خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین عبور بیت‌کوین از مرز 18000 دلار

عبور بیت‌کوین از مرز 18000 دلار

عبور بیت‌کوین از مرز 18000 دلار
زمان مطالعه : 3 دقیقه
پوریا زعیم زاده پوریا زعیم زاده

طی چند ساعت گذشته، بیت‌کوین (BTC ) با عبور از مرز 18000 دلار برای اولین بار در سه سال گذشته، رکورد دیگری را برای سال 2020 رقم زد.

روز 17 نوامبر (27 آبان)، پس از آنکه جهش بی سابقه حجم معاملات، قیمت را از بازه 17100 تا 17300 دلار، که به عقیده بسیاری از تحلیلگران یک سطح مقاومت بسیار قوی بود، خارج کرد، قیمت بیت‌کوین به 17858 دلار رسید.

طبق گفته filbfilb بنیانگذار Decentrader ، اگر بیت کوین بتواند سطوح حمایتی اساسی خود را حفظ کند، قیمت بیت کوین می تواند در کوتاه مدت به روند صعودی خود ادامه دهد.

این تحلیلگر محبوب با به اشتراک گذاشتن نمودار فوق در توئیتر خود نوشت:

 

blockquote

روند فعلی حرکت قیمت بیت کوین می‌تواند به راحتی منجر به یک مسیر هیجانی به سمت ضریب نسبت طلایی گردد که اکنون روی 19 هزار است.

blockquote

با توجه به نمودار هفتگی بیت‌کوین، این ارز تا عبور از مرز 19،763 دلار که در ماه دسامبر 2017 (آذر 96) تجربه کرد، یک تار مو فاصله دارد. در چندین تایم فریم مختلف، الگوی (VPVR) یا محدوده مرئی نمای حجم، نشان می‌دهد که بالاتر از سطح 17000 دلاری، مقاومت کمی وجود دارد.

بیشتر بخوانید: سطوح حمایت و مقاومت در تحلیل تکنیکال related_content

تحلیلگران انتظار داشتند که با کسب سود برخی از تریدرها، قیمت برای مدتی کوتاه در محدوده 17،500 تا 17،700 دلار تحکیم گردد، اما ظاهراً گاوها قصد دارند قیمت BTC را بالاتر ببرند. بیت کوین از زمان شکست مقاومت 16000 دلاری تا به امروز، 13.06٪ رشد کرده است، بنابراین یک دوره تحکیم برای ایجاد حمایتی برای مرحله صعودی بعدی مورد انتظار است.

در مورد اصول فاندامنتال مرتبط با حرکت قیمتی امروز و پیامدهای احتمالی کوتاه مدت آن، مت بلوم (Matt Blom)، رئیس بخش فروش جهانی صرافی EQUOS گفت:

 

blockquote

بازار با عبور از کانال روند، حرکت صعودی خود را افزایش داده است و به نظر می رسد به مرحله انفجار وارد شده است. با وجود یک بازار گاوی قوی، روند موجود رو به بالا خواهد بود، سوالی که برای من پیش می آید این است که این روند افزایش قیمت در چه مرحله ای ناپایدار می شود.      مت بلوم (Matt Blom)، رئیس بخش فروش جهانی صرافی EQUOS

blockquote

وقتی BTC از سطح 17000 دلار عبور کرد، این بحث داغ شد که آیا قیمت نزدیک به رکورد سال 2017 ریجکت می شود یا با شکست این مقاومت به یک رکورد جدید تبدیل می شود.

در سال 2017، روند افزایشی قیمت صرفاً توسط تریدرهای خرده فروش و میزان بالای فومو (یا ترس از دست دادن) هدایت می شد، ولی در سال 2020 این سناریو کاملاً متفاوت است.

در سال جاری شاهد افزایش خرید بیت‌کوین توسط سازمان‌ها و نهادهای بزرگ بودیم. داده‌ها نشان میدهند که افزایش حجم معاملات در بازار مشتقات اتریوم و بیت کوین، نتیجه وارد شدن دست سرمایه گذاران بزرگ به بازار بیت‌کوین بوده است.

بوم همچنین می‌گوید:

 

blockquote

این واقعیت که بازار بیشتر تلاش خود برای افزایش قیمت را در طول هفته کاری سازمانی متمرکز میکند، نشانه روشنی از وارد شدن پول واقعی است که باعث می شود من عقیده داشته باشم این اصلاح و عقب نشینی قیمتی که بسیاری منتظر آن هستند، احتمالاً  ناچیز خواهد بود.

blockquote

عبور بیت‌کوین از مرز 18000 دلار

0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
تحلیل قیمت بیت‌کوین، 30 نوامبر (10 آذر) تحلیل قیمت بیت‌کوین، 30 نوامبر (10 آذر)