تنها جایگزین موجود برای گوگل در زمینه وبگردی و جستجوی اینترنتی کار می‌کند.

blockquote

بریو قبل از این نیز با Brave Ads، پلتفرم تبلیغاتی مبتنی بر حفظ حریم خصوصی ارائه داده بود که تقریبا ۳۰۰۰ کمپین تبلیغاتی خصوصی در ۲۰۰ کشور جهان را در بر می‌گرفت و شرکت‌های مهمی نظیر Verizon, The Home Depot, The New York Times, Progressive Insurance, Chipotle, PayPal, Amazon, Harry’s Razors, CBS, و KIND Snacks در آن شرکت کردند. بریو اخیرا پلتفرم مطالعه اخبار مبتنی بر حفظ حریم خصوصی به اسم Brave Today و هم چنین سرویس Firewall+VPN عرضه کرده و در حال آزمایش سرویس برگزاری ویدئو کنفرانس‌های مبتنی بر حفظ حریم خصوصی به اسم Brave Together است. با اضافه شدن جستجوی مبتنی بر حفظ حریم خصوصی، بریو مرورگر خود را به سمت تبدیل شدن به یک برنامه کلان (super app) هدایت می‌کند تا کنترلی که سزاوار کاربران در خصوص تجربه حضور آنلاین است را به آنها ارائه دهد.

رقیبی بی همتا برای گوگل؛ عرضه بریو سرچ با قابلیت حفظ حریم خصوصی

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
مایکرواستراتژی در یک حرکت نمادین، بار دیگر 10 میلیون دلار بیت کوین خرید مایکرواستراتژی در یک حرکت نمادین، بار دیگر 10 میلیون دلار بیت کوین خرید