خانه اخبار ارزها اخبار بیت کوین بیت‌کوین، سومین بازار محبوب برای معامله‌گری در بین مدیران سرمایه!

بیت‌کوین، سومین بازار محبوب برای معامله‌گری در بین مدیران سرمایه!

بیت‌کوین، سومین بازار محبوب برای معامله‌گری در بین مدیران سرمایه!
زمان مطالعه : 2 دقیقه
میلاد آقایاری میلاد آقایاری

مدیران دارایی سراسر جهان اعتمادشان به دلار را از دست داده‌اند و برای مشتریان خود به دنبال بازارهای دیگری می‌گردند که نسبت به تورم مقاوم باشد.

در یک نظرسنجی جدید که از مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری سراسر جهان به دست آماده، مشخص شد که بیت‌کوین در رتبه بندی "محبوب‌ترین بازارهای جهان" صعود قابل توجهی داشته و بازارهای سنتی مثل طلا و اوراق قرضه را پشت سر گذاشته است.

بیت‌کوین در این لیست توانست رتبه سوم را به دست آورد و توسط 15 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی به عنوان "پرطرفدار ترین بازار" شناخته شد. در این نظرسنجی، بازار سهام شرکت‌های فناوری با 52 درصد و‌های فروش دلار (18 درصد) بالاتر از بیت‌کوین رای آورده اند.

نظرسنجی جهانی از مدیران مالی توسط Bank of America Merrill Lynch و در بازه زمانی 4 تا 10 دسامبر برگزار شد که در آن 217 مدیر دارایی از سراسر جهان شرکت کرده بودند که 534 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت آن‌ها قرار داشت. این نظر سنجی شامل مجموعه سوالاتی بود که به رفتارهای سرمایه‌گذاری و معامله‌گری مربوط می‌شد.

در یکی از این سوالات از شرکت کنندگان پرسیده شده بود که آیا تاکنون بیت‌کوین خریده اند یا خیر، که 15 درصد از آن‌ها به این پرسش جواب مثبت دادند. جالب اینجاست که این مقدار از نظرسنجی ماه گذشته 3 برابر بیشتر است.

در سالی که چاپ پول و حمایت‌های مالی دولت باعث ایجاد ترس از تورم‌های افسار گسیخته شده، تغییر توجه معامله گران از پول نقد به سمت دارایی‌های غیر مرتبط با پول نقد مثل بیت‌کوین، به خوبی از نتایج این نظر سنجی مشخص است.

بیشتر بخوانید: بیت کوین طلاتر از طلا! related_content

بسیاری از مدیران سرمایه گذاری به طور جدی قصد خرید بیت‌کوین دارند و این اتفاق به خاطر سرمایه گذاری‌های پر سروصدای شرکت‌هایی مثل خریدهای عظیم MicroStrategy و Square و Paul Tudor Jones افتاده است. در ادامه کمپانی بیمه MassMutual و شرکت مدیریت سرمایه Ruffer هم در هفته گذشته مقادیر عظیمی‌بیت‌کوین خریداری کرده اند.

Bank of America همچنین با این نظرسنجی مشخص کرد که مدیران سرمایه گذاری برای اولین از سال 2013، با کاهش مقدار پول نقد مواجه شده اند و در چند ماه گذشته مقادیر بی تناسبی سهام، کالا و دارایی‌های دیگری مثل بیت‌کوین خریداری کرده اند.

البته این اولین باری نیست که بیت‌کوین در نظرسنجی‌های ماهانه بانک آمریکا ظاهر می‌شود. در دسامبر 2017، بیت‌کوین در لیست پرطرفدار ترین بازار معامله اول شد و 32 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی بیت‌کوین را به عنوان شلوغ ترین بازار سرمایه گذاری معرفی کردند.

اولین بار نام بیت‌کوین در سپتامبر 2017 در این نظرسنجی رویت شد که در آن 26 درصد از شرکت کنندگان آن را به عنوان شلوغ ترین بازار معامله انتخاب کردند.

در 18 آگوست 2020، بیت‌کوین برای اولین بار در طول تاریخ خود توانست در ارزش کل بازار از Bank of America پیشی بگیرد. حالا ارزش بازار این ارزش دیجیتال 45 درصد بیشتر از بانک آمریکا ست.

بیت‌کوین، سومین بازار محبوب برای معامله‌گری در بین مدیران سرمایه!

توجه : مطالب سایت ارزسنتر از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد .

در این باره بیشتر بخوانید
0
آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟
خوشحالیم این مطلب برای شما مفید بوده‌، لطفا برای حمایت از ما آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
متاسفیم که این مطلب نتوانسته نظر شما را جلب کند. لطفا با نظرات و پیشنهادات‌ خود، ما را در بهبود همیشگی سایت یاری دهید. ثبت نظر

نظر شما

شاید بخواهید بدانید
ساتوشی یک سنتی، هر بیت‌کوین را 1 میلیون دلار می‌کند! ساتوشی یک سنتی، هر بیت‌کوین را 1 میلیون دلار می‌کند!