خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین اگر روند صعودی بیت‌کوین ادامه یابد، مقاومت 40000 دلاری نیز شکسته خواهد شد

اگر روند صعودی بیت‌کوین ادامه یابد، مقاومت 40000 دلاری نیز شکسته خواهد شد

اگر روند صعودی بیت‌کوین ادامه یابد، مقاومت 40000 دلاری نیز شکسته خواهد شد
زمان مطالعه : 3 دقیقه
نادیا سالب زاده نادیا سالب زاده

به گفته تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال، قیمت بیت‌کوین ممکن است حتی بیش از این نیز رشد کند. آنها معتقدند که پس از تعطیلات کریسمس قیمت بیت‌کوین طی یک جهش چشمگیر از 40000 دلار نیز عبور خواهد کرد.

بیت‌کوین هنگامی که مقاومت 24000 دلاری را پشت سرگذاشت، بالاترین سطح قیمتی خود را زده بود. این رکورد پیش از رسیدن به 28000 دلار به ثبت رسیده بود. ممکن است این قیمت کمی کاهش یافته و تا 26500 دلار نیز پایین بیاید اما به احتمال زیاد مجددا روند رو به جلویی پیش می‌‌‌گیرد.

فاکتور‌های زیادی برای رشد چشمگیر قیمت بیت‌کوین وجود دارد که مهمترین آن ورود قدرتمند نهادها و سازمان‌ها به بازار ارزهای دیجیتال است. همانطور که می‌دانید شرکت‌های بزرگ متعددی در سراسر دنیا به صنعت کریپتو، به خصوص بیت‌کوین علاقه‌مند شده و سرمایه هنگفتی را روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند. 

همانطور که به یاد دارید در سال 2017 نیز شاهد چنین روندی بودیم با این تفاوت که در این زمان اغلب سرمایه‌گذاران، دارایی جزئی را وارد کرده بودند. برای مثال امروزه شرکت‌های برگی همچون Grayscale و MicroStrateg تعداد قابل توجهی بیت‌کوین خریده‌اند. 

فروش بیت‌کوین پیش از صعود چشمگیر آن

در گذشته تریدر‌ها سرمایه خود را از این بازار خارج کرده و به بورس های آتی منتقل می‌کردند. بنابراین هنگامی که بیت‌کوین در حال اوج گرفتن بود، با فشار فروش کوتاه مدتی مواجه می‌شد. 

به عبارت دیگر بیت‌کوین برای شکستن مقاومت‌هایی که قیمت آنها تقریبا نزدیک بالاترین سطح قیمتی آن در زیر 20000 دلار بود تلاش میکرد. هنگامی که بیت‌کوین از مرز 20،000 دلار عبور کرد، این مقاومت‌ها نیز بالاتر رفتند.

آیا روند صعودی دیگری در راه است؟

به گفته میکائیل ون د پوپ، تحلیلگر ارز های دیجیتال، اگر بیت‌کوین همینطور ادامه دهد، قیمت آن می‌تواند به 40 هزار دلار و بالاتر نیز برسد. اگر بیت‌کوین بتواند از سد بعدی مقاومت عبور کند و به موج جهش خود ادامه دهد، در آینده شاهد تحولی عظیم خواهیم بود.

 

اگر روند صعودی بیت‌کوین ادامه یابد، مقاومت 40000 دلاری نیز شکسته خواهد شد

0
برچسب ها:
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
موج جدید مسدودشدن حساب‌ ایرانی‌ها در صرافی بایننس موج جدید مسدودشدن حساب‌ ایرانی‌ها در صرافی بایننس