خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین 3 دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین از محدوده 19,600 دلار

3 دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین از محدوده 19,600 دلار

3 دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین از محدوده 19,600 دلار
زمان مطالعه : 5 دقیقه
کیمیا رئیسی کیمیا رئیسی

قیمت بیت‌کوین شب گذشته به 19,570 دلار رسید و به طور ناگهانی قیمت آن 2.5 درصد کاهش یافت. دلیل این ریزش ناگهانی قیمت چه بود؟ در این مقاله قصد داریم سه دلیل اصلی کاهش قیمت بیت‌کوین را بررسی کنیم.

شب گذشته (در تاریخ 15 دسامبر) قیمت بیت کوین در یک رالی صعودی به 19,500 دلار رسید. بیت کوین در صرافی بایننس تا قیمت 19570 دلار نیز معامله شد. پس از آن، قیمت این ارز تنها در عرض سه ساعت 2.5 درصد کاهش یافت و به 19,050 دلار رسید.

به نظر می‌رسد افزایش مومنتوم در بازار بیت کوین و همچنین منفی شدن فاندینگ ریت در معاملات آتی بیت کوین، عامل اصلی افزایش قیمت بوده است. اما با رسیدن قیمت به این محدوده، شاهد افزایش فشار فروش در بازار بودیم به طوری  که قیمت به صورت ناگهانی کاهش یافت.

تغییر قیمتی بیت‌کوین قابل پیش‌بینی بود

به گزارش کوین‌تلگراف در تاریخ  12 دسامبر، زمانی که قیمت بیت‌کوین به محدوده ۱۷,۶۰۰ دلار رسید، تقاضا برای خرید آن بسیار افزایش یافت. در نتیجه قیمت بیت‌کوین به سرعت توانست خود را به بالای محدوده 18,000 دلار برساند و روند صعودی خود را تا محدوده 18,300 دلار ادامه دهد. در این زمان  با توجه به نمودار‌های ساعتی، فشار فروش کاهش یافته و سرانجام به پایان رسید.

این رالی صعودی متوقف نشد و قیمت به تدریج افزایش می‌یافت. قیمت بیت‌کوین با شکست مقاومت خود در محدوده 18,800 دلار، با افزایش بیشتر تقاضای خرید مواجه شد. این رفتار باعث رشد هرچه بیشتر قیمت بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال شد. این روند صعودی همچنان ادامه داشت تا اینکه در شب گذشته به محدوده 19,579 دلار رسید.

نرخ‌های تامین مالی منفی در بازار آتی بیت‌کوین 

پس از اینکه قیمت بیت کوین توانست خود را به بالای محدوده 18,000 دلار برساند، در صرافی بایننس و برخی از صرافی‌های بزرگ بازار کریپتو، فاندینگ ریت معاملات آتی بیت‌کوین، منفی شد.

این شاخص در قرارداد آتی بیت‌کوین، زمانی منفی می‌شود که تعداد قرارداد‌های کوتاه مدت، بیشتر از قراردادهای بلند مدت باشد.

به عبارت دیگر، تعداد معامله‌گرانی که انتظار ریزش قیمت بیت کوین (خرس ها) را داشته‌اند، بیشتر از افرادی است که انتظار رشد قیمت آن را دارند (گاو ها). این اتفاق نشان دهنده افزایش فشار فروش در بازار است.

Byzantine General، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال اعلام کرد که تعداد افرادی که در بازارهای آتی کوتاه مدت بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند، افزایش خواهد یافت.

از طرفی صعود قیمت به محدوده 19,300 دلار می‌تواند این فشار فروش بیشتر کند. این فشار فروش در بازار بیت‌کوین کاملا مشهود است و به احتمال زیاد، بسیاری از معامله‌گران بازار آتی بیت کوین، در محدوده بالای 19,300 دلار قرارداد خواهند بست.

بازگشت نهنگ‌ها به صرافی‌ها

داده‌ها حاکی از آنند که با رشد قیمت بیت‌کوین و رسیدن آن به بالای محدوده 19,500 دلار، شاهد افزایش فروش صرافی‌ها خواهیم بود. این نشان می‌دهد که نهنگ‌های بیت‌کوین به دنبال ذخیره سودخود در اثر افزایش قیمت از محدوده 17,600 دلار تا 19,500 دلار بوده‌اند.

کی یانگ جو، مدیرعامل CryptoQuant، در توییتر خود نوشت که با مشاهده انتقال بیت‌کوین توسط نهنگ‌ها به صرافی‌های ارز دیجیتال، او هم مقداری از بیت‌کوین خود را به فروش رسانده است.

من در محدوده 19,250 دلار بیت کوین خود را فروختم. من قرارداد بلند مدت بیت کوین خود را از 10x به1x کاهش داده‌ام. به داده‌های صرافی‌ها دقت کنید؛ نهنگ‌ها، بیت‌کوین خود را به صرافی می‌فروشند.

پس از این اتفاق، قیمت بیت‌کوین به زیر 19,100 دلار کاهش یافت. بار دیگر مقاومت محدوده 19,400 دلار مانع از رشد قیمت بیت‌کوین شد.

اگر بخواهیم قیمت بیت کوین را در کوتاه مدت تحلیل کنیم، این ارز دیجیتال نباید حمایت 18,800 دلارپایین تر بیاید.

این محدوده حمایتی می‌تواند قیمت بیت‌کوین را همچنان صعودی نگه دارد. آیا این بار قیمت بیت کوین می‌تواند بالاترین قیمت تاریخی خود برسد؟ 

3 دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین از محدوده 19,600 دلار

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
عملکرد ضعیف آلتکوین‌ها در برابر بیت‌کوین؛ آلت‌سیزن چه موقع از راه می‌رسد؟ عملکرد ضعیف آلتکوین‌ها در برابر بیت‌کوین؛ آلت‌سیزن چه موقع از راه می‌رسد؟